OM eist 6 jaar cel en tbs voor man die joggers stak II prescan NIEUWS 13 'Gezondheid is de basis om van het leven te genieten.' V. veroorzaakte tussen november en eind januari grote onrust in de kop van Noord-Holland. In korte tijd zou hij vier vrouwen hebben neergestoken, onder wie twee hardlopers. Het gebeurde in de vroege avond. Een van de slachtof fers is de 18-jarige Esmée H., die buiten bewustzijn raakte en twee dagen op de intensive care lag met een verwonde long en hartzakje. Een 52-jarige vrouw hield een klap- long over aan de aanval door V., die voornamelijk reed in een zwarte Citroën SUV. Later bleek dat V. ook nog vijf vrouwen bedreigde en er één stalkte. De nummers van de vrou wen kopieerde hij ongezien uit de mobiel van zijn vriendin. Hij selec teerde zijn slachtoffers op uiterlijk. Sommigen belde hij tientallen keren op. ,,Ik ga je keihard verkrach ten, kankerhoer'', zou hij onder meer hebben gezegd. Gisteren stond René V. terecht voor de rechtbank Noord-Holland in Alkmaar. De zitting verliep an ders dan verwacht. Leek hij tijdens de procedurele proformazitting van 2 augustus volmondig te gaan bekennen („Woorden schieten tekort, ik heb veel spijt''), nu kon hij zich de steekincidenten niet meer herinneren. Die wijt hij aan exces sief gebruik van drugs, met name speed, en een gebroken jeugd. Ver der was hij net zijn baan kwijt. Zijn bekentenis dat hij met zijn daad schrik wilde aanjagen, draait hij te rug. ,,Ik zei dat omdat ik mijn daden probeerde in te vullen.'' De in Den Helder geboren ver dachte zegt nu dat hij de vrouwen niet bewust wilde belagen. Hij han delde puur uit impuls en reed graag met zijn Citroën op afgelegen we gen. „Gewoon rondjes rijden.'' Over het steekincident van 26 januari, waarbij hij een 16-jarig meisje ver wondde, claimt hij slechts de lijn bus te herinneren die na afloop passeerde. Hoe het meisje eruitzag? ,,Ik denk dat ze blond was.'' Was ze geraakt? ,,Dat weet ik niet.'' Hij zegt het gevolg van zijn steekincidenten te hebben gehaald uit op Facebook gedeelde nieuwsberichten. Merkwaardig V. maakte op de zitting vaak een warrige indruk en gaf merkwaar dige antwoorden. Zo moest er niets worden gezocht achter het feit dat hij al rijdend met zijn hand in zijn broek met zijn geslachtsdeel speelde. ,,Kent u Married with Chil dren?" (comedyserie, red.) vroeg hij de rechter. ,,Al Bundy zat ook vaak zo voor de tv. Dat zegt dus niks.'' Volgens het OM handelde V. ech ter doelbewust en zocht hij al rij dend naar slachtoffers. Justitie wijst op het deskundigenrapport waaruit blijkt dat V. borderline-trekken Al Bundy zat in Married with Children ook vaak zo voor de tv. Dat zegt dus niks vertoont, impulsief en antisociaal is en slecht omgaat met stress en problemen. Een seksuele stoornis kan niet worden uitgesloten. Al met al schatten deskundigen de kans op toekomstige geweldsdelicten en strafbare feiten 'zeer hoog' in. V. moet daarom naast zes jaar cel tbs met dwangverpleging worden op gelegd. De aanklachten: viervou dige poging tot moord en poging tot doodslag. Tijdens de zitting kregen twee slachtoffers het woord. ,,Waar haal je het lef vandaan om me dit aan te doen?'' las de vader van een slacht offer namens zijn dochter voor. ,,Ik doe geen vlieg kwaad, was gewoon aan het hardlopen.'' Ze wordt nog steeds behandeld voor posttrauma tische stress. De politie maakte ook bekend hoe V. eind april werd gepakt. Dat was mogelijk omdat hij vorig jaar juni in Schagen toeterend op een vrouw afreed, terwijl hij pijpbewe- gingen maakte en door het open raam een stomp tegen haar arm gaf. De vrouw noteerde het kenteken. Daarna liet het OM beelden zien van de tijdens het onderzoek in V.'s auto geïnstalleerde camera. Op de video belt hij met zijn vriendin, die hem vraagt of hij de dader is. ,,René, zweer je dat je het niet gedaan hebt?'' Na een ontkenning krijgt V. het steeds moeilijker. ,,Sorry, schat, het spijt me, het spijt me.'' @kajsaollongren vrijdag 18 oktober 2019 Handelde René V, die ervan wordt verdacht het afgelopen jaar vier vrouwen te hebben neergestoken vanuit zijn auto, doelbewust of impulsief? Het Openbaar Ministerie meent het eerste en wil de 24-jarige man uit Julianadorp voor zes jaar de cel in, gevolgd door tbs. David Bremmer Alkmaar René V. voor de rechtbank. illustratie felix guérain -René V., Günter Klass Radioloog Prescan Meer grip op je gezondheid? Doe onze health check. Eén dag, direct de uitslag. Nieuwsgierig? Kijk op prescan.nl of bel 074 255 9 255. Uit liefde voor het leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13