'Als je tatoeages in je gezicht hebt, ben je direct je eerste indruk kwijt' 7 ,,Toen ik 14 was, is mijn halfbroer overleden. Hij was 27 jaar en had problemen met drugs. Zijn lichaam werkte niet meer. We zagen elkaar niet super veel, omdat mijn ouders vroeg scheidden en hij woonde bij zijn moeder. Ik was heel jong toen hij stierf, maar momenten die we hebben gedeeld zijn blijven hangen. Vooral de kwajon gensstreken met oud en nieuw. Samen rotjes afsteken op straat. Als we thuiskwamen, dronk ik warme chocolademelk en ging hij blowen." „Twee. (Hij stroopt de mouw van zijn linkerarm op.) Een kat die aan een lolly likt. Hij had diabe tes en verzamelde katten. Katten ja! Op het laatst had hij er wel vijftien. Vaak waren het ras katten waarvan hij dacht dat ze bij hem een be ter leven zouden hebben. Sommige plukte hij gewoon uit huizen weg. De andere tatoeage is van een kroon. Zijn eigen naam was Charité, Frans voor 'rijkdom'. En het toppunt van rijk dom is een kroon." ,,Een stuk of veertig. De eerste liet ik een paar dagen na mijn 18de verjaardag zetten. De tat- tooshop zat om de hoek van mijn school. Ik heb ervoor gespijbeld. De conciërge keek me nog aan. 'Wat ga jij doen?' 'Ben zo terug.' Sommige tatoeages hebben een betekenis, andere vind ik gewoon leuk. De kat heb ik in Griekenland la ten zetten, twaalf jaar na de sterfdatum van mijn halfbroer. Het was bij een tatoeëerder die ik kende van de beurs in Hulst. Eigenlijk laat ik altijd een tatoeage zetten als ik weg ben. Geluk kig ga ik niet te vaak op vakantie!" ,,Nee, dat niet. Hoogstens van de plaats op mijn lichaam. Ik heb er nog nooit een laten wegha len. Dan is het trouwens alles keer drie hè: drie keer meer tijd, drie keer duurder en drie keer zo pijnlijk. Ik zal nooit mijn gezicht laten tatoeë ren. Als je tatoeages in je gezicht hebt, ben je di rect je eerste indruk kwijt." ,,Ze kijken nog eerder naar mijn baard dan naar mijn tatoeages. De een vindt hem mooi, de an der een hygiënische schande. Terwijl het net zo veel werk is als een gladde kin. Vier, vijf keer per dag kam ik hem en één keer in de week maak ik hem in model. December vorig jaar heb ik hem eraf gehaald, omdat ik toen de leeftijd van mijn broer was gepasseerd. Ik wilde emo tioneel gezien opnieuw beginnen. In december zit hij er weer een jaar op. Om het te vieren hang ik er misschien wel kerstballen in. Nu gaat hij er nooit meer af, ik word er zonder baard ook niet knapper op. En m'n vrouw grapt dat als ik mijn baard nog eens scheer, ze van me wil scheiden." GO ZATERDAG 19 OKTOBER 2019 Kjeld van Riemsdijk werkt als barbier in Hulst en knipt soms ook overleden personen: ,,Ik vind het mooi te kunnen bijdragen aan hoe die persoon er op het laatst uitziet." FOTO BOAZ TIMMERMANS Waar komt dat respect voor de dood van daan? Heb je een tatoeage voor je broer? Hoeveel tatoeages heb je inmiddels? Nooit spijt gehad van een tatoeage? Wat is de eerste indruk van mensen als ze jou zien?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55