„Muziek is mijn houtvlot. Ik klamp me vast aan woorden en melodieën. Muziek heeft mij geholpen om me enigszins staan de te houden in een tijd waarin alles leek zoals het was maar niets was zoals het leek.'' ,,Radio, mijn oude geliefde radio, biedt me veel troost. Ik luister vaak naar Radio 1 en minder naar muziekzenders, maar als ik dat doe, dan naar de soul, jazz en funk op Sublime. Zolang er radio is, ben ik niet echt alleen. Er wordt de hele dag tegen me aan gepraat - en ja, dat biedt enorme troost. Soms praat ik terug. Ik praat tegenwoordig sowieso veel in mezelf. Soms citeer ik Greetje als ik dingen doe. We waren zo lang samen dat sommige zinnetje vanzelf uit mijn mond komen. Haar zinnetjes. Onze zinnetjes.'' ,,Mijn werk is ook een troost. Ik ben blij dat ik dat drie weken na haar dood weer heb opgepakt. Het helpt me mijn leven te orde nen, ik vind daar aandachtige gesprekspart ners.'' ,,En ook schrijven over Greetje, over ons huwelijk, over muziek, over de Nederlandse taal waarvan zij net zo veel hield als ik, gaf troost. We willen allemaal dat er iemand is die van ons houdt, dat die iemand een vei lige haven voor je is in de wereld. Zo'n ro- manticus ben ik. Ik had iemand die van me hield en van wie ik op mijn beurt zielsveel hield. Ik hoop dat dat een beetje blijft han gen bij de mensen die het boek lezen. Dat ze denken: wat een mooie vrouw was Greetje. Want dat was ze.'' seerd op de titel van mijn boek - ik heb een boek met een titelsong.'' Op dinsdag 22 oktober wordt Alles lijkt zoals het was gepresenteerd in De Kleine Komedie in Amsterdam. Naast Frits Spits treden onder anderen op: Yentl en de Boer, Diggy Dex, Jan Rot, Youp van 't Hek, Ernst Jansz en Spinvis. Zie voor meer informatie dekleinekomedie.nl. Alles lijkt zoals het was (inclusief cd) ver schijnt bij Luitingh-Sijthoff (€25). ZATERDAG 19 OKTOBER 2019 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 101