'Fanatiek geworden in de roeisport' 'Hobby's zijn echt belangrijk' 'Wees zuinig op vriendschappen' Wilma Lakké Cees de Lange Arie Kole 5 ZEELAND 5 PROJECT POWER, VEERKRACHT OP LEEFTIJD Je weet al jaren dat dit moment eraan zit te komen, maar plotseling is het dan echt zo ver. De kinderen gaan de deur uit of je laatste werkdag zit erop. Wat ga je doen met de tijd die nu vrijkomt? Goes Voor iedere 55-plusser die op zoek is naar een pret tige invulling van zijn of haar leven of gewoon eens wat ideeën wil uitwisselen, biedt 't Gilde De Bevelanden 'Po wer, Veerkracht op leeftijd'. En nee, dit is geen wekelijkse koffie ochtend of klaverjasclub, maar een project dat bestaat uit vijf bijeen komsten en een terugkomdag, waarin je aan de slag gaat met je persoonlijke ontwikkeling. ,,We praten elke week over een ander thema, zoals 'lichaam en geest' of 'arbeid en activiteiten'", vertelt Jan Stoffels, begeleider van de bijeen- komsten in Goes. ,,Door hierover te praten word je aan het denken gezet en kunnen we elkaar inspi reren, want of je nu 50 bent of 70, nieuwe plannen maken kan al tijd." Wilma Lakké, Arie Kole en Cees de Lange deden mee aan 'Power, Veerkracht op Leeftijd'. Zij vertel len op deze pagina hun ervarin gen. ,,Door mijn scheiding veranderde er heel wat in mijn leven en ik wilde alles op een rijtje zetten", vertelt Wilma Lakké (61) uit Goes. ,,Eén van de thema's tijdens de bij eenkomsten is lichaam en geest en toen we daarover in gesprek raak ten, realiseerde ik me dat ik vroe ger best wel sportief was, maar dat eigenlijk een beetje had laten ver sloffen. Op aanraden van een van de deelnemers ben ik meegegaan je naartoe brengen." met een wandelclubje en daar ont moette ik iemand die lid was van een roeivereniging. Zodoende ben ik ook daar eens gaan kijken en in middels ben ik best fanatiek ge worden in de roeisport. Je moet niet stil blijven zitten, maar ge woon eens iets ondernemen. Zie het als een steentje dat je in het water gooit. Daarna zie je wel waar de kringen in het wateroppervlak „Eigenlijk hoorde ik niet echt bij de doelgroep, want ik ben al jaren met pensioen", vertelt Cees de Lange (77) uit Kortgene. ,,Maar ik was wel op zoek naar vrijwilli gerswerk en hoopte dat ik via Po wer in contact kon komen met de juiste mensen of juiste instanties. Ik heb ooit als vrijwilliger bij een omroep gewerkt en dat wil ik weer gaan doen. Een van de deel nemers heeft me doorverwezen naar Omroep Zeeland en daar mocht ik aanschuiven tijdens een uitzending, maar helaas werken ze daar niet met vaste vrijwilli- gers. Mijn doel is dus niet hele maal bereikt, maar ik vond het wel erg leuk om mee te doen. Daarbij ben ik me er heel bewust van geworden dat je niet achter de geraniums moet gaan zitten. Het is echt belangrijk om hobby's te hebben." Wilma Lakké. ,,Toen ik stopte met werken, miste ik het contact met mijn collega's. Er ontstond toch wel een leegte", zegt Arie Kole (66) uit Kapelle. ,,Ik was benieuwd hoe andere mensen daar invulling aan gaven. De bijeen komsten waren heel gezellig, maar het ging ook echt de diepte in. De gesprekken werden al snel vertrou welijk en iedereen durfde zijn sterke, maar ook zijn zwakke pun ten te laten zien. Het heeft me mooie dingen gebracht. Uit de workshops is een wandelgroepje ontstaan en door de gesprekken met anderen ben ik me gaan reali seren dat vriendschappen en soci ale contacten heel belangrijk zijn. Dat heeft ieder mens nodig en daar moet je zuinig op zijn." zaterdag 19 oktober 2019 GO Hoe vermijd je de geraniums? Rachel van Westen Power, Veerkracht op Leeftijd be gint in Goes op 29 oktober en in Kapelle op 30 oktober. De work shops in Zierikzee beginnen in november. Ga voor meer informa tie naar gildedebevelanden.nl of neem contact op met Chris Otto via 06-14629187. 7 v WfVHSB Arie Kole. Cees de Lange. fotos johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33