OZCAN AKYOL Gewonde agenten bij clash Koerden en Turken in Rotterdam 6 HEERLIJKE WINTERCRUISES Cruise Canarische Eilanden en Madeira Cruise Dubai, Oman, Qatar Abu Dhabi ©088-7070600 Column Wie sympathie voor de boeren en hun acties heeft, moet zich gisteren ook een aantal keer op het achter hoofd hebben gekrabd, bijvoor beeld toen er een foto opdook van een doodskist met daarop de naam 'Jesse' - een verwijzing naar de politiek leider van GroenLinks. Twee weken geleden, toen de guerrillaprotesten gemoedelijk verliepen, met trekkers op het Scheveningse strand, nam de gun- factor voor de agrariërs alleen maar toe. Ze hadden hun bood schap overgebracht en keerden daarna huiswaarts. Basta. Maar hun chagrijn en ongeduld worden groter, met als gevolg dat niet iedereen zich meer kan be heersen. De deur van een provin ciehuis sneuvelde, een agent werd per ongeluk aangereden en er klonken liederlijke teksten over politici. op zijn of haar eigen manier het doel te bereiken. Ik was gisteren bij de lancering van de 'BoerBurgerBeweging' in Deventer. Terwijl ze in het westen de boel op stelten aan het zetten waren, probeerden tientallen be trokken boeren ruim 100 kilome ter verderop in een zaaltje voor orde in het debat te zorgen. Er waren geen populistische teksten en kritiek richtte zich niet alleen op de overheid, maar ook op de eigen sector, waar de mensen misschien té lang apathisch had den toegekeken hoe an deren een debat totaal lieten ontsporen. Plot seling was alles de schuld van de boeren. voor de agrarische ondernemers heeft gedaan, is het gerechtvaar digd om te concluderen dat ze geen antwoord hadden op het nar ratief van partijen die boeren als monsters afschilderden. Daarom kan de oprichting van 'BoerBur gerBeweging' weleens succesvol worden. De Partij voor de Dieren slaagde erin om als one-issuepartij onder werpen te agenderen die belang rijk zijn voor hen. De massale pro testen van de boeren bewijzen dat er in de politiek ook ruimte is voor het andere verhaal in dit dossier. Er is alleen een club nodig die dit geluid op een waardige manier vertolkt. Want door de beeldvor ming verliezen de agrariërs lang zamerhand hun krediet. Dat is zonde. Want ze hebben wel degelijk goede punten. Tijd dat deze ook helder worden uitgelegd, zonder doodskisten, vernielingen of scheldwoorden. De boeren opereren amper vanuit een gezamenlijk plan De Koerden en Turkse tegende- monstranten zochten de confron tatie met elkaar op. Meerdere agenten raakten gewond. Tiental len betogers zijn aangehouden. De demonstratie begon op het Kruisplein en verplaatste zich la ter naar het Centraal Station. Vol gens de woordvoerder van de Rotterdamse burgemeester Aboutaleb is vooraf rekening ge houden met een mogelijke esca latie. ,,De focus lag bij het bescher men van alle groepen, maar de Koerdische groep heeft, in tegen stelling tot alle afspraken, als eer ste de confrontatie gezocht met tegendemonstranten.'' Tijdens de demonstratie is door de politie veel videomateriaal op genomen. Het Openbaar Ministe rie stelt een onderzoek in. Een groep betogers werd inge sloten op het Stationsplein om de openbare orde te herstellen. De groep is weggevoerd, maar niet gearresteerd. De sfeer was van meet af aan grimmig. Koerden riepen dat de Turkse president Erdogan een ter rorist is, terwijl de Turken met vlaggen zwaaiden en 'Turkije, Turkije' scandeerden. Op het Kruisplein waarschuwde de poli tie dat zonodig met geweld zou worden ingegrepen. Een groep Turkse tegendemonstranten werd met een charge door de Mo biele Eenheid uit elkaar gedreven. W Felle betoging tegen Turkse invasie in Noord-Syrië De Turkse tegendemonstratie was niet officieel gemeld bij de gemeente. Het protest van de Koerden wel. De Koerden protes teren tegen de Turkse inval in Noord-Syrië, aan de grens met Turkije. Ze willen dat Nederland stappen onderneemt, zoals eco nomische sancties en een no-fly- zone in het noorden van Syrië. De Turken beschouwen de Koerdische milities in Syrië als verlengstuk van de PKK, die ook door de EU als terroristische orga nisatie wordt gezien. 8 dagen 4* AIDAstella 9 dagen 14* Costa Diadema donderdag 17 oktober 2019 GO ^0 @OzcanAkyol Waard ia Die enorme saamhorigheid legt ook iets bloot: hoe harmonieus de boeren ook met elkaar omgaan, ze opereren amper vanuit een ge zamenlijk plan. Hun missie is duidelijk, alleen probeert iedereen Hoewel Land- en Tuinbouw Or- _b8S63bs^ ganisatie Nederland (LTO) altijd zijn best Een protestactie van Koerdi sche demonstranten in Rotter dam is gisteravond volledig uit de hand gelopen. De Koerden betoogden tegen de invasie door Turkije in Noord-Syrië. Rotterdam stjR) Tegen de scherpste prijzen zie stipreizen.nl/cralsb zie stipreizen.nl/crcleb Semi All Inclusive cruise Vliegreis alle transfers inclusief Tafeldranken fooien ter waarde van minimaal 185,- per persoon O.a. Lanzarote, Tenerife, La Palma Madeira Vertrek november 2019 t/m april 2020 Vliegreis per topairline Emirates en transfers Cruise o.b.v. volpension fooien t.w.v. 84,- p.p. Hotelnacht in Dubai na de cruise Volop tijd voor o.a. Dubai, Muscat Doha Vertrek november 2019 t/m maart 2020 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6