9 Trump schokt rouwende ouders Weski staakt verdediging Taghi Ridouan Taghi (41) Donald Trump heeft gisteren met een onverwacht voorstel de ouders van een veronge lukte Britse tiener de schrik van hun leven bezorgd. De Amerikaanse president ver telde tijdens hun ontmoeting in het Witte Huis dat de ver oorzaker van het ongeluk - waarbij hun zoon het leven liet - in de kamer ernaast op hen zat te wachten. De com pleet overrompelde ouders besloten niet op het verzoek in te gaan: ,,We zijn extreem boos en vinden dat er mis bruik van ons is gemaakt." De 42-jarige Anne Sacoolas, vrouw van een Amerikaanse diplomaat, reed op 27 augus tus op Britse grond de 19-ja- rige Harry dood. Uit angst voor vervolging ontvluchtte de bestuurster het land en maakte ze, met dank aan haar echtgenoot, gebruik van haar immuniteit. Dat leidde tot een grote rel in Engeland én tot diplomatieke spanningen tussen dat land en de Ver enigde Staten. Volgens een woordvoerder van de familie stonden foto grafen klaar voor de geplande ontmoeting, die hij een hin derlaag noemde. Leerlingen verdienen goed onderwijs. Het Haga werkt daar niet aan mee Zendeling (27) uit Nederland komt om In Nepal is vorige maand een Nederlandse zendeling omge komen. Dat meldt de organi satie waarmee hij een klim- tocht maakte. De 27-jarige Thomas Wierks uit Dor drecht raakte tijdens een trek tocht verdwaald in slecht weer. Hij was sinds 22 sep tember vermist en is op 4 ok tober teruggevonden. Zijn dood wordt bevestigd door Operatie Mobilisatie, een or ganisatie die het christelijk geloof verspreidt. Edin G. (37) de politie de import van cocaïne in Rotterdam schat op 100 ton. Een derde van die hoeveelheid zou be stemd zijn voor het Tito en Dino- kartel, dat in het Peruaanse Trujillo exclusief zou samenwerken met vier grote cocaïnekartels. Vecht de Nederlandse politie te gen een soort superkartel dat vanuit Dubai aan de touwtjes trekt van de Europese cocaïnehandel, zoals deze documenten suggereren? Een eerste stap van de Neder landse politie is het volgen van de geldroutes van het Bosnische drugskartel. Het Openbaar Minis terie heeft alvast voor miljoenen euro's beslag gelegd op bankreke ningen en panden in Breda. ADVOCAAT Songfestival: NPO wil geld Sprintrecord van turbomier Maximaal 130 weggestemd vrijdag 18 oktober 2019 GO WASHINGTON Minister Arie Slob op Twitter over het besluit om de geldkraan voor de Islamitische school in Amsterdam dicht te draaien. NEPAL Geboren in Sarajevo en opgegroeid in Bra bant. Was tussen 2009 en 2010 eigenaar van een dienstverleningsbedrijfje in Breda. Volgens de Amerikaanse opsporingsdienst DEA staat Edin G. aan het hoofd van het Tito en Dino-kartel, dat jaarlijks tonnen cocaïne uit Peru naar Europa zou verschepen. Edin G. zou het kartel aansturen vanuit Dubai. Drugs winsten zouden worden geïnvesteerd in vast goed in West-Europa, staat in politiestukken. Edin G. is de neef van Mirza G.. Nederlands meest gezochte crimineel. Geboren in een tribaal gebied in Marokko, maar op jonge leeftijd met zijn gezin verhuisd naar Nederland. Groeide op in Vianen en maakte in het naburige Nieuwegein deel uit van de ge vreesde straatbende Bad Boys. Nam in die periode een smokkelroute over en verdiende veel geld met het smok kelen van hasj. Switchte later van hasj naar cocaïne, waarna het geld pas echt begon binnen te stromen. Staat in het criminele milieu bekend als extreem wraak zuchtig. Het OM ziet hem als leider van een moordbende en verdenkt hem van meerdere liquidaties. ROTTERDAM Ad vocaat Inez Weski stopt per direct met de verdediging van Ridouan Taghi in het Marengo-proces. Dat heeft de raads vrouw in een verkla ring laten weten. Strafrechtadvocaat Weski noemt het li quidatieproces, waarin Taghi hoofd- verdachte is, geen eerlijk proces. Ze vindt dat ze van de rechtbank onvol doende onderzoek mag doen naar de verklaringen van de kroongetuige en de geheime berichten die verdachten naar elkaar stuurden. ,,De verdediging heeft al jarenlang vruchteloos ge vraagd om een volle dig dossier en het mogen onderzoeken van de geheime be richten en verklarin gen van de kroonge tuige'', schrijft Weski. Ook stelt ze dat haar cliënt publieke lijk wordt berecht en al als schuldig wordt gepresenteerd. Krokodil in uw zwembad? Bel 'Gator Boy' Paul Bedard. De voormalige reality tv-ster bedacht zich geen moment, reed naar het opgegeven adres en verwijderde de badgast. Een klusje dat hij in de Miami Herald omschreef als 'actually fun'. DEN HAAG De publieke om roep heeft het ka binet officieel ge vraagd om geld voor de organisa tie het Eurovisie songfestival. Mi nister Arie Slob (Media) buigt zich over het verzoek. Hoeveel de NPO van Slob vraagt, wil het ministerie niet kwijt. Be stuursvoorzitter Shula Rijxman noemde eerder een bedrag van 15 a 20 miljoen euro. SAHARA Wetenschappers hebben ontdekt dat een mier die voorkomt in de snikhete Sahara- woestijn de aller snelste mieren soort ter wereld is. Het zilverkleurig insect heet cata- glyphis bombycina. BERLIJN Er komt geen maximumsnelheid van 130 kilometer per uur op de Duitse Autobahn. Een voorstel daar toe van de partij Die Grünen werd gisteren met grote meerderheid weg gestemd. Op grote delen van de Duitse snelwegen mogen automobi listen zo hard als ze willen. Die Grü- nen wilden daar paal en perk aan stellen. ONGENODEBADGAST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9