Kom tot 30 nrv 1 cfk regionale nieuws JOL Verhoeven en Hari Brexitdeal ff! Netwerk drugshandelaren zou in Dubai zitten Walcheren Als getrokken zwaarden staan ze klaar voor de strijd of, beter misschien, het samenspel met de wind: de rotorbladen voor Borssele 3 en 4. Op de BOW-terminal in Nieuwdorp liggen de stukken windmolen al klaar voor het windpark dat volgend jaar 23 kilometer uit de Zeeuwse kust wordt gebouwd. stoken het vuurtje nu al flink op P26 En nu moet Johnson het Lagerhuis nog overtuigen P4-5 Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Dat blijkt uit politiestukken waarin deze krant inzage heeft ge had. De stukken, waarvan de au thenticiteit is bevestigd, maken deel uit van een onderzoek naar familieleden van de machtige Edin G. uit Bosnië en Herzego vina. Volgens de Amerikaanse op sporingsdienst DEA is Edin G. één van de vijftig belangrijkste drugs handelaren ter wereld. Uit de stukken, die uitlekten via Bosnische media, blijkt dat het Openbaar Ministerie (OM) in Ne derland in augustus 2018 informa tie heeft ontvangen van de DEA over dit vermeende Europese su perkartel. Het OM is een groot witwasonderzoek gestart naar Edins neef Mirza G. en zijn vrouw en heeft beslag gelegd op miljoe nen op bankrekeningen en pan den in Breda. Naast Taghi en Edin G. zouden ook kopstukken van de Italiaanse en Ierse onderwereld samenwer ken in de drugshandel. Ook Taghi's veronderstelde criminele partner Rico R., bijgenaamd Rico Ook kopstukken van de Italiaanse en Ierse onder wereld zouden samenwerken in de drugshandel de Chileen en de voor verschil lende liquidaties tot levenslang veroordeelde 'Noffel' worden door de DEA tot dit netwerk gerekend. Het netwerk zou opereren van uit Dubai. De politie schat in de documenten dat er jaarlijks 100.000 kilo cocaïne naar de ha ven van Rotterdam wordt ge smokkeld. Dit netwerk zou een derde daarvan voor zijn rekening nemen. In 2018 werd in de Rotter damse haven ruim 19.000 kilo co caïne in beslag genomen. Uit de verstrekte Amerikaanse informatie blijkt dat in 2017 ruim 14 ton cocaïne is onderschept die de politie koppelt aan Edin G., waaronder 5300 kilo uit Medellm (Colombia) in de haven van Ant werpen ter waarde van 200 mil joen euro (13 oktober 2017). De eindbestemming was een fruit handel in Barendrecht. Andere onderschepte cokezendingen zijn een partij van 928 kilo tussen teakhout uit Ecuador, 2045 kilo in een lading aspergeblikjes op weg naar Nederland en 5883 kilo tus sen de bananen uit Medellm in Algeciras, Spanje. Onlangs maakte het OM be kend dat de voortvluchtige Ri- douan Taghi hoogstwaarschijnlijk in Dubai verblijft. Hij wordt ge zocht vanwege verschillende on- derwereldmoorden. Ook Edin G. en de kopstukken van de Itali aanse en Ierse maffia zouden zich in Dubai ophouden. De advocaten van deze personen zeggen in een reactie dat er geen aanklachten te gen hun cliënten liggen op het ge bied van drugshandel. P8 vrijdag 18 oktober 2019 15°C Nieuwsmedia Véél voordeel tijdens de Azië Voordeelweek Ontdek nu extra voordelig al onze rondreizen naar China, Vietnam, Indonesië en nog 11 andere landen in Azië met korting tot 300 per persoon. Vertrekken l/m oktober 2020. Boek vóór 23 oktober. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Exd. reservedngskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. 'Taghi onderdeel supercokekartel' De voortvluchtige Ridouan Taghi maakt volgens de politie deel uit van een superkartel. Samen met kopstukken uit de Italiaanse, Ierse en Bosnische maffia zou dat kartel vanuit Dubai een groot gedeelte van de Europese cocaïnehandel in handen hebben. Yelle Tieleman Koen Voskuil Rotterdam Pittige pzc.nl buien Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1