Funda Zonnerace eindigt in mineur Jeugd Terneuzen mag weer in groepen staan 2 WENDY WAGENMAKERS Column C He gebruikt Funda via een netwerk dat ons wel érg vaak bezoekt. Ben je geen robot? Vul dan deze Captcha in en ga direct door naar de website. Se lecteer alle afbeeldingen met een brandkraan.' Ik zag ze al zitten achter hun lap top, al die andere ouders in de va kantiehuisjes van de Efteling. Kin deren eindelijk uitgeput in bed, over tot de orde van de dag: Funda. Scrollen, klikken en zuchten tot je erbij neervalt. Want we zijn niet de enigen die op zoek zijn naar een andere woning, dat had ik al gemerkt. Al was het maar bij open huizen, waar je met nog honderd wanhopigen op mu ren klopt en in keukenkastjes gluurt. Gehaast als koopjesjagers. Met altijd weer de man die ieder een aan de kant duwt zodat hij met zijn rode laserlicht kan meten of de piano past, altijd weer ie- mand die de kadastergegevens uit zijn hoofd heeft geleerd en niet te vergeten de opgewonden makelaar met zijn uitdeelmapjes in de deur opening. Biedingen graag de vol gende dag vóór 12.00 uur, dank u wel. Het is een hysterische tijd. Zelfs in het milde Zeeland. Ja, zelfs in Vlissingen. Huizen die na één uur op Funda alweer zijn verkocht, mensen die tónnen neertellen voor een krot zonder te weten wat er achter het behang schuilgaat of die bieden op een huis waar ze niet eens zijn wezen kijken: het gebeurt gewoon. En net als al die anderen, laat ik me er nog door meeslepen ook. Slapeloze nachten, elke keer als we weer op het nippertje worden overboden. Ik nam genoegen met minder ruimte, overwoog een emigratie naar Hengstdijk en stelde budgetten bij - naar boven, uiteraard. Tot me werd gevraagd of ik me wel helemaal lekker voel. En bedragen werden omgerekend naar ouderwetse guldens. Slapeloze nachten, als we weer op het nippertje worden overboden DE STELLING Vandaag: Verplegend personeel mag niet staken Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters &E NPO WERKT AAN EEN EISEN CHATEAU MEILANfc Werkloosheid daalt verder 'Beuk met moeilijke voeten' wint niet Vlissingen Geen treinen door werkzaamheden Nog geen dag na het uitvallen van het Twentse team moest ook het team van de Technische Universi teit Delft de strijd opgeven. Het voertuig ging op nog geen drie honderd kilometer van de finish in vlammen op. Door een accu- brand, dachten veel teamleden eerst, maar vast stond dat gisteren nog niet. Het Belgische team Agoria solar team Blue Point, dat de Neder landse teams al op de hielen zat, ging er uiteindelijk met de winst vandoor. Niet echt verrassend, om dat de Belgen al dagen ook van vo ren zaten, maar wel een fikse tegen valler, laat Lacor weten. ,,De vorige drie keren dat ik meereed, won ons team. Nu droegen de studenten het nummerbord te voet over de fi nish." De vorige keren zaten Frans en Jan, die voor de tweede keer mee was, bij het Nuon Solar Team. Nuon is overgenomen door Vattenfall, vandaar de nieuwe naam. De vrachtwagenchauffeurs hebben geen directe bemoeienis met de zonnewagen, maar zorgen voor vervoer en transport van gereed schap, reserveonderdelen en een generator. Ook nemen ze de tenten mee voor de overnachting van de teamleden en voedsel, koelkasten en vriezers voor de inwendige mens en de persoonlijke spullen van teamleden. Hoewel de achtste overwinning - Nuon/Vattenfall won de race al ze ven keer - er niet in zat, sprongen de teamleden traditioneel in een vijver na de finish. ,,En we sluiten de wed strijd weer met een gezamenlijk etentje en een drankje af, samen met leden van andere teams." Het samenscholingsverbod hield in dat jongeren tussen de 10 en 26 jaar niet met meer dan twintig bij el kaar mochten staan in de kern Ter- neuzen. Het werd ingevoerd naar aanleiding van spanningen tussen groepen leerlingen van het Lode- wijk College. Een ruzie tussen twee meiden was hiervoor de aanleiding. Groepen leerlingen zochten elkaar vervolgens op. Volgens gemeente, politie en jus titie zijn er momenteel geen signa- len dat er ongeregeldheden gepland worden of gaan plaatsvinden. Als die signalen er weer wel komen, kan dezelfde dag nog worden beslo ten een nieuw samenscholingsver bod in te stellen. Opruiing en op roepen tot geweld blijven verbo den, laat de gemeente weten, ook na opheffing van het samenscho lingsverbod. De politie blijft de si tuatie extra in de gaten houden en zal handhavend optreden als dat noodzakelijk is. Het Lodewijk Col lege blijft de ontwikkelingen even eens nauwgezet volgen en zal waar nodig individuele gesprekken met leerlingen voeren. Het is deze week herfstvakantie, waardoor leerlingen elkaar minder zien. Twee arrestaties zijn verricht vanwege opruiing. Vorige week werd een 16-jarig meisje uit Ter- neuzen aangehouden, deze week ook nog een 18-jarige jongen uit Biervliet. De politie sluit meer aan houdingen niet uit. 3- of 4-daagse stedentrip naar Venetië incl. vlucht vrijdag 18 oktober 2019 Inderdaad: dit gaat helemaal ner gens meer over. We zuchtten en staarden voor ons uit. Wat een mooi licht eigenlijk, in de keuken. Eigenlijk is ons eigen huis zo gek nog niet. Reageer op pzc.nl Gisteren: Boeren zijn te ver gegaan in hun protest 821 reacties WANNEER BEÖINNEN JULLIE MET HET OPKNAPPEN VAN HET VLISSINGEN Het aantal WW-uitkerin- gen is in september op nieuw gedaald, meldde uitkeringsinstantie UWV gisteren. Eind september was het aantal werkloos heidsuitkeringen 3.700; een daling van 2 procent ten opzichte van een maand eerder. Een op de vier mensen met een WW-uitkering heeft een hbo- of universitaire op leiding. Hoewel vaak het beeld lijkt te bestaan dat vooral lager en middel baar opgeleide werkne mers door werkloosheid worden getroffen, blijkt dus dat ook hoger opge leiden geen baan heb ben, ondanks de krapte op de arbeidsmarkt. MIDDELBURG 'De beuk met moeilijke voeten' aan de Heren gracht in Middelburg is op de vierde plek geëin digd in de Boom-van- het-jaarverkiezing. Dat maakte de organisatie gisteren bekend. De beuk te Bladel in Noord-Brabant won met 9840 stemmen. De Middelburgse beuk kreeg er 1180. Bomen- kenner Johan Antheu- nisse (foto) had hem voorgedragen vanwege het bijzondere karakter en de locatie. Volgens Antheunisse lijkt het of hij zijn voeten heeft opge trokken omdat hij bang was voor natte voeten. Wie dit weekend in Zee land met de trein wil, komt bedrogen uit. Van wege werkzaamheden is er helemaal geen treinverkeer tussen Vlis- singen en Bergen op Zoom. Het gaat om ge plande werkzaamheden aan het spoor. De NS zet bussen in tussen Vlis- singen en Bergen op Zoom. Mensen die van of naar Arnemuiden wil len, kunnen met taxi bussen via Middelburg reizen. Ook zijn er taxi bussen ingezet op Ka- pelle-Biezelinge. Vol gens de NS bedraagt de extra reistijd een kwar tier tot een uur. De teleurstelling is groot bij de vrachtwagenchauffeurs Frans Lacor uit Oost-Souburg en Jan van der Flier uit Vlissingen. Het Vattenfall Solar Team Nuna viel gisteren in de laatste etappe, terwijl de zonnewagen op kop reed, uit in de World Solar Chal lenge 2019, een officieus we reldkampioenschap zonneracen in Australië. René Hoonhorst Adelaide Delft S it, BUG J- van der Flier De Walcherse vrachtwagen chauffeurs Frans Lacor (links) en Jan van der Flier bij hun truck. Jongeren in Terneuzen mogen weer gewoon in groepen de straat op. Het samenscholings verbod dat sinds vorige week van kracht was, wordt niet ver lengd. Dat besloten de ge meente, politie en justitie giste ren na overleg met het Lodewijk College. Harmen van der Werf Terneuzen AlbergoSan Marco V 2 of 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet V Retourvlucht naar Venetië Gelegen nabij het San Marcoplein i Tip! Traditionele gondeltocht hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2