'Niet vijf jaar wachten met herinrichting' Eerste Vakantiebijbelweek in Visjeskerk Bruinisse is succes IN DE REGIO 6 Dorpsvisie Burgh-Haamstede MIJN DORP, MIJN STAD Zeven fractievoorzitters (D66 en HvSD waren verhinderd) schoven woensdagavond aan tafel om de plooien glad te strijken. Die waren ontstaan na een huis-aan-huis ver spreidde flyer door dorpsraad en ondernemersvereniging. Daarin werd uitgelegd hoe bur gemeester en wethouders in hun begrotingsvoorstel Burgh-Haam- stede vijf jaar de wacht aanzeggen. Pas in 2024 staan in dat concept de eerste investeringen op het pro gramma voor een opknapbeurt van het vijf kernen omvattende dorp. Eensgezindheid Maar de soep is niet zo heet als die werd opgediend, zo werd in het overleg toegelicht, aldus dorps raadsvoorzitter Kees Veerhoek. Dat hij ook namens de gemeenteraad het woord voert in deze kwestie, moet naar buiten toe het signaal versterken dat er sprake is van nieuwe eensgezindheid. De raadsleden erkennen dat een snelle aanpak van Burgh-Haam- stede nodig is en dat er geen gat zou mogen vallen tussen het opstellen van de herinrichtingsplannen en de daadwerkelijke uitvoering, zegt Veerhoek. Afgesproken is nu dat de dorpsraad met een voorstel komt voor een versnelde inzet van de miljoeneninvestering voor Burgh- Haamstede. Dat hoeft volgens Veerhoek niet ten koste te gaan het budget voor Renesse, Brouwershaven, Scharen- dijke, Bruinisse en Zierikzee in 2020. Hoe hij dat denkt klaar te spe len, wordt in de aanloop naar de ex tra dorpsraadsvergadering van 30 oktober op een rij gezet. Dedupe Volgend jaar wordt een begin ge maakt met het uitwerken van een herinrichtingsplan voor Haamste de. Het college wil die procedure over twee jaar uitsmeren. ,,Maar dat kan veel sneller, schat ten wij in", zegt Veerhoek. ,,Dat be tekent dat we voor 2021 en verder met elkaar moeten nagaan hoe we op een slimmere manier met het geld kunnen omgaan, wat een snel lere uitvoering mogelijk maakt. Zonder dat andere dorpen daar de dupe van worden." Zijn theorie is onder meer dat Schouwen-Duiveland rekent met 30 procent hogere kapitaallasten (afschrijving plus rente) op inves teringen dan gebruikelijk in de meeste andere gemeenten. Daar zit mogelijk financiële ruimte die kan worden gebruikt om de maatrege len voor alle stads- en dorpsvisies die nu op stapel staan, uit te voeren. De raad heeft daar wel oren naar en laat de gevolgen van de ruimere fi nanciering ambtelijk doorrekenen. Coalitieleider Robbert Lievense (LSD) verwijst voor een reactie naar de uitleg van Veerhoek. Hij beves tigt dat 'op constructieve wijze naar de dorpsraadsvergadering van 30 oktober wordt toegewerkt'. Twee dagen zitten er inmiddels op. Morgen wordt de Vakantiebij- belweek met onder meer een pannenkoekenmaaltijd afgeslo ten. De eerste twee dagen over troffen alle verwachtingen. Dage lijks meldden zich rond de vijftig kinderen, al dan niet gelovig, in de Hervormde kerk aan het Kerk plein. Zij krijgen een bomvol pro gramma aangeboden. Met onder meer spelletjes, knutselen, zingen, toneelspelen en poppenkast. De Visjeskerk is voor de gele genheid tot museum gebombardeerd. Aan sluitend bij het thema SchatRijk!, nier maken kinderen zo kennis met geloof en de bijbel. Ook kin deren die hier normaal niet ko- h men. Voor ons is het ook leuk te laten zien wat een feest het in de kerk kan zijn." Voor ons is het leuk te laten zien wat een feest het in de kerk kan zijn dat landelijk is ontwikkeld. Op een speelse manier ontdekken kinde ren welke schatten in de bijbel te vinden zijn en welke schatten God ons geeft, licht Kik het thema toe. ,,Op een heel laagdrempelige ma- Kinderrijk dorp Kik zelf groeide in Stel lendam met de Vakantie bijbelweek op. „Ik heb dat als kind altijd als zo'n leuk feest erva ren en ik vond het jammer dat het hier, in zo'n kinderrijk dorp als Bruinisse, niet was." Met een vierkoppig team besloot ze dat te veranderen. Met succes, gezien de opkomst en ook het ple zier dat de kinderen hebben. Mor gen van 09.30 tot 13.00 uur is de laatste dag. Zondag 20 oktober wordt de vakantiebijbelweek met een kinderdienst afgesloten. Aan vang is om 10.00 uur. Schrijfworkshops Sixties festival Wandeltocht vrijdag 18 oktober 2019 SD De inhoud van de dorpsvisie Burgh-Haamstede wordt moge lijk toch eerder in de praktijk ge bracht. Dat is het resultaat van een spoedoverleg tussen een delegatie van de dorpsraad, on dernemersvereniging en ge meenteraad. Marcel Modde Burgh-Haamstede Als de van oorsprong uit Stel lendam afkomstige Harmke Kik nu één ding op Bruinisse miste, was het wel de Vakantiebijbel- week. Hoog tijd om zelf iets op poten te zetten. Het driedaagse kinderfeest in de Visjeskerk op haar dorp is een ongekend suc ces. Esme Soesman Bruinisse -Harmke Kik, organistor Vakantiebijbelweek ZIERIKZEE Studio Onbekommerd houdt zondag, maandag en dinsdag verschil lende schrijfworkshops op diverse locaties in de omgeving van Burgh- Haamstede. Op zondag wordt natuurgebied Dij k- water bezocht. Maandag gaan de deelnemers 'zwerfdichten' in Brou wershaven. Op dinsdag (en op maandag 28 ok tober) is er een schrijf- café in De Zeeuwse Hemel in Zierikzee. Het thema is: vliegen. Aan melden kan via studioonbekommerd.nl of 06-23863388. GOES In poppodium 't Beest in Goes wordt morgen een sixties festival gehou den. De muzikale avond begint om 20.20 uur en vindt plaats in poppo dium 't Beest in Goes. Kaarten kosten 21 euro per stuk en zijn verkrijg baar via tbeest.nl. Aan de deur 22,50 euro. VROUWENPOLDER Stichting Het Zeeuwse Landschap verzorgt morgen de Ronde van Oranjezon in natuurge bied Oranjezon bij Vrou- Tiiwlwr w .V. J**},!.,'*. Natuurgebied Oranjezon. foto ruben oreel wenpolder. De tocht is ongeveer 5 kilometer lang en is geschikt voor gezinnen met kinderen. Aanmelden is verplicht en kan via excursies@ hetzeeuwselandschap. nl. Deelname kost 3 euro per persoon. Voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap is de wandeling gratis. Honden zijn niet toege staan. BRUINISSE Hervormde kerk, 09.30-13.00 uur: Va kantie Bijbel Week met pannenkoeken eten; BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; BURGH-HAAMSTEDE De bewaerschole, 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling Habi tus; Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjasvereni- ging; DREISCHOR Streek- en Land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00 17.00 uur: Museum geopend; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 20.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; SCHARENDIJKE Finca Vrij, 09.00 uur: Ochtendyoga; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wie ken, 09.30-10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 10.30 uur: The Violin Player, 14.00 uur; De Club van Le lijke Kinderen, 20.00 uur: La Ra- gazza Nella Nebbia; Galerie Yewel, 13.00 17.00 uur: Expositie schilderijen Herbert Willems; Gebouw de Driehoek, 08.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Ex peditie Zeeuwse IJs tijd; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30 21.45 uur: Repetitie Harmonie vereniging Nut Uit spanning. De 11-jarige deelnemers Jasmine, Jonathan en Janneke (vlnr) buigen zich over een escapespel op de grond in de kerk. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57