Nt*ppw> K^sppem AMjemm/d ZEELAND 11 fN/V£AUj ik lees Hiep PATGee^ vah vtjon&mj Pie vanvt /AiooeLBMZeschoolafkomj fa 0NMtP9eLU)K Hé/<yK HfcP ToevWG WO. NANÏ i'wu MeiLtND H Won Yip in panel van Dragon's Den CORDEJONGE GOES De uit Zeeland afkom stige horecaondernemer Won Yip (50) is één van de vijf panel leden in het televisieprogramma Dragon's Den. Het programma is in het voorjaar van 2020 te zien bijWNL op zondagavond op NPO1. Het format van Dragon's Den is wereldwijd in vele vormen op tv. Beginnende ondernemers krijgen de kans om hun eigen bedrijf zo goed mogelijk voor te stellen aan vijf panelleden, suc cesvolle zakenmensen uit Ne derland. Doel is ervoor te zorgen dat één van de zakenmensen in vesteert in het bedrijf van de be ginnende ondernemer. Won Yip kent het klappen van de zweep van ondernemen. Al op 19-jarige leeftijd kocht hij zijn eerste kroeg in Goes. Inmiddels is hij één van de grootste horeca- uitbaters van Amsterdam. Hij bezit bijna alle horecabedrijven aan en rond de Dam. Yip inves teert ook in vastgoed en star tende bedrijven. De ander vier Dragons zijn Michel Peridon (oud-eigenaar van Trust, computeraccessoi- res), mode-onderneemster Nik- kie Plessen, Pieter Schoen (oud eigenaar van de Nederlandse Energie Maatschappij) en Shawn Harris (eigenaar investerings maatschappij Orange Wings). BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Koerden In de huidige Koerdische vluch- telingencrisis (12 oktober) heeft Europa wederom zijn onmacht laten zien. Er moet nog heel wat gebeuren om van de EU een seri eus te nemen grootmacht te ma ken, die tot meer in staat is dan alleen verbaal protest. Allereerst de bereidheid van de lidstaten om een deel van hun autonomie op te geven. En dat is onmogelijk, zolang de leiders van de grotere lidstaten, zoals Macron en Mer kel, het landsbelang laten preva leren boven het Europese belang. Bovendien moet er een gemeen schappelijke strijdmacht komen die los van de VS een vuist kan maken tegen buitenlandse drei gingen. Gezien de traumatische herinneringen aan twee wereld oorlogen die slechts mogelijk wa ren doordat de huidige kernlan den van de EU zich tot de tanden toe hadden bewapend, zal daarte gen echter grote weerstand be staan. Toch is dit alles noodzake lijk. De toekomst van een demo cratisch Europa staat tenslotte op het spel. dr. A. L. Kort Spanjaardstraat 8 's-Heer Hendrikskinderen Koerden 2 De boeren gingen naar Den Haag en onze politieke angsthazen lie ten Defensie de toegang tot de stad 'beschermen'. Ze hadden beter in Syrië de Koerden be schermd, nu de Turken de Koer den aanvallen. De Koerden hebben IS verslagen en als dank worden ze met een paar geweren tegenover een mo derne legermacht geplaatst. Ik voel vervangende schaamte. Nu de Koerden zichzelf moeten be schermen worden geharde IS- strijders losgelaten. Wat gaan onze watjes doen, mochten on verhoopt IS-strijders terugkeren en Den Haag in het vizier krij gen? Gaan ze dan weer Defensie inzetten? Zij zullen ongetwijfeld goed beschermd worden, De ge wone burger zal de sigaar zijn en slachtoffer worden van de aansla gen, die hier zeker gepleegd gaan worden. IS is nog niet vergeten dat onze regering hen in Syrië heeft laten bombarderen. A.de Waele H. Dunantstraat 20 Koewacht Financiën Voor de financiën van de ge meente Schouwen-Duiveland is er met de concept-begroting 2020-2023 en de plannen voor nieuwbouw van Pontes zwaar weer op komst. Zo blijkt de solva biliteit (de mate waarin men op langere termijn aan zijn verplich tingen kan voldoen) eind 2020 naar 20,9 procent te dalen. Het minimum is 25 procent. De cur- rent ratio (de mate waarin men aan de verplichtingen op korte termijn kan voldoen) daalt in 2020 naar 0,47. De ondergrens is 1. Daarbij komt dan nog de tegen valler in de Jeugdzorg. Zet men deze trend voort dan zal de toe zichthouder de gemeente uitein delijk onder toezicht stellen. Deze tegenvaller leidt de aan dacht van een groter probleem af, namelijk de uitgaven van het cluster Samenkracht en Burger participatie. De begroting is 5,6 miljoen, tegenover een uitkering uit het gemeentefonds van 753.000 euro. Ander detail: het aantal fte's per 1000 inwoners stijgt in 2019 naar schatting tot 10. J. J. Flikweert Schouwenbank 81 Zierikzee Malieveld Onze nationale protestweide het Malieveld in Den Haag is bescha digd door een grootschalig boe- renbezoek. Tja, zo gaan die din gen. Misschien dat een flinke hoeveelheid stikstof en mogelijk een dosis fosfaat er voor kan zor gen dat het er weer snel groen en gezond bij ligt. Het moet binnen kort weer beschikbaar zijn voor onderwijzers, verpleegkundigen en agenten. Als ambtenaren dit Europees gaan aanbesteden zijn we zo een jaar verder. Boeren los sen dit volgende week op. Je kunt niet zonder ze... Jaap Huisman Noordhoeklaan 18 Goes Ambtenaren Ambtenaren durven niet meer (16 oktober). De gemeente Veere wordt minder innovatief en ver nieuwend. De Veerse ambtenarij heeft een behoorlijk blok boter op het hoofd en is al enige tijd be zig een hetze tegen Van Leeuwen te voeren. Wellicht hoopt men zo de publieke opinie mee te krij gen. Innovatie en vernieuwing komen vanuit de markt en niet vanuit het ambtelijk bolwerk van de ge meente Veere. De minicamping- houders bedenken de vernieu wingen en de gemeente doet al jaren haar best om die tegen te houden. Daar zijn genoeg voor beelden van die de krant halen. De Heksenketel, minicamping de Breel en minicamping kaasboer derij Meliskerke zijn de meest be kende. Vele zaken halen de krant niet, maar leiden wel tot frustra tie bij de eigenaren en zetten in derdaad wel een rem op vernieu wingen. F.J.A. Kuipers Minicamping de Lachende Loods Middelburgsestraat 124 Koudekerke zaterdag 19 oktober 2019 GO Protesterende boeren op het Malieveld in Den Haag. foto arie kievit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39