I a - s, m* Ism m §é*iém&M i&fgt#t 44 Borsato biecht affaire op 32 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV DOCUMENTAIRE MAAKPROCES Drie jaar filmen leidde tot de natuur- documentaire WAD, zondag op tv. Cameraman Ruurd Jelle van der Leij keek zes volle dagen tevergeefs naar een slechtvalk die maar niet wilde jagen: The making of Louter pratende vrouwen én een bank - dan ben je als talkshow gedoemd te mis lukken in Nederland. Maar gek genoeg was Ladies Night, waarmee Linda de Mol haar nieuwe Net 5 smoel geeft, helemaal geen straf om te kijken. Sterker nog: hier werkte een drie- zitter ineens prima, in tegenstelling tot bij Jinek of Beau. Dat kon echter niet wegnemen dat het er gens gek voelt: een talkshow voor en door vrouwen in een tijd dat er op alle fronten wordt gehamerd op absolute gelijkheid tussen de sek sen. Al kun je dit initiatief natuurlijk ook zien als de ultieme feministische inhaalslag, omdat de heren al jaren hun eigen clubhuis hebben met Veronica Inside. Laat Ladies Night nou heel goed gekeken hebben naar het losse, lacherige sfeertje van VI. Die prima combineert met de inhoud van een willekeurige editie van de Linda. Presenta trice Merel Westrik leidde gasten als Fidan Ekiz en Stella Bergsma soepel langs een lichtver- teerbare potpourrie van Syrië, de jurk van Di- onne op het Televizier Gala, een collage van ongewenste (er bestaan namelijk ook gewen ste, leerde ik) dickpics en de eventuele kinder wens van Nikkie Tutorials. Haar grootste uitda ging bleek Linda de Mol in toom houden, die als gast de neiging had om de rol van presenta trice over te nemen. Serie over Britt Vervolg op 'romkom' aar zat-ie dan, op een paal. Bewe gingloos, al poetste hij nu en dan zijn veren. Het was septem ber 2016 op de zandplaat Richel, tussen Vlieland en Terschelling. De slechtvalk keek neer op een omvangrijke groep stelt lopers, in zijn ogen lekkere hapjes. Maar aanvallen? Ho maar. Hij keek slechts. Negen uur per dag deed ik niets anders dan wachten. Ik ging niet eens naar het toilet Datzelfde deed Ruurd Jelle van der Leij (34), die met collega-cameraman Melchert Meijer zu Schlochtern en documentairemaker Ruben Smit het leeuwendeel van de beelden maakte voor WAD, de natuurfilm die vorig jaar in de bioscoop zo'n 120.000 be zoekers trok en nu nog langs theaters reist met een liveorkest. Tegenover de slechtvalk op die paal zat Van der Leij in totaal zo'n vijftig uur op een toren. Te focussen, te wachten, te tu ren, te popelen. Het was een impasse die uiteinde lijk zes dagen standhield, waarna de Het gebeurde in de tijd dat Borsato, in 1998 getrouwd met Le- ontine, kampte met het faillissement van zijn produc tiemaatschappij The Entertain ment Group. Op Instagram zette de zanger gisteren een korte verklaring waarin hij inging op de publica tie. 'Er is inderdaad sprake van een vriendschap geweest, die verder ging dan ik had voorzien. Deze situatie was echter van zeer korte duur. Leontine en ik zijn onszelf en elkaar in die tijd weliswaar soms even kwijt geweest, maar ge lukkig zijn wij elkaar nooit echt verloren. Het besef hoeveel wij van elkaar houden en het kritisch naar onszelf blijven kijken heeft ons, na een huwelijk van inmid dels 22 jaar, sterker gemaakt dan ooit.' Volgens de zanger trok het fail lissement van zijn bedrijf des tijds een zware wissel op zijn le ven. 'Wij zien dit echter als een privékwestie en zouden het op prijs stellen als onze privacy en die van onze kinderen hierin worden gerespec teerd.' In het Italiaans voegt Borsato per sem- pre e sempre toe, ofte wel 'voor altijd en al tijd'. Zijn vrouw Le- ontine, met wie Bor sato zonen Luca (20) en Senna (18) en dochter Jada (16) kreeg, meldt op datzelfde so ciale medium: 'liefde hoeft niet perfect te zijn, zolang het maar echt is'. Het was sowieso net een tikkeltje te veel Linda, dat is een puntje van aandacht in de eva luatie. Zij claimde weinig subtiel de Televizier- Ster van Elise Schaap (de rol van Ruxandra was immers door haar bedacht) en deelde een paar sneren uit aan RTL. Bovendien zat ze te jokke brokken over het getouwtrek tussen haar broer John en Chantal Janzen over het format Chan- tal blijft slapen. Ze schilderde hem wel heel na drukkelijk af als een onschuldig koorknaapje, wat hij volgens insiders bepaald niet is. Nog iets dat niet werd vermeld door Merel - of Linda - maar toch leuk is om te we ten: de roodharige dame die a la Luuk Ikink de kortnieuwsrubriek aan elkaar praatte, is de dochter van Andries Knevel. Ook werd ze een tijdje genoemd als schoondochter van Peter R. de Vries. Die overigens heel aardig werd geïmi teerd door Stella Bergsma. Dat is misschien wel de meest opmerkelijke conclusie: zelfs een vrouwentalkshow kan uit eindelijk niet zonder Peter R. Quote van de dag Ik heb altijd rare verslavingen gehad, maar gelukkig zijn ze meestal gezond Ladies vrijdag 18 oktober 2019 TELEVISIE Britt Dekker krijgt haar eigen realityserie op SBS 6. In Opge zadeld met Britt is onder meer te zien hoe de pre sentatrice zich met haar paard George voorbe reidt op het NK dressuur. De serie is vanaf 4 november we kelijks te zien. FILM Fuck de Liefde, de romantische komedie met Yolanthe Cabau, Nienke Plas en Thijs Romër die binnen een week inmiddels honderdduizend bezoekers heeft getrokken, krijgt een tweede deel. Begin 2021 moet de film uitkomen. PC Koude oorlog filmer en een slechtvalk Alexander van Eenennaam Marco Borsato (52) voelde zich gisteren na een publicatie van weekblad Privé gedwon gen naar buiten te treden over een korte en ge heime affaire die hij in 2009 had met concertpianiste Iris Hond (32, foto). ClXr —Zangeres Glennis Grace verklaart in de Vlaamse Story dat ze gek is op radijsjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32