boldErman.nl Voor fantastische reizen! E i«r balderman.nl EUWS 11 VERBORGEN GEZIN SSsk Gerrit-Jan van D. (67) kocht voor zijn communeplan drie stukken weiland bij het Staphorster bos. Dat bevestigt zoon Berend Veldman (68) van de vorige grondeigenaar. Het project is nooit van de grond gekomen. Een paar weken geleden was Be rend Veldman er toevallig nog met zijn kleinkinderen. Zijn vader had de gronden sinds 1965 in bezit, maar verkocht die in 1997 aan Ger- rit-Jan van D. Veldman was nieuwsgierig wat hij er nu zou aan treffen. ,,Het was een onvoorstel bare wildernis geworden. We za gen er zelfs een sneeuwuil'', zegt hij in zijn werkplaats in Staphorst. Zo zagen de drie percelen van 5,6 hectare die Van D. kocht voor ruim 42.000 euro er zeker niet uit bij de overdracht op 1 april 1997, herinnert Veldman zich. Hij weet nog dat hij het land voor de verkoop met de tractor bewerkte om er gras land van te maken. Geen enkele boer in de regio stond echter te trappelen om de gronden over te nemen, totdat Gerrit-Jan van D. zich aandiende. Veldman kent Van D. zelf niet, maar van zijn inmiddels overleden vader hoorde hij in die tijd wel dat Van D. grootse plannen had met de lap grond. ,,Hij wilde er een project met verslaafden op beginnen. Ze een dagbesteding geven en hele maal zelfvoorzienend zijn.'' Een halfjaar voor de aankoop van de gronden richtte Van D. een wel- zijnsstichting op onder de naam Natural Health Ways, blijkt uit ge gevens van de Kamer van Koop handel. Van D. ging voortvarend aan de slag met zijn project. Op het land goed liggen grote aarden wallen en er is een bomenrij in een zichtbare ovaal geplant. Maar volgens buurt bewoners moest hij al snel stoppen, omdat hij geen vergunning voor zijn plan kreeg. Een container die hij op het terrein had laten plaatsen, moest hij weer laten verwijderen. De afgelopen vijftien jaar is er niets meer aan het terrein gedaan. Op diverse plekken liggen nog ver roeste spullen om land mee te be werken, zoals een kar en een gras maaier. Aan een open veld staat een jagershut en tussen twee aarden wallen hangt nog een schommel aan een houten balk. Fruitbomen Ook plantte Van D. er fruitbomen met noten en appels, maar buren in de omgeving kunnen zich niet her inneren dat hij ze ooit zelfheeft ge plukt. De buurvrouw die sinds 2013 met haar echtgenoot pal naast het perceel woont, heeft er nog nooit iemand gezien. En dus plukt zij het fruit nu maar, biecht ze op. ,,De ap pels smaken heerlijk'', lacht ze. Jarenlang was het niet alleen voor haar een groot mysterie wie de ei genaar was. ,,We kregen geregeld mensen aan de deur die aan ons vroegen of wij wisten wie de eige naar was.'' Zo weet ze zich te herin neren dat mensen van het water schap hem zochten, omdat ze nog geld van hem zouden krijgen. De zoektocht van anderen maak te ook de buren nieuwsgierig. Ze gingen ook op zoek naar de eige naar, achterhaalden zijn naam, maar kwamen daarmee niet verder. Tot afgelopen maandag, toen in de boerderij in Ruinerwold bleek dat een vader met zijn zes kinderen in totale afzondering leefde. ,,Toen zeiden we tegen elkaar: als dat die man maar niet is. Het bleek toch zo te zijn. Bizar.'' De politie heeft het terrein bij het Staphorster bos inmiddels afgezet om bezoekers te weren. 8 dagen Zuid-Engeland, Bournemouth 8 dagen vlieg-bus Excursiereis IJsland, land van vuur en ijs 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 15 dagen Noordkaap Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! zaterdag 19 oktober 2019 GO Vader wilde commune voor verslaafden starten jjj De grond bij het Staphor- V ster bos is ver M wilderd. Het terrein links lijkt een ver- Él vallen speel plek. De ja gershut staat nog overeind. De natuur heeft zich wel rn meester ge- SF maakt van een iw oude kar. De opgepakte vader Gerrit-Jan van D. van het verstopte gezin uit Ruinerwold had eind jaren 90 al grootse plannen voor een commune met verslaafden bij Staphorst. Het werd een flop. Raymond Boere Ruinerwold/Staphorst Berend Veldman nam een kijkje bij de lap grond die zijn vader eind jaren 90 verkocht aan Gerrit- Jan van D. FOTO'S RAYMOND BOERE ii jgÉ Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Diverse vertrekdata in 2020 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. fSsV" i AN VR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11