UIT THUIS 3 j2:0-14 I Diep verlangen naar troost Indian Askin The Great Sixties tion toen ik een appje kreeg: 'we wil len met je praten'. Alles moest heel snel. Anderhalve week later stonden we al in de studio voor twee singles. Ik had niet eens de juiste spullen. Maar spannend? Nee, dat gevoel ken ik niet. Ik weet wat ik kan." Renzo: ,,Het kan clashen. Maar dat zijn heftige discussies, geen ruzies. Als we naar huis gaan, gaan we als vrienden." Gijs: ,,Wat hier gebeurt, blijft hier." Jesper: ,,Als we de oefen ruimte binnenlo pen, zijn we geen De opmars van PEER e2015 I E E2016 e2:017 I e2Q18= E2019 vrienden, maar een band. Menings verschillen zijn dus ook nooit per soonlijk." Gijs: ,,Wij kunnen ook niet samen gaan zitten om een liedje te schrij ven. Het gebeurt gewoon. En gebeurt het even niet, dan gaan we naar de Jumbo, de KFC of Fort Rammekens. Daarna ontstaat er altijd wat. Zo ont stond ook I don't wanna. Het duurde twee keer de lengte van het liedje om het te schrijven. En toen het er was, wisten we meteen: dit moet de single worden." Renzo: „Carousel, dat was de start van de nieuwe PEER." Jesper: ,,Voor mij ook, daar ga ik altijd goed op. We zijn een echte live-act, we willen zorgen dat mensen dan even lekker alle shit vergeten." Gijs: ,,Siren. Ik ben trots op de tekst. En aan het einde zitten standaardak koorden, maar die geven me kippe- vel." Brian: „Karma, een echt PEER-lied." Renzo: ,,In het laatste refrein doen we een PEERTJE: de eerste zin zonder muziek en daarna vallen we in." Renzo: ,,Hedon, Zwolle, begin 2018. Spelen voor drie man. Haha, nee, geintje." Gijs: ,,Paradiso. Ik speelde twee num mers akoestisch middenin de zaal. Omdat ik nerveus was, had ik mijn ogen dicht. Toen ik ze open deed, zag ik mijn vriendin, mijn moeder en al lemaal vrienden van de Herman Brood Academy. Dat was heel mooi." Jesper: ,,Ik kan nooit kiezen, dus doe maar de hele tour. Omdat we erg aan het groeien zijn." Brian met een knipoog: ,,Groeien, ja. We hebben nu meer crewleden dan bandleden." Groupies Gijs: ,,Mijn vriendin was in eerste in stantie een groupie." Populariteit Renzo: ,,Iemand heeft een tattoo met ons logo. Het is alleen wel het oude logo Jesper: ,,Het concert in India in 2017. Dat was toch niet normaal voor een gast van 18." Renzo: ,,Een heel vet festival. Op kerstavond op een dakterras in India, op onze leeftijd. What the fuck!" Jesper: ,,Het was op ieder level ge stoord. We waren pas 18, maar reis den met een vliegtuig en gaven meerdere shows." Brian: ,,Ik was daar niet bij. Mijn mo ment is dat ik tijdens een show in Alkmaar mensen onze liedjes zag meezingen. Ik dacht: 'is dit nor maal?'" Gijs: ,,We realiseren ons niet dat ie dereen onze muziek ook echt beluis tert." Renzo: ,,We maken het in eerste in stantie voor onszelf." Gijs: ,,Ik doe het vaak omdat het echt lekker verdient. Meer dan afwassen. En het is echt leuk om smiles on pe- I oples faces te putten." Brian grijnst: ,,En als straatmuzikant kan hij covers spelen. Dat weigeren wij als band." Mercedes-reclame Gijs: ,,We zaten in de bus naar ons eerste optreden in België toen we hoorden dat Mercedes I don't wanna wilde gebruiken voor een reclame. De mooie dingen dingen gebeuren bij ons tegelijk. Het bericht dat we in India mochten optreden, kwam bin nen toen we voor een optreden in de Cavern Club in Liverpool waren." Jesper: ,,En wat denk je van de Net- flix-serie Terrace House, die twee van onze nummers heeft gebruikt? Bird en Bleeding Butterflies? Toen hadden we ineens meer streams in Japan dan in Amsterdam." Peter Slager Gijs: ,,Aanvankelijk wilde hij ons niet coachen." Renzo: ,,Maar toen zag hij ons op Concert at Sea en zag hij toch wel wat in ons." Brian: ,,Door hem staan er liedjes op ons album die we zelf opzij hadden gelegd." Renzo: ,,Hij is bepalend geweest voor onze muziek." Gijs: ,,Da's ver weg hoor." Brian: ,,Je kunt nu niet zeggen of je dan op het hoofdpodium van Pink pop staat." Gijs: ,,We hebben geen haast, maar. als het gebeurt, zijn we er klaar voor." Theater Morgen (vrijdag), De Verwachting, Ritthem, 20.15 uur Popmuziek Popmuziek donderdag 17 oktober 2019 GO jaren van Ergste ruzie - Winnaar beste Schoolband - Buma Music Academy Award 2014 - Eerste 6 liveshows - Popronde 2016 - Release derde single - 28 liveshows, waaronder support BL0F in Paradi- so, Vestrock, CAS en Racoon Friends - Eerste clubtour - Bassist Bas Boudens stopt en Brian van Es komt bij de band - Single onder commercial van Mercedes - Single in Netflixserie Terrace House - 40 liveshows clip M PEER anno 2019, Gijs, Renzo, Brian en Jesper (vlnr). foto RUBEN OREEL PEER, jubileumcon cert,' zondag, Oost- kerk in Middelburg, aanvang 14.30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar via De Drvkkery in Middelburg. 'TTT' - Release eerste single - Winnaars PodiumZ en Steenworp - Popsport en PopAanZEE: - Brengen met coach Peter Slager tweede single uit - 30 optredens waaronder ZNF en CAS Beste liedje Meest dierbare herinnering - Popronde 2017 (20 steden) - Bookings- en recorddeal Dox Records - Aanschaf eigen bandbus - Liverpool (IPO: Cavern Club en pub) - Optredens in India - Vierde single - EP uitgebracht - 80 liveshows, waaronder support act voor BL0F en Racoon Straatmuzikant - Debuutalbum Laughing About it is Far More Exciting - Andere single in Netfixserie Terrace House - 11 okt: Liveversie van nummerTryin komt uit - 20 okt: Jubileumconcert Oostkerk, live registratie, video en audio (clip komt in december uit) - 40 liveshows, waaronder CAS en Gentse Feesten Over vijf jaar Ger Thijs is regisseur (mooie regies van boeken van Louis Couperus, Mul- tatuli en Frederik van Eeden), maar ook een meermaals bekroond to neelschrijver. Zijn eigen teksten schrijft hij graag voor niet meer dan twee personages, die meestal vér van elkaar staan. In De Kus zijn die twee per sonages zelfs totale vreem den voor elkaar. Ze ontmoe ten elkaar bij toeval, allebei aan de wandel om hoofd en hart een beetje frisse lucht te geven. Ze hebben zorgen, hij een mislukte carrière, zij een dreigende ziekte. Even peinzend rusten op een bankje, een paar woorden gewisseld, het begin van een korte heftige opleving. Alsof de twee in elkaar de verloren jeugdliefde herken nen. Misschien zou zoiets in werkelijkheid nooit gebeu ren, maar het verlangen om troost te vinden bij elkaar is zo universeel en zo sterk, dat de hoop het wint van de geloofwaardigheid. Zo werd De Kus een populair stuk. Nu gespeeld door Peter Adriaanse en Liesbeth Pe ters, twee door de wol ge verfde amateurspelers van Zeeland. Indian Askin speelde al op vrijwel alle grote festivals in Nederland. In 2016 werd de band uitgeroepen tot 3FM Serious Talent en een jaar later ontving de viermansformatie een Edison voor Beste Nieuwkomer. 'On-Nederlands goed' was het stempel dat de drie heren en dame in de beginperiode opgedrukt kregen. We zijn inmiddels enkele jaren verder en de band uit Amsterdam brengt nog steeds nu-punkmuziek met een vleugje psyche delica. Begin 2019 verscheen de nieuwe plaat Another Round, waarvan de num mers zaterdag te horen zijn in De Spot. Zaterdag, De Spot, 20.30 uur Podium 't Beest pakt zaterdag uit met mu ziek uit de gouden jaren van de popmu ziek. 'The Great Six ties' is een avond met twee bands die de jaren 60 weer even tot leven brengen. Clearwater Creedence Revival vertolkt, onder aan voering van Peter Barton (15 jaar The Animals), onder meer de grootse CCR krakers. De avond wordt afgesloten door The Bootleg Doors. Zijn brengen de grootste songs van Jim Morrison en The Doors. Zaterdag, 't Beest, Goes, 20.20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47