24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Het is de kunst niet te veel te geloven dat je écht alles geweldig doet Ik heb niet drie weken op een gemeentehuis rondgekeken of zo INTERVIEW ANDRÉ HAZES Quote van de dag Drie avonden staat André Hazes in Ahoy en hij droomt al van de Johan Cruijff ArenA. Waar zijn vader ook stond. Daar is-ie weer, André senior. ,,Het is moeilijk een eigen identiteit te ontwikkelen als iedereen altijd over je vader begint.'' Aladdin opvolger Anastasia Kerstalbum Williams Het is dat het onderwerp zo triest is, anders viel er best een grappige videoclip te maken van een week Ruinerwold in de media. Je hoeft enkel de beelden van journalisten, dorpsbewoners, ex-buren, politiemensen en andere deskundigen uit de diverse nieuwsuitzen dingen achter elkaar te plakken, waarop allen dat ene zinnetje uitspreken: 'we weten het nog niet'. Zijn het wel zijn biologische kinderen? Wat was precies de relatie met de Oostenrijkse klusjesman? Deelden de kinderen de religieuze overtuiging van hun vader? Hoe zijn ze er nu aan toe? Valt er een gesprek met ze te voeren? Is er sprake geweest van seksueel misbruik? Hoe kwam die man aan forse bedragen contant geld? We weten het nog niet. Je zag als kijker de redacties worstelen. Zo'n hef tig onderwerp, elke dag meer vragen, nauwelijks antwoorden - en toch moet je er als programma iets mee. Pauw slaagde erin om donderdag een politiewoordvoerder aan tafel te krijgen. Maar zelfs zij kon (of wilde, dat werd me niet helemaal dui delijk) op een aantal vrij simpele vragen geen helderheid verschaffen. Zoals of er bijvoorbeeld een tv of computer aanwezig was in de verborgen ruimte in de boerderij waar de vader en zes kin deren zich verstopten. Beau had de meeste pech. Hij had dinsdag avond, de dag van het nieuws, weliswaar een opge wonden inwoner van Ruinerwold aan tafel, die in de kroeg een biertje had gekocht voor de oudste zoon en zo mede de zaak aan het rollen bracht. Maar hij worstelde ook met een freelance journa list uit de regio Drenthe die zo weinig te melden had dat het even lachwekkend als pijnlijk was. Donderdagavond, na de aanhouding van de vader, was er een Skype-verbinding geregeld met de bur gemeester van Ruinerwold. Het bleek verspilde moeite, want diens eerste zin was dat hij over het lopende onderzoek geen mededelingen deed. Er zat bovendien een forse vertraging annex echo op de lijn, waardoor de burgervader klonk als een voorgeprogrammeerde robot die steeds rare pauzes liet vallen. Iets wat Beau in het vuur van een live-uitzending in eerste instantie interpre teerde als uiting van de extreme spanning waar de man onder stond. Zo werkt het nu eenmaal. Als de harde feiten uitblijven, worden de boter zachte randverschijnselen het nieuws. We weten het niet. En dat is nu exact wat de zaak Ruinerwold zo angstaanjagend maakt. door het grote publiek omarmd toen hij in het tv-programma Beste Zangers zijn versie van Ik leef mijn eigen leven zong, een lied van zijn vader dat het levensmotto van de zoon werd. Kort daarop kwam hij onder con tract te staan bij een platenmaat schappij, ging op 'schrijverskamp' om eigen nummers te maken en scoorde in 2015 met Leef zijn eerste eigen hit: 'Leef, alsof het je laatste dag is Leef, alsof de morgen niet bestaat Leef, alsof het nooit echt af is Leef, pak alles wat je kan!' Die hit veranderde veel, al kreeg hij in het uitgaansleven al aanzienlijk meer 'respect' sinds hij voorafgaand aan de kampioenswedstrijd van Ajax in 2013 in de ArenA optrad. ,,Dat was het eerste kantelmoment. Ik kreeg ineens overal schouderklopjes, er werd anders naar me gekeken. Ik telde echt mee. Als mezelf.'' Nu hij aan de top staat, is het zaak daar ook te blijven. ,,Het heeft geen zin na te denken over de dunne grens tussen roem en wegzakken in de vergetelheid. Ik blijf met beide benen op de grond staan en hecht het meest aan de mening van de mensen in mijn naaste omgeving, ook als ze vinden dat ik iets verkloot. Dat is belangrijk. Het is de kunst niet te veel te geloven dat je écht alles gewel dig doet.'' Begin 2020 volgen alweer grote concerten in de Ziggo Dome: in Zodra het woord 'balans' valt, moet André Hazes (25) lachen. Balans. Dat is nou net wat zijn leven ontbeert. ,,De optredens in Rotterdam eisen op dit moment alles op. Tijd, aandacht, energie. Alles is gericht op die drie avonden. Daar moet ik alles geven. Mijn balans is dus eigenlijk dat er geen balans is.'' André Hazes begon gisteravond en staat dit weekend nog twee keer in Ahoy. De concerten zijn een kroon op een jaar waarin de zanger zijn succes bestendigde. De jaren waarin hij 'junior' werd genoemd zijn voor bij. ,,Deze periode is ontzettend druk. Maar ik voel vooral trots. Ik ben ongelooflijk trots, eigenlijk. Ik ben 25 jaar en dit is de derde keer in drie jaar tijd dat ik op deze magische plek mag staan. Wie maakt dat mee?'' 'Hectisch' is een ander woord waar hij om moet lachen. Zijn leven staat permanent op z'n kop, zegt hij. Maar klagen doet hij zeker niet. ,,Dit is mooi man. De concerten, de fans die blijven terugkomen. Ik ben bevoorrecht.'' Hazes debuteerde op zijn der tiende als zanger, drie jaar na het overlijden van zijn vader. Dat deed hij op het postume duettenalbum Samen met Dré. In 2014 werd hij zaterdag 19 oktober 2019 44 Kijk op de site bij /video André Hazes blikt vooruit op zijn concertreeks in Ahoy. —Acteur Bas Hoeflaak vertelt in de Varagids dat de voorberei ding op zijn rol als burgemeester in tv-serie Harkum best meeviel. MUSICAL De Disney-pro- ductie Aladdin komt in het seizoen 2020 2021 naar Nederland. De musical wordt in het Circus theater in Sche- veningen de opvolger van Anastasia, dat vorige maand in première ging. Vragen Robbie Williams brengt in no vember een kerst-dubbel- album uit met 28 nummers. Er staan klassie kers op als Win ter Wonderland en Santa Baby en duetten met Bryan Adams, Rod Stewart en Williams' vader Peter Conway. Hoe kwam het gezin op die boerderij terecht? MUZIEK Ronald Ockhuysen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24