Jonge boeren op het Zeeuwse land 3 Drie jonge Zeeuwse boeren staan aan het begin van hun leven op het land en in de stal. Cynthia van der Loo, Willem in 't Anker en Jan op 't Hof zijn trots op hun werk. En vinden dat de rest van Nederland dat ook zou moeten zijn. 'Wat is er nou lekkerder dan een eerlijk stukje vlees van eigen bodem?' JAN VAN DAMME Cynthia van der Loo (1998) heeft er haar zwarte T-shirt voor aangetrokken. 'Boerin' prijkt in witte hoofdletters op haar boe zem. Inderdaad, een statement. Muffin mag voor de foto even uit de schuur. De Dikbil Belgisch Blauw is al vaker op tentoonstel lingen geweest en poseert gewil lig. Nu is ze drachtig. Haar kroost wordt het begin van de veevlees- houderij van Cynthia: ,,Wat is er nou lekkerder dan een eerlijk stukje vlees van eigen bodem?" Dat vlees wil ze straks verkopen in de boerderijwinkel die ze vorig jaar is begonnen. Het bord dat daarop wijst, staat aan het Mispad vlakbij Kuitaart en Terhole. Voor wie daar geografisch niet thuis is: dat is diep in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Haar ouders en haar oom streken daar in de polder neer vanuit Berkel-Enschot. Va der Van der Loo is klauwbekap- per, hij knipt de nagels van koeien. Oom André is melkvee houder. Ze weken uit omdat in de Brabantse intensieve veehouderij de regels strenger zijn, in het Zeeuwse hoopten ze op meer lucht. Cynthia wil het melkveebedrijf van haar oom André van der Loo overnemen. Een onderneming met honderd koeien en zo'n 75 hectare grond. Jedi is de man van de stal, de stier. Hij komt uit Oost burg. Nee, we gaan niet kijken, het risico op het overbrengen van ziektes is te groot. Cynthia: ,,Ik ben een koeienmens, in hart en nieren. Het is fantastisch om een mooie koe te fokken die lekker dikke melk geeft, vol eiwitten en vet. Een pasgeboren kalfje zijn eerste flesje geven, iets mooiers is er niet." De invoering van de GO ZATERDAG 19 OKTOBER 2019 'Hier ligt mijn hart' Jan op 't Hof wil na zijn studie gaan meedraaien op het akkerbouw bedrijf van zijn vader en oom in Sirjansland. foto dirkjan gjeltema LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51