Zeeuwen geschrokken van ravage op Ambon: 'Alles ligt daar plat' 4 Roompot Vakanties verrast en gevleid door krantenbericht over koper Het FD schrijft dat PAI Partners het Zeeuwse recreatiebedrijf volgend jaar op de markt wil zetten: ,,De uit bater van van vakantieparken en en kele campings zou rond de 1 miljard euro - inclusief schulden - moeten opbrengen, zeggen partijen die op de hoogte zijn van het proces", aldus het FD. Roompot-woordvoerder Baptiste van Outryve zegt het be richt in het FD als 'een gerucht te in terpreteren' en stelt vast dat het FD in het bericht het woord 'zou' ge bruikt. ,,Het artikel is in de voor waardelijke wijze geschreven. Maar we zijn niet verrast dat er interesse is in Roompot. Wij hebben de afge lopen jaren best wat vooruitgang ge maakt. We zijn gegroeid en hebben daar hele goede resultaten behaald. Als dat succes tot geruchten leidt, dan is dat maar zo", aldus Van Ou- tryve. De interesse van investeerders wordt gewekt door de toonaange vende positie van Roompot in Ne derland en Europa. ,,De goede finan ciële resultaten zijn het gevolg van alle inspanningen die we de afgelo pen jaren gedaan hebben: de ver nieuwing van onze parken, de ope ning van nieuwe parken, en de ser vice die we hieraan gekoppeld heb ben. Daar gaan we de komende jaren verder aan werken, laten we daar heel duidelijk over zijn. We merken dat we het goed doen en we zullen het nog beter doen." De interesse in Roompot aanvaardt de onderne ming dan ook als een compliment, zegt Van Outryve. Hoofdkantoor PAI Partners, een Franse investe ringsmaatschappij, nam Roompot Vakanties in 2016 over van Gilde Buy Out Partners, dat vijf jaar daarvoor het Zeeuwse bedrijf in handen had gekregen. Roompot heeft de laatste jaren niet alleen in vakantieparken geïnvesteerd. Dit jaar verhuisde het We zijn niet verrast dat er interesse is in Roompot hoofdkantoor van Kamperland naar nieuwbouw langs de A58 op het Goese bedrijventerrein De Poel. Roompot Vakanties begon in 1965 als een bescheiden camping aan de Roompot, het zuid-westelijk deel van de Oosterschelde bij Noord-Be veland. Het van oorsprong familie bedrijf groeide van die ene camping bij Kamperland uit tot marktleider in Nederland en grote speler in Eu ropa. Roompot biedt vakanties aan in circa 200 bungalowparken en 23 campings, voornamelijk in Neder land, maar ook in Duitsland, Frank rijk, België en Denemarken. ,,Een 40-tal van deze parken is eigendom van Roompot Vakanties en voor ruim 150 andere parken treden wij op als bemiddelaar", meldt de on derneming op haar website. In thuisprovincie Zeeland heeft de on derneming 27 vakantieparken en 5 campings in haar pakket. De ravage aan de kust van Ambon heeft 'gigantisch veel indruk' gemaakt op Rob Boddaert uit Vlissingen. ,,De huizen zijn niet zo gebouwd als in Ne derland. Ze hebben dunne wandjes: alles ligt plat. We zagen lege dorpen: alle mensen zijn de bergen in ge vlucht. Ze durven niet meer terug naar hun huizen." Enorme klap Boddaert uit Vlissingen is afgelopen zondag teruggekomen uit Ambon. De medewerker van schoonmaakbedrijf Stoffels Bleijenberg was met een groep vrijwilligers van de Stichting Samenwerking Vlissingen Am bon (SSVA). Ze vertrokken 28 september. ,,De reis was al langer ge pland. We zou den mensen helpen met het schoonhouden van gezondheidscentra." In Ambon- stad, waar Boddaert verbleef, waren weinig verwoestingen te zien. ,,We gingen naar de kuststrook om pools hoogte te nemen: je hoort weinig over de aardbevingen, we vinden dat de westerse wereld zo veel mogelijk moet weten. Toen we aan de kust reden, was er plotseling een enorme klap. Het bleek een naschok met een kracht van 5,5 op de schaal van Richter. Later was er nog een naschok. Nu weet ik hoe een aardbeving voelt." De vrijwilligers hebben de lokale bevolking tijdens de reis voorzien van de eerste levensbehoeften. ,,We heb ben ze dekens gegeven en pampers voor de kinderen. Echte hulp hebben we overgelaten aan gespecialiseerde teams." Boddaert heeft het project in de ziekenhuizen nog wel kunnen uit voeren. ,,Het was wel in afgeslankte vorm, want de medewerkers hadden natuurlijk wel wat anders aan hun hoofd." De SSVA bekijkt of de stichting de komende tijd nog meer kan doen voor de slachtoffers van de aardbeving. ,,Dat is nodig", denkt Boddaert. ,,Denk aan voedsel, water en geneeskundige hulp." Jos Salhuteru uit Middelburg ver blijft al twee weken op Ambon, samen met haar man Obed. Zij zegt: ,,De aardbeving was op een donderdag, wij kwamen op vrijdag aan. Sindsdien zijn er al 1500 naschokken geweest. Dat schijnt normaal te zijn bij een aardbeving van boven 6 op de schaal van Richter. Je merkt dat de mensen nog angstig zijn. In de stad probeert iedereen het leven weer op de pakken, maar daarbuiten zie je nog veel verlaten huizen omdat de mensen denken dat ze boven in de bergen veiliger zitten. Je ziet veel mensen die schuilen in provisori sche huisjes met blauwe zeiltjes. Voor de mensen hier is het allemaal best traumatisch. Deze week sloten de scholen om 10.00 uur van wege de naschokken. Er is nu besloten om de scholen tot 21 oktober dicht te houden.'' Stichting Dekat di Hati De Middelburgse Stichting Dekat di Hati vertrekt zaterdagochtend met een groep van twaalf mensen naar Ambon. ,,De reis was al gepland", ver telt Cees Verhage, die de stichting heeft opgericht. ,,We gaan elk jaar op We zagen lege dorpen: alle mensen zijn de bergen in gevlucht werkbezoek en op vakantie." Er was even twijfel of de reis door kon gaan. ,,Maar gelukkig vond de meerderheid van de groep dat we juist nü moesten gaan." Ingestort De stichting heeft verschillende pro jecten, waaronder een weeshuis, een opvanghuis voor seksueel misbruikte vrouwen en een sociale werkplaats. ,,De sociale werkplaats ligt in Suli: dat is in het aardbevingsgebied. Het ge bouw heeft heel veel schade opgelo pen. Toen we de foto's zagen, schrok ken we enorm. Als eerste dachten we aan de mensen, maar gelukkig is ie dereen ongedeerd. De muren zijn in gestort en de veranda is naar beneden gekomen. We weten nu nog niet wat we precies kunnen doen. Misschien kunnen we alleen helpen met oprui men." zaterdag 19 oktober 2019 'Verkoopgerucht is compliment' Roompot Vakanties is verrast door het bericht in Het Financi- eele Dagblad dat het bedrijf vol gend jaar in de etalage wordt gezet. Eigenaar PAI Partners zou de grootste aanbieder van vakan tieparken in Nederland, en de nummer twee van Europa, willen verkopen. Theo Giele Goes - Baptiste van Outryve, woordvoerder Roompot Kijk op de site bij /video Ambon krabbelt op na aardbeving Zeeuwen die Ambon bezochten of dat van plan zijn, zijn geschokt door de ravage op het Molukse ei land na de aardbeving - en talloze naschokken - van enkele weken geleden. De natuurramp eiste der tig levens. Veel mensen zijn hun huizen kwijt. Cornelleke Blok en Eldridge Pentury Vlissingen - Rob Boddaert uit Vlissingen Een verwoest huis op Ambon. Rob Boddaert: ,,De huizen zijn niet zo gebouwd als in Nederland." fotos rob boddaert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32