Lenen doen we allemaal maar doe je het slim9 Becam 22^ 3 dgn Zuid-Limburg TWEAKERS NET /NIEUWS GEPLAATST ZODAT JE WEER GOED OP DE HOOGTE BENT mm I LEES HET OP )kj tweakers Iai d De gevallen Haagse wethouder Richard de Mos zag vorige week zijn politieke levenswerk imploderen. Eén keer wil hij uitgebreid vertellen over de corruptieaffaire. ,,Als dit niet mag, kunnen ze iedere dag bij wethouders binnenvallen." MS I 8 INTERVIEW RICHARD DE MOS A Let op! Geld lenen kost geld letsanders doen? Moet ik postbode worden? Dat kan ik niet, politiek is mijn leven 69.- 59.- zaterdag 19 oktober 2019 Doe de bespaarcheck op becam.nl www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg llji'i Richard de Mos speelt weer piano. Als en thousiast amateur, het mag eigenlijk geen naam hebben. Maar als hij met zijn vin gers over de toetsen glijdt, kan hij even zijn zinnen ver zetten op dagen dat het leven 'een donkere hel' is: ,,Het lied van Goede tijden, slechte tijden kan ik bijvoor beeld, niks bijzonders hoor'', zegt De Mos. De tijd van onbezorgdheid is voorbij, luidt de beginzin van de soaptune en deze is helemaal van toepassing op het leven van de gewezen wethouder van Den Haag. De verkiezingsheld van 2018 zit thuis door het corruptie onderzoek. De Mos en zijn collega wethouder Rachid Guernaoui wor den verdacht van schending van het ambtsgeheim, omkoping en ambte lijke corruptie. In ruil voor giften aan de partij zouden ze onder meer ver gunningen voor horecaondernemers geregeld hebben. „Onzin", zegt De Mos, die na een kort tv-optreden maandag nu één keer uitgebreid zijn verhaal wil doen. Op de buffetkast in de woonkamer staan kaarten met steunbetuigingen, op de bank vertelt De Mos over de in val, de paniek in de dagen erna, de huilbuien. Maar ook over een 'regel neef in de politiek die ondernemers belt als hij een plan heeft, betrokke nen vooraf informeert. En over de toekomst: ,,Ze hebben mijn carrière naar de klote geholpen, maar ik kom terug.'' ,,Het was tegen zeven uur, ik lag nog in bed, wilde net opstaan. Toen ging de deurbel: 'Rijksrecherche', hoorde ik. Ik was verbijsterd. Het ging heel snel. Met een mannetje of tien verza melden ze spullen, telefoons, laptop, papieren. Ze wilden eerst nog de te lefoon van mijn stiefzoon van 13 meenemen... Alsof daar wat in staat! Ik zat op een hoekje van de bank, te genover me zo'n rechercheur. Het enige wat hij zei was: 'U wordt ver dacht van ambtelijke corruptie, om koping en schending van het ambts geheim. Daarover gaat straks ook een persbericht uit.' Ik zei: 'een persbe richt? Dan is mijn politieke carrière voorbij'.'' ,,Ik heb me zes jaar lang uit de naad gewerkt, dan ben je locoburgemees ter van de derde stad van Nederland en dan wordt dat in één ochtend van je afgenomen. Het gekke was: de avond voor de inval had ik nog zo'n geluksmomentje. Ik stond buiten voor het huis en besefte ineens dat alles weer mooi liep na een moeilijke zomer waarin mijn moeder overleed. Maar dat was een paar uur later dus voorbij. De eerste dagen heb ik alleen maar gehuild, zat ik hier met de gor dijnen dicht. Dat was een hel. Paniek, ja. Je gaat naar buiten, lopen in de re gen. Ik dacht: ik doe mezelf wat aan. Politiek is mijn leven, hè. Gelukkig heb ik heel lieve familie, mijn vrien din is een topvrouw, ik houd van mijn dochter, mijn broers hielpen me. Maar de impact is enorm. Mijn dochtertje is 5, zij vroeg: 'Papa, ben je nu geen burgemeester meer?' Dan breekt je hart. Maar ik heb uitgelegd dat er mensen zijn die het niet zo'n goed idee vinden dat papa locoburge meester was.'' ,,Dat wij die nachtvergunningen Voor maar: Incl. diner 4 dagen Groningen 3 dgn Belgische Kust hoteldeal 2 dagen op de Veluwe incl. entree Veluwse Bron GO Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting W^ll 1 m y Niels Klaassen Lex de Jonge Den Haag Twee weken geleden stond de rijksrecherche op de stoep. Hoe ging dat? Een dag later was u wethouder af. Een van de verdenkingen is dat uw vriend Atilla A. tegen betaling nachtvergunningen kon krijgen. Verblijf nabij Valkenburg (ló km) en Aken (14 km). Tip: Het Drielandenpunt! 4* Fletcher Hotel Parkstad-Zuid Limburg (8,2) -? O 2 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet 1 keer een 3-gangen diner, gratis wifi en parkeren Tip: De verschillende Kerstmarkten v.a. 15 november 3* Nescio Hotel Groningen (7,7) 2* ibis budget Blankenberge (7,8) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Gratis wifi en parkeren Aankomsten t/m feb. Gratis gebruik van wifi Ticket voor de kusttram De Hoeve van Nunspeet V 1 overnachting o.b.v. logies V 1 x dagentree Veluwse Bron t.w.v. 6 33,50 p.p. V 1 x gratis TREATMENTS® product V Volledig gerenoveerde kamers V Hotel gelegen op 20 min. rijden dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 8