Betaalbare smartphones Grenzen? Die stel je zelf in met een kinderhorloge Lekker makkelijk 0 9 t SAMSUNG Samsung Galaxy A50 vanaf €249 Huawei P30 Lite vanaf €298 Xiaomi Mi A3 vanaf €215 Motorola One Vision vanaf €265 Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Iemand wijst Hanneke op de mogelijkheden van een tracker, maar ze vertrouwt erop dat ze haar dochter niet zomaar kwijtraakt onderweg. ,,Hè? Een horloge? Ze kan nog niet eens klokkijken. Ik vraag heel vaak voor de grap hoe laat het is en dan zegt ze altijd iets met twaalf en dan een fantasiewoord. 'Twaalf knips' of 'twaalf slakschnak'.'' ,,Nee, zodat je je kind niet kwijt raakt.'' O ,,Jij hebt toch zo'n dochter die altijd meteen uit de poort ver dwijnt als je de tuindeur even laat openstaan?'' ,,Ja, maar dan doen we toch gewoon de poort op slot?'' dan in de stad?'' ,,In de stad?'' ,,Als jullie gaan winkelen? Houd je haar dan ook continu in de gaten?'' ,,Euhm, nou, jawel. Tuurlijk w...'' ,,Je kunt toch niet pinnen en naar je kind kijken tegelijk?'' ,,Euhm, nou, nee. Op zich, met dat contactloos beta...'' „Vooral als je zo'n onderne mend type hebt als jouw dochter.'' ,,Ja, ze is heel ondernemend.'' ,,Daar hoefje niet zo trots bij te kijken. Dat is levensgevaarlijk.'' ,,O.'' „Onze Janine heeft 'm altijd om. Heel handig. Weet ik altijd waar ze is, en waar ze geweest is.'' ,,Och.'' ,,En er zit een SOS-knop op. En als ze 'm afdoet, krijg ik net zo lang waarschuwingsberichtjes tot ik 'm zelf uitzet in de app. En ik kan een veilige zone aangeven. Dan krijg ik een bericht als ze over die grenzen gaat.'' ,,Hoe oud is ze?'' ,,5 jaar.'' ,,O.'' ,,En de tijd staat er ook op hoor. Het is natuurlijk wel een horloge.'' ,,Ja, tuurlijk.'' dan nooit bang?'' ,,Nou ja, 's nachts doe ik wel haar raam op het schuifslot. Maar dat is meer omdat ik vlak voor ik in slaap val altijd van die waan beelden krijg dat iemand door het raam klimt. En op vakantie was ze ook een keer kwijt. Ik dacht dat ik stierf. Zat ze gewoon onder een struik op de oprit.'' ,,Kijk. Daar ga je al.'' „Maar het schijnt dat de kans dat een onbekende je kind meeneemt, ongeveer even groot is als dat je door de bliksem wordt getroffen. Las ik ergens.'' ,,Nou ja zeg. Je gaat toch ook niet tijdens onweer in een open veld lopen?'' ,,Euhm, nou, nee... Maar dat is echt heel wat an ,,Nou dan.'' ,,Pfïf. Weet je? Ik kijk wel. Het loopt wel los. Weet je trouwens hoe laat het is?'' „Wacht, ik vraag Janine wel even. Waar is jouw dochter eigenlijk?'' ,,O. Nou, even kijken. Is ze niet bij Janine?'' ,,Nee, die loopt nooit weg. Die zit gewoon daar te tekenen.'' ,,O. Wacht. Nou. Ja. Ik ga haar wel even zoeken, dan.'' ,,Zou ik ook maar doen, ja. Zou ik ook maar doen.'' GO ZATERDAG 19 OKTOBER 2019 Een mooi 1080p-oledscherm, goede accu, bovengemiddelde camera en standaard 128GB opslag. Een matige vingerafdrukscanner en wat fragiele, plastic behuizing. Relatief snelle software, een goede behuizing, standaard 128GB opslag en aardige hardware (van vingerafdrukscanner tot camera). Een ondergemiddelde accuduur. Schone software en een prima accuduur. Resolutie van het scherm en vingeraf drukscanner laten te wensen over. De standaardopslag is met 64GB relatief laag. Schone software, standaard 128GB opslag en fijne trilfunctie. De accuduur is ondergemiddeld en het scherm met 'cameragat' kan beduidend beter. „Heeft jouw kind geen horloge? Moet je wel kopen, hoor. Een kin derhorloge.'' ,,En in de stad? Hoe doe je dat „kj. ,,Je weet toch maar nooit. Ben jij -Hanneke Hendrix Nynke de Jong (34), Hanneke Hendrix (39) en Alex van der Hulst (42) hebben kinderen in de leeftijd van 1 tot 8 jaar. Ze hebben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijknamige boek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81