tf) twf Echtscheidingsland als toneel voor bloeiende romantiek wmwm 6 J '■'fy Veel filmregisseurs gebruiken de verhouding tussen schilder en model - die vaak ook zijn muze is - om erotisch geladen scènes te draaien. Dat gebeurt ook in de Franse film Portrait de la jeune fille en feu, waarin twee vrouwen verliefd op elkaar worden. Top 5 in de bioscoop 1 (1) Joker €268.000 €85.000 €76.000 4 (3) Downton Abbey €44.000 €22.000 Nu in de bios Shaun het ruimteschaap v Gemini Man Joker FILMNIEUWS Ere-Oscar Juliette Binoche Vervolg A Quiet Place is klaar Wat is dan liefde Met al die romantische polderkome dies met het woord 'liefde' in de titel is het lastig om het bos door de bo men te zien. Hier gelukkig geen slor dig in elkaar gekneed scenario vol olijke YouTubers, maar een degelijk romantisch verhaal met fijne acteurs. Elise Schaap, die hier geen naar liefde smachtend hertje speelt, maar een carrièrevrouw die zelf haar leven uitstippelt, is een prima heldin in dit klassieke liefdesverhaal. Want het blijft natuurlijk wel een romcom. Schaap speelt echtscheidingsadvo cate Cato die gelooft in mediation. Haar nieuwe corpsbalcollega op de Amsterdamse Zuidas denkt daar an ders over. Hij boekt graag zo veel mo gelijk uurtjes tussen kijvende exen. Ze hebben één ding gemeen: ze vin den liefde een lastig ding. Wat er vervolgens gebeurt laat zich makkelijk raden, maar de weg ernaartoe is onderhoudend en ver rassend grappig. De ene keer zit dat in een messcherpe dialoog of absurde situatieschets, maar ook goed gelukte slapstick wordt niet vermeden. - Marieke Nieuwdorp Hoogste opbrengst afgelopen week Gemini Man 3 (2) F*ck de Liefde 5 (9) Instinct KLEIANIMATIE De makers van Wallace and Gromit verrassen weer met hun nieuwste kleianimatiefilm. Ditmaal krijgt het eigenwijze schaap Shaun te maken met bezoek uit de ruimte. Hij koestert op een gegeven moment warme ge voelens voor het buitenaardse wezen, dat ook een eigen wil heeft. ACTIE Spectaculaire actiefilm. Will Smith heeft als sluipmoordenaar in dienst van de overheid op een gegeven mo ment genoeg van zijn daden. Dat wordt niet geaccepteerd. Zijn werk gever schakelt een jongere kloon in om hem uit te schakelen. De actie is verbluffend knap gedaan. DRAMA Vergeet de Joker uit de Batman-films. Joaquin Phoenix maakt van dit personage niet alleen een zielige, maar ook een angstaanjagende figuur. Hij ontpopt zich tot een psy- chopatische moordenaar die een opstand in Gotham veroorzaakt. FILMPRIJS De Europese Filmacademie (EFA) eert ac trice Juliette Bi noche met de European Achievement Award voor haar omvang rijke oeuvre. De prijs wordt op 7 december uit gereikt tijdens de ceremonie in Berlijn, waar de winnaars van de Europese Os cars bekend worden ge maakt. HORROR Begin 2018 was de horrorfilm A Quiet Place, waarin de hoofdrolspelers geen geluid mochten maken, een grote hit. Nu is het vervolg klaar. De film wordt volgend jaar in de bios copen ver wacht. Opnieuw is John Kra- sinski de regis seur. Zijn vrouw, Emily Blunt, is ook weer te zien. E donderdag 17 oktober 2019 GO Verboden verleiding KOMEDIE Regie: Aniëlle Webster. Hoofdrollen: Elise Schaap, Maarten Heijmans. Maarten Heijmans (Gijs) en Elise Schaap (Cato). foto independant films

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50