'Zijn paniek was groot, maar ik twijfelde niet' BV DE LIEFDE Ester (48) en Diederik (56) hadden allebei al kinderen uit een eerder huwelijk toen ze samen nog een dochter kregen. Ze kozen voor een latrelatie. ~2< W/'/Mn l^e/deA Z\ZCnpn a ie Stres* \^do ee„ Stt/rieA^ej-Ze/cj 9nin ,,Ze waren al twee jaar uit elkaar toen de scheiding van Diederik en zijn ex eindelijk officieel rond was. Opgelucht stond hij te wapperen met de brief van de rechtbank. 'Ik ben een vrij man!' riep hij. En toen kwam ik met mijn mededeling: 'Diederik, ik ben zwanger'. Hij en ik hadden een tamelijk vrijblij vende relatie; we kwamen allebei uit een moeizaam huwelijk en wilden ons niet vastleggen. Het was een liefde in de luwte, we zagen elkaar alleen in het weekend, altijd zonder zijn of mijn kinderen erbij. We hadden het leuk samen, maar spraken niet over de toekomst. Diederik had zijn familie nog niet eens op de hoogte gebracht van mijn bestaan. Dat ik nu een kind van hem verwachtte, kwam dan ook als een shock. Hij wilde niet samenwonen, laat staan aan een tweede leg beginnen. Zijn paniek was groot, maar ik voelde geen twijfel: dit kind was welkom. Hoewel ik bang was voor Diederiks afwijzing, wist ik dat ik het ook zonder hem zou doen. Er volgden veel gesprekken over mijn 'ja' en zijn 'nee' en uiteindelijk besloot hij er met mij voor te gaan. Maar ja, hoe dan? Ik had al twee zoons, hij één, en we woonden niet in dezelfde stad. Werk, school, co-ouderschap met onze exen, een nieuwe baby: hoe moesten we dat samenvoegen? Bovendien wilde ik Diederik de ruimte geven. Hij was al zo overvallen door dit hernieuwde vaderschap - ik wilde de druk niet extra opvoeren door het hele zaakje in één huis te proppen. Voor de kin deren vonden we dat ook geen goed idee. Zij kenden elkaar amper en kregen er opeens een zusje bij, dat leek ons wel ge noeg verandering. 'We laten het zoals het is', zei ik. 'Jij in jouw huis, ik in het mijne, en een deel van de week ben je bij ons.' Dat gaf lucht. Onze dochter Renée werd gebo ren. Ze woonde bij mij, en Diederik kwam op vaste dagen bij ons eten en slapen. Zo is het nu, twaalf jaar later, nog steeds. Naar volle tevredenheid. Zeker, de babytijd vond ik af en toe lastig, ik verlangde ernaar om vaker samen te zijn en kaartte dat aan bij Diederik. Zouden we niet toch een huis delen? Maar voor hem was dat een brug te ver. Gelukkig groeide ik over mijn verlan gen heen en ging ik mijn ruimte weer koes teren. Een eigen huis, eigen geld, eigen be slissingen, dat geeft vrijheid. En het belang rijkste: wij hebben niet de stress van een samengesteld gezin, van irritatie over el- kaars kinderen omdat je op elkaars lip zit. Onze constructie bestaat uit drie eenheden: Diederik en zijn zoon; ik, Renée en mijn zoons; en Diederik, ik en Renée. Een club van zes die op verschillende momenten in verschillende samenstellingen bij elkaar komt en waarbij Renée degene is die ons verbindt. Dat voelt als echte rijkdom. Onze omgeving vindt het soms ingewik keld. Op school moeten we het elk jaar weer uitleggen: nee we zijn niet gescheiden, we hebben een latrelatie, we wonen apart, maar zorgen wel samen voor Renée. Er wordt verbaasd op gereageerd, maar voor ons werkt het zo het beste. Natuurlijk zit ik weleens in de klaagmodus, als Diederiks zoon bij zijn moeder is en hij naar zijn lege huis rijdt. 'Verdorie, ik ben nooit alleen!' roep ik dan. Ik sta altijd 'aan', heb altijd de verantwoordelijkheid voor minstens één kind. Maar ik zal nooit zeggen dat Diederik er de kantjes vanaf loopt. Hij mag er dan minder zijn, hij is wel volledig toegewijd aan dit bijzondere model. En of we nu ooit of nooit gaan samenwonen, dat we ons leven willen delen is zeker.'' TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De achternamen van Ester en Diederik zijn bekend bij de redactie. Wil je ook pra ten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 19 OKTOBER 2019 21

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 109