ACHTER DE SCHERMEN 1 Sa 9 Als de zon 's ochtends opkomt en de dieren in Berkenhof Tropical Zoo in Kwadendamme uit hun slaap ontwaken, loopt Sander de Klerk (26) uit Kloetinge met een bak voedsel zijn ronde over het park. zaterdag 19 oktober 2019 Dit keer is hij niet alleen: maar liefst vier stagiaires lopen met hem mee. Naast hoofd Dier, Plant en Educatie is Sander de Klerk ook nog eens stagebegeleider. Na het klaarmaken van het voedsel voor de dieren is het tijd om ze naar buiten te laten. De poppenkast, de kast waar vlinders ontpoppen, gaat open en de ara's mogen uit het verblijf. Opgewonden wagge len ze op hun tak naar de dieren verzorger. ,,Dit zijn echt mijn twee vrienden", zegt hij over Sunny en Speedy terwijl de vogels op zijn arm klimmen. ,,Kromsnavels sla pen nooit op de plek waar ze eten. Daarom haal ik ze iedere ochtend uit hun verblijf." De voederrondes zijn altijd bui ten de openingstijden. Het rondje geeft De Klerk ook de gelegenheid om te kijken hoe de planten erbij staan. Samen met de stagiaires maken ze alles in gereedheid voor de opening. Precies wanneer de eerste gasten binnendruppelen, zijn ze klaar. Berkenhof begon als vlinder tuin, maar kreeg in 2008 een die rentuinvergunning. Inmiddels zijn er ook kaaimannen, verschil lende vogels, apen, slangen en an dere reptielen te vinden. Ook is er een restaurant en een bin nen- en buitenspeeltuin. Meer dan tweehonderd die ren leven in het park. De Klerks favoriet is zonder twijfel de Argen- -- tijnse Teju, een grote hagedis. „Dat is 1 zo'n mooi en machtig beest", zegt hij. In vijfjaar heeft hij zich opgewerkt van stagiair tot eindverantwoordelijke van de dieren en de uitstraling van de dierentuin. Ook ver zorgt hij de natuurmo menten, waar kinderen j\j.M ongeveer drie kwartier lang les over reptielen krijgen. „Ik wilde altijd al in een dierentuin wer ken", vertelt hij. „Reptie len vind ik prachtig en W c die mag ik hier ver zorgen. Dit is dicht bij huis en ik mag anderen veel leren over wat ik van de dieren weet. Dat maakt deze baan zo mooi voor mij. Ik vind het fantastisch dat ik nu stagebegelei der ben van vier gedreven studen ten. Zeker omdat ik hier zelf ook begon als stagiair. Ze komen zelfs uit Roosendaal en Almelo om hier mee te lopen." Dat die stagiaires er zijn komt goed uit. Het is namelijk een drukke dag. De tijd van de school reisjes is weer aangebroken. Bij het eerste natuurmoment van de dag zitten zo'n vijftig kinderen op de grond aandachtig te luisteren naar wat De Klerk te vertellen heeft over de slang die hij in zijn nek heeft. Zo vertelt hij dat de slang ruikt met zijn tong. De kinderen krijgen allemaal de kans om een vraag te stellen, en die pakken ze ook. Veel van de vragen gaan over de slang, maar één vraag is wel heel bijzonder. „Wat is jouw lievelingseten?", wil een wel heel nieuwsgie rige jongen weten. Ver rast geeft Sander ant woord. „Ik hou heel erg van frietjes", lacht hij. Ook na het natuur moment blijft die vraag nog hangen. „Dit is ver uit de leukste vraag die ik in die vijfjaar heb gehad." De ara's zijn echt mijn twee vrienden Koen Florusse Sander de Klerk doet zijn eerste voeder Ti rondje voordat het park open gaat. De ara's worden buiten v gezet en de apen krijgen eten. 'CW-V- FOTO'S MARCELLE DA- VIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37