Scandinavisch einde van festival 5 Trio Rodin Tre Salti Mensen zonder humor zijn gevaarlijk Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen GEKLUNGEL IN DE JUNGLE ten meestal goede besluiten voortko men. ,,We luisteren altijd goed naar elkaar. Zet dat maar eens in de krant'', grinnikt Gert-Jan. De optredens van Ernst en Bobbie zijn bedoeld om intens mee te leven. Zij vinden het leuk dat kinderen niet achterover hangend naar de voorstel ling kijken maar dat ze er echt onder deel van zijn: meezingen en meeroe- pen. Erik: ,,Als het goed is gaan de kinderen vermoeider de zaal uit dan de mensen die op het toneel ston den.'' voor Grieg, maar voor drie andere Scandinavische componisten. Het orkest speelt de tweede symfonie van de Fin Sibelius, de Noorse rap sodie nr. 3 van de Noor Svendsen en het concerto voor altsaxofoon en strijkorkest van de Zweed Lars- Erik Larsson. Hij is een moderne componist die voor verschillende instrumenten een soloconcert schreef. Zijn concert voor altsaxo foon wordt vertolkt door de jonge Asya Fateyeva, die bekendstaat om haar geweldige techniek. Zij is ge boren in de Krim, maar woont nu in Hamburg. Zij was finaliste in het Belgische Adolphe Sax (de bouwer van de saxofoon) con cours. Het concert biedt haar alle mogelijkheden om eens goed uit te pakken, met haar virtuoze cadens en prachtige sonore klanken. Het orkest sluit het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen af en wordt gedirigeerd door Conrad van Al phen. In Koewacht treedt het Ciconia Consort op onder leiding van Dick van Gasteren. Het 23 koppige ka merorkest heeft een breed reper toire, van barok tot modern. Het programma oogt avontuurlijk, met het kleine vioolconcert in d van Mendelssohn in combinatie met Concerto en Re van Stravinsky. Al les wordt gelardeerd met kortere werken, zoals Tzigane van Ravel, Capriccio van Mendelssohn en een intermezzo uit de opera Capriccio van Richard Strauss. Daarnaast wordt het publiek getrakteerd op Adagietto uit de vijfde symfonie van Mahler. Wegens een blessure wordt de vaste violiste Maria Mil- stein vervangen door Emmy Storms en Emma Rhebergen. Het slotconcert is een hommage aan Scandinavië. De eeuwig zin gende bossen, het Noorderlicht en de ruisende golvende zee. Het Bo- chumer Symphoniker koos niet 0 Klassiek Elgar en Part, met een muzikaal verhaal over verdriet en nos- talgie. Dvorak schreef zijn composi tie als reactie op de dood van zijn doch tertje, Elgar ver klankte zijn nostalgie en Part religiositeit. Zaterdag, Sint Ja- cobskerk Vlissingen, 20.00 uur Klassiek Cabaret donderdag 17 oktober 2019 Scène uit Geklungel in de jungle met staand Gert-Jan van den Ende (Bobbie) en zittend Erik van Trommel (Ernst). foto arjo frank kievits In de show Geklungel in de Jungle krijgen Ernst en Bobbie een onmo gelijke opdracht: ze moeten een zeldzaam dier terugbrengen naar zijn natuurlijke omge ving. Om deze opdracht tot een goed einde te brengen, besluiten ze af te reizen naar de jun gle. Op het eerste ge zicht zou het een mak kelijke klus moeten worden, maar bij Ernst en Bobbie gaat er na tuurlijk weer veel, heel veel, mis. Om het avontuur toch nog goed te laten aflo pen, is er hulp nodig vanuit de zaal. Daar voor wordt vooral een beroep gedaan op de kinderen (4 tot 8 jaar), maar ook hun ouders mogen een bijdrage le veren, met meezingen bijvoorbeeld. Ernst en Bobbie, Geklungel in de Jungle is zondag te zien in De Mythe in Goes, aanvang 13.30 uur. Het Ciconia Consort treedt van avond (donderdag) op in de kerk van Koewacht, aanvang 20.00 uur. Bochumer Symphoniker en Asya Fateyeva zijn morgen te horen in het Scheldetheater in Terneuzen, aanvang 20.00 uur. De laatste twee concerten in het Festival van Zeeuwsch-Vlaande- ren staan in het teken van het or kest. Dat is helemaal volgens het gestelde doel van het festival, om vooral grote muziekensem- bles een podium te bieden. Jeanette Vergouwen Asya Faeyeva sluit met de Bo- chumer Sympho- niker het Festival Zeeuwsch-Vlaan- deren af. FOTO NEDA NAVAEE Emoties en ervarin gen zijn niet altijd onder woorden te brengen, en dan helpt de muziek. Dat is de overtuiging van het Trio Rodin. Het pianotrio is opgericht in 2011 in Utrecht. In hun programma combineren de mu sici werken uit ver schillende stijlperio den. Deze keer van Mozart, Dvorak, Purcell, Turlough O'Carolan en tijdge noten. Toegankelijke- en ontspannende mu ziek. Zondag, Het Po dium, Zaamslag, 15.00 uur. Het baroktrio Tre Salti heeft een passie voor de muziek van de 17de eeuw uit Ita lië, Engeland en ler- land. Inge Zutterman (sopraan), Hannelore Devaere (harp) en Mark Lambrecht (cello) stellen gevari eerde programma's samen en laten horen hoe de Italiaanse mu ziek de andere Euro pese landen heeft beïnvloed. Zij spelen werken van Claudio Monteverdi, Henry Erik van Muiswinkel is altijd een groot bewon deraar geweest van de onderkoelde humor van Drs. P. In het jaar dat de laatste honderd zou zijn geworden, heeft eerstge noemde een hulde-pro- gramma in elkaar gesto ken onder de titel: Buigt allen mee voor Drs. P. Heel even kan de grandi oze imitator Van Muiswin kel het nadoen niet laten. Maar hij heeft te veel res pect voor het werk van Drs. P om daarin te blij ven steken en maakt er een heel mooie liedjes avond van. Natuurlijk met de ge denkwaardige nummers, zoals Veerpont en De Zusters Karamazov. Maar ook met verhalen en anekdotes over de terug getrokken levende doc torandus. Het levens motto van Drs. P laat hij er duidelijk uitspringen: 'Mensen zonder humor zijn gevaarlijk'. Woensdag, Schouw burg Middelburg, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49