NYNKEDEJONG Drie doden bij zwaar ongeluk op A2 repareerhet.nl 6 Column Rafael van der Vaart gaat een kinderboek schrijven. Ze vroegen het hem, en hij kon het aanbod echt niet afslaan. Een prachtig nieuwsbericht om te brengen, nu het afscheid van Van der Vaart als voetballer op magische wijze samenviel met de Kinderboekenweek. De carrièreswitch van Van der Vaart past in een lange rij van BN'ers die een kinderboek schre ven: Kim-Lian van der Meij, André Kuipers, Yvon Jaspers, Katja Schuurman en Johnny de Mol. En ik snap waarom ze dat wil den. Ik heb ook twee kleine kinderen. Ik lees per dag zo'n zeven Jip en Jan- nekes en toch minstens drie keer dat verhaal over die mol die wil weten wie er op zijn kop heeft gepoept. Ik denk dus in al mijn ouderlijke wijsheid óók verstand te hebben van de materie. Hoe moeilijk kan het zijn? Een grappig kind in een moeilijke situatie, waar hij of zij zich uit redt met behulp van vriendjes of van magische dieren. Een flinke snuf moraal, een goede poep- of piesgrap, et voila: het kinderboek is klaar. wereld, op 'levenscoach' na. v Maar hoe is dit voor de échte kinderboekenschrijvers? Hoe moeten zij zich voelen wanneer er weer een BN'er met een slap verhaal in de schappen staat? Want het is dus echt een vak, kinderboe ken schrijven. Nijntje is een suc- ces geworden vanwege de illustra ties, maar wanneer je ze voorleest, merk je dat de tekst net zo sterk is als het beeld. Boer Boris is een suc ces omdat alle zinnen kloppen. Het is een ambacht dat meer vraagt dan 'affiniteit met de doel groep'. Jochem Myjer heeft zijn bestsel ler De Gorgels geschreven, terwijl binnen de uitgeverij maar één iemand wist dat het om een ver haal van Myjer ging. Verder moest iedereen het beoordelen op de kwaliteit, en niet op zijn bekende naam. Zo wilde Jochem dat zelf. Opdat hij niet de zoveelste BN'er met een boek zou worden. Een fantastisch idee. Laten we een boek weer beoordelen op de inhoud, en niet op de naam op de kaft. Tot die tijd wens ik Rafael heel veel succes met schrijven. Een flinke snuf moraal, een goede poep- of piesgrap, et voilé: het kinderboek is klaar Een auto was via de middenberm op de verkeerde weghelft terecht gekomen en botste daar op tege moetkomend verkeer. Martin van Ginkel uit Aalsmeer was oog getuige van de fatale crash. De 46- jarige salesmanager beschrijft hoe hij het ongeluk beleefde. ,,Ik reed achter een collega aan in de richting van Amsterdam. Ineens zag ik links een auto ver schijnen die me tegemoet reed, maar dan over de vluchtstrook aan de kant van de middenberm. Die wagen, een klein gangbaar model met enkele deuken en zon der nummerplaat, reed op een paar meter langs me.'' Het leek, zo zegt Van Ginkel, alsof de bestuurder zijn auto vol ledig onder controle had. ,,Hij reed een flinke tijd recht over zijn baan. Een paar honderd meter. Hij moet veel eerder de middenberm zijn overgestoken. Mijn gevoel zei meteen: die is op de vlucht of zo. Ik keek 'm aan: hij leek heel rustig. Nadat hij me was gepasseerd, zag ik in mijn spiegel het ongeluk gebeuren. Ik hoorde een klap en zag een stofwolk. Mijn collega belde meteen of alles goed was. Die bestuurder moet zijn stuur hebben omgegooid, want zijn auto stond ineens midden op de weg. Het was heel onwerkelijk om mee te maken. We zijn door gereden, dat deed iedereen. Pas thuis in Aalsmeer bedacht ik me wat me had kunnen gebeuren. Het was zo close allemaal. Ik heb ongelooflijk veel geluk gehad, een aantal andere weggebruikers triest genoeg niet.'' Ik hoorde een klap en zag een stofwolk in mijn spiegel Bij het ongeval waren in totaal drie auto's betrokken, waarvan er twee volledig zijn verwoest. Door het geweld van de aanrijding kwam een motorblok uit een van de betrokken voertuigen midden op de A2 terecht. Het verkeer naar Amsterdam werd tot gisteravond laat omgeleid. De weg was tot zeker 21.00 uur dicht vanwege het technisch onderzoek door de politie. Het verkeer werd via afritten teruggeleid. We gooien in Nederland veel waardevolle spullen weg. Wekelijks wordt alleen al 10,9 miljoen kilo elektrische apparaten en textiel afgedankt. En nog veel meer spullen, die na een kleine reparatie vaak nog prima mee kunnen! Hoe leuk is het als je favoriete kledingstuk weer jaren mee kan, door zelf met naald en draad te repareren? Dat geeft niet alleen veel voldoening, maar pakt ook positief uit voor de wereld en je portemonnee. Ook jij kunt repareren! Vind alles om aan de slag te gaan op vrijdag 18 oktober 2019 PC ^0 @Nynke Kinderboeken Kinderboekenschrijver is het minst beschermde beroep ter Bij een ongeval op de A2 bij Breukelen zijn gistermiddag drie mensen om het leven ge komen. Een gewonde is naar het ziekenhuis gebracht. Ard Schouten Breukelen - Martin van Ginkel, ooggetuige

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6