Kiki Bertens houdt na zwaarbevochten zege kans op Finals eindelijk een plek in de basis? II II 27 kickboksgevecht met bekende vijandigheden 'Blessure was lastig te accepteren' dens de persconferentie uitgevoch ten. Beiden beloofden pers en publiek een overwinning. ,,Je gaat opgeven of verliezen. Zorg dat je vecht en stop met huilen'', beet Verhoeven zijn uit dager onder meer toe. Hari sloeg nog een keer op tafel en wees telkens op die zaterdagavond in december. ,,Op 21 december laat ik zien wat Verhoe- vens echte niveau is. Dat is niet zo goed. Dat zag je aan zijn laatste tegen standers. Kom op, man, wat een grap. He can go fuck himself." Vrienden worden ze nooit meer, maar over één ding zijn ze het eens: hun strijd moet nu eens echt uitge vochten worden, zonder dat over macht zoals een blessure een rol speelt. Het is dan weliswaar geen ti tel- maar een prestigegevecht, voor Verhoeven voelt het alsof hij zijn we reldtitel kwijtraakt als hij verliest. ,,Als ik verlies, voel ik me geen kam pioen meer. Maar dan moet er een gek wonder gebeuren. En dat gaat niet ge beuren.'' EERSTE GEVECHT varing. Als trainer van FC Dor drecht had Van Eck begin deze eeuw een echte Argentijnse sloper tot zijn beschikking. ,,Juan Marti nez, een gouwe gozer'', lacht hij. ,,We hadden hem gehuurd van Sparta. Die jongen kon je een op dracht geven. Toen we uit tegen Sparta moesten, zei ik alleen maar dat hij bij Ricky van den Bergh moest blijven. Die schakelde hij uit Senesi moet nu zo snel mogelijk aan de bak bij Feyenoord en we wonnen met 1-2. Martinez was een karakterjongen. Hij schopte lachend de veters uit je schoenen.'' Mentaliteit Maar de ene Zuid-Amerikaan is de andere niet, weet De Visser die re cent twee Ecuadorianen bij Willem II onderbracht. ,,Het is heel per soonlijk. Diego Palacios vloog er bij Willem II vanaf de eerste dag met een in. Maar zijn landgenoot Jhonny Quinones past zich dit jaar niet zo makkelijk aan. Argentijnen doen dat vanwege hun mentaliteit vaak wel snel. Kijk maar naar Tagli- afico en Martinez bij Ajax.'' Van Senesi verwacht Van Eck wel wat. ,,Ik had eerlijk gezegd gedacht dat hij er al zou staan. Je geeft geen zeven miljoen uit voor een speler die een half jaar de tijd nodig heeft. Ik maak hem niet mee op de trai ning, maar op basis van de resulta ten en wat ik heb gezien van Feyen- oord had ik hem er al in gezet.'' Heracles-thuis is zondag een mooie gelegenheid. ,,Hij moet zo snel mogelijk aan de bak'', zegt De Visser. ,,Ik zou hem lekker thuis la ten spelen en niet volgende week pas tegen Young Boys-uit'', zegt Van Eck. ,,Dit is toch het moment? Met Ié en Senesi heb je op papier een prima centrum. Ja, dan zal je Botteghin moeten slachtofferen. Lullig dat hij aanvoerder is, maar je hebt Senesi niet voor niets ge haald.'' staat Bertens op de negende plaats, kort achter Serena Williams. De beste acht van 2019 doen mee aan het lucra tieve eindejaarstoernooi van 27 oktober tot en met 2 no vember in de Chinese stad Shenzhen. Zeven van de acht deelneemsters zijn al bekend. Van Williams is onduidelijk of ze wil meedoen. De 38-ja- rige Amerikaanse kwam sinds de US Open, waar ze in de finale verloor van de Ca nadese tiener Bianca An- dreescu, niet meer in actie. Belinda Bencic is ook nog Ik worstel met mijn lichaam, maar ik ben blijven vechten in deze partij in de race voor het laatste startbewijs. De Zwitserse doet mee in Moskou, waar ze ook de kwartfinales heeft be reikt. Als Bertens en Bencic hun volgende partij winnen, treffen ze elkaar in de halve finales. ,,Ik ben blijven vech ten'', zei Bertens. ,,Ik worstel met mijn lichaam, maar ik neem nu rust en ga me weer voorbereiden op de partij van morgen.'' De 27-jarige Westlandse ont snapte in de tweede ronde van het indoortoernooi in Rusland tegen Kaia Kanepi uit Estland aan uitschakeling. Bertens trok de grillige partij met pijn en moeite naar zich toe: 4-6 6-3 7-5. Zowel in de tweede als derde set kwam de West- landse met 3-1 achter te staan. Bertens, die klaagde over een voetblessure, wist zich echter steeds weer uit die lastige si tuatie te redden. Ze plaatste zich zo voor de kwartfinales, waarin ze de Fran^aise Kris- tina Mladenovic treft. Ber- tens (27) en Mladenovic (26) speelden één keer eerder te gen elkaar. Dat was drie jaar geleden in het kader van de Fed Cup. Bertens zegevierde op de gravelbaan in twee sets: vrijdag 18 oktober 2019 Verhoeven (links) en Hari gisteren tijdens hun drukbezochte persconferentie. fotos anp UTRECHT Het ge vecht van de eeuw' in december 2016 tus sen Rico Verhoeven en Badr Hari, in het Duitse Oberhausen, liep uit op een anticli max. Hari liep een armblessure op en moest de strijd in de tweede ronde staken, waardoor Verhoeven tot winnaar werd uit geroepen. Dat was na een eerste ronde waarin Hari goed begon en Verhoeven onder meer een wond aan de neus bezorgde. ,,Het was moeilijk om IÜ-1SSU11U} Het eerste onderlinge gevecht werd ge staakt door een blessure van Hari (l). zo te verliezen, lastig te accepteren", zo blikte Hari gisteren nog eens terug. Ver hoeven wil zijn rivaal in december op een eer- vollere wijze verslaan. ,,Ik hoop het nu te kunnen afmaken op een zo mooi mogelijke manier. Dus niet zoals de laatste keer.'' - Piet de Visser (85) Miljoenenaankoop kwam tot nu toe in de eredivisie alleen als in valler tegen Emmen binnen de lijnen bij Feyenoord. foto anp - Kiki Bertens MOSKOU Tennisster Kiki Bertens heeft haar kansen om zich op eigen kracht te kwalificeren voor de WTA Finals in leven gehouden. 7-5 6-4. M Kiki Bertens won in drie sets van de Estse Kaia Ka- nepi. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27