s r 'We trokken veel met elkaar op' 1 Wittejasseneffect Van links naar rechts dokter Astrid (Guusje Eijbers), internist lick (Klaas Hofstra), zuster Reini (Margreet Blanken), dokter Jan (Marc Klein Essink), sociaal-verpleeg kundige Nelleke (Marianne Vloetgra- ven), dokter Eric (Rob van Hulst) en dokter Liza (Anja Winter). Hoofdrolspeler Marc Klein Essink heef gekozen voor een leven in de luwte en wilde daarom niet terugblikken. Anja Winter (63) - 96 afleveringen - chirurg Liza Messing ,,Ik vond het prima dat MCW stopte. Je kunt niet eeuwenlang met hetzelfde doorgaan. Terwijl ik er wel een fantastische tijd had. Voor MCW had ik als moderedacteur de wereld over gereisd, Liza werd mijn eerste grote rol. De ploeg bleek hecht: we waren allemaal vrij onbekend en wilden er het beste van maken. We hielpen elkaar, dachten mee met de verhaallijnen en trokken met elkaar op. Ik ben nog met Marc Klein Essink en zijn toenmalige vrouw en met Annemieke Ver- doorn en haar man op vakantie geweest. Echt profijt heb ik later niet gehad van het succes van MCW. Ik werd nog weleens gecast, maar altijd weer als dezelfde chiquere 'vrouw van'. Op een gegeven moment ging mijn leeftijd spelen, en er zijn te weinig mooie 50plus-rollen. Komt er iets langs, dan zou ik er weer meteen voor gaan. Maar nu ontwerp ik tuinen en schrijf ik voor Leven in Frankrijk. Met de nadruk op duur zaamheid. Jonge men sen gooien hun tuin vaak vol met steen, een loungebank en een bar becue of vuurkorf. Zo slecht voor het milieu! Ik hamer op groen, zonnepanelen en het behoud van in secten. We moeten iets doen, anders gaat de wereld naar de klote. Ik kook ook nog twee of drie dagen per week voor senioren die dat zelf niet meer kunnen. Soms bezoek ik met hen een museum of maak ik een uitstapje. Er is veel eenzaamheid in die wereld.'' ZATERDAG 19 OKTOBER 2019 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 105