Mijn schoonmoeder prijst mij wel, maar haar eigen dochters doen het nóóit goed Ben je wereldvreemd als je een gelovige vertelt dat je naar de sauna gaat? JOOST MAG 'T WETEN Zegt de vrouw van de stukadoor: 'Hoe kun je nou tegen die mensen zeggen dat je uit Urk komt? Waar zit je verstand man? Urk, dat is in de ogen van de rest van Nederland zowat de meest treu rige plek waar een mens vandaan kan komen. Er zit hier evenveel drugs als in heel Brabant bij elkaar. De helft van de vissers kan zo de bajes in wegens de smokkel van coke. Als ze er al niet in zit tenminste.' 'Dat valt allemaal toch wel mee?' zegt de stukadoor. 'Valt mee', zegt zijn vrouw, 'valt tegen, zul je bedoelen. Ik zwijg nog over de incest waar wij ook al van worden beschuldigd. Denk maar aan dat rare neefje van je. En vergeet die gasten niet die met pistolen lopen te zwaaien, er zijn er laatst nog een zwikkie opgepakt. En dan ga jij tegen goede klanten zeggen dat je uit Urk komt. Je mag nog blij zijn dat die mensen niet meteen een ander hebben gebeld om te stuken. Wat? Gaan ze naar een sauna? Wat kan mij dat nou schelen, dat moeten die mensen toch zelf weten. Druiloor!' En zo, lieve mevrouw en beste meneer, is er overal wat. Op zichzelf niet ongewoon. Moeders die (aanstaande) schoonzoons de hemel in prijzen. Vaak ten koste van de eigen dochters. Ook wel begrijpelijk. Je bent als ouder blij dat er belang stelling is voor je kinderen. Dus van de weerom stuit idealiseer je de mannen met belangstelling. Maar ik geef toe: als u al lang en breed bent getrouwd, zouden de verhoudingen wat genor maliseerd moeten zijn. Waarom dan toch dat halleluja voor u, de aangetrouwde zoon? Ik zie twee mogelijkheden. De eerste is jaloe zie. Mijn moeders motto was: jaloezie beheerst de wereld. Twijfelachtig standpunt, maar minder vreemd dan het lijkt. En hier misschien van toe passing. Waar in dit geval de jaloezie van moeder op haar dochter op is gebaseerd, laat ik graag in het midden. Misschien hebt u zelf een vermoeden? Nee? Een hint dan: de Franse president Emmanuel Macron is getrouwd met een vrouw die wat ouder is dan hij. Heel wat ouder eigen lijk. Schandalige insinuatie van me? Dan hier mogelijkheid twee: uw schoonmoeder is gewoon niet zo erg aardig. Ik kan me voorstellen dat beide mogelijkheden u niet erg bevallen. Misschien vraagt u zich af of ik vandaag niet iets beters in de aanbieding heb. Helaas. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn schoonmoeder spreekt vaak haar waar dering over mij uit. Zo positief als ze over mij is, zo negatief is ze over haar twee dochters - en een van beiden is mijn vrouw. Ze suggereert dat mijn vrouw lui is, maar als zij dan een heerlijke maaltijd klaarmaakt, wordt dat niet eens opge merkt. Eigenlijk ben ik als aangetrouwde familie de enige die het goed lijkt te kunnen doen. Wij hadden een stukadoor uit Urk over de vloer. Een keurige dertiger die voor en na het eten stilte wilde om te danken. Toen ik hem voor an dere klussen wilde inschakelen, en we agenda's trokken, liet ik weten dat mijn vrouw en ik een dag naar de sauna gingen. Volgens haar had ik dat niet moeten zeggen, vanwege zijn geloofs overtuiging. Ben ik nu zo wereldvreemd? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@dpgmedia.nl ZATERDAG 19 OKTOBER 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131