'Selectie had moeite met veranderingen' ZEELAND 13 Derdedivisionist moet al snel op zoek naar een nieuwe trainer. Ruud Pennings bleek niet de juiste man. Die conclusie trokken de spelers al in een vroeg stadium. Op het moment dat de naam van Ruud Pennings rond zong bij Goes waren er direct twijfels. Was hij wel de juiste persoon om Ro gier Veenstra - die naar ASWH vertrok - op te volgen? De 'zorgen' werden geuit richting het bestuur. Toen Jurriaan van Poelje (Baronie) en Jasper de Muijnck (ex-Kozak ken Boys) niet haalbaar bleken, werd de Vlissinger alsnog aange steld. Maar hoewel Goes het hoofdtoernooi van de KNVB-be- ker haalde (dinsdag 29 oktober volgt het treffen met SC Cam- buur), verliep de competitiestart moeizaam. De formatie behaalde vier punten uit acht duels en vindt zichzelf terug op de voorlaatste plaats in de derde divisie. Dinsdag stapte Pennings op. Hugo Barends, de technische man bij Goes, kon naar eigen zeg gen niet weten dat de samenwer king tussen Pennings en de spe lersgroep niet zou matchen. Hij stelt op voorhand geen wanklan- ken te hebben gehoord. „Wij heb ben goede referenties over Ruud ontvangen. Wat de één een slechte trainer vindt, vindt de ander een goede trainer." Achteraf gezien kunnen er vraagtekens gezet worden bij die keuze, stelt aanvoerder Ruben Hollemans (portretje). Want Pen- Wat de één een slechte trainer vindt, vindt de ander een goede trainer nings staat bekend om zijn rustige en vriendelijke karakter. ,,We mis ten een stukje duidelijkheid in zijn benadering. Ruud is te lief. We hebben een trainer nodig die vanuit een visie ergens naartoe werkt en er kort op zit." Dinsdagavond sprak het bestuur - op initiatief van Pennings - met de selectie. ,,Ik wist niet dat het zo diep zat", reageert interim-voor zitter John Vette verrast op de zienswijze van de spelers. ,,Ruud is een prima mens in de omgang. Hij legde het initiatief neer bij de spelers. Die aanpak kan werken. In dit geval ontbrak de klik." Gedurende de voorbereiding waren de eerste wanklanken vanuit de selectie te horen. „Hebben jullie al ontdekt wat onze speelwijze is?", grapte een gebles seerde speler tijdens de oefenwedstrijd te gen ASWH. Voortdu- rend werd de vergelij- king gemaakt met de werkwijze van Veenstra. „Maar het verleden telt niet meer", reageert Hollemans stellig. De negatieve tendens zette zich voort. Incidenteel ontbrak bij een speler de zin om deel te nemen aan de uitlooptraining op maan dag, een enkeling had een grote mond tegen de trainer en som mige (basis)krachten zagen het niet zitten een andere positie te bekleden. Desondanks vindt Hollemans dat Pennings een eerlijke kans kreeg bij de derdedivisionist. ,,We hebben meermaals gesproken over de opbouw van trainingen. We za gen echter weinig verandering. Dat schaadde het vertrouwen. Er werd niet gericht getraind. Als er na twaalf weken weinig pro gressie te zien is, moet dat besproken wor den." Tijdens het ge sprek op dinsdag avond werd duide lijk dat de spelers geen heil meer za gen in een verdere sa menwerking met Pen nings. „Het is een harde conclusie, maar dat is helaas on derdeel van de sportwereld", stelt de aanvoerder. ,,Als het niet klikt, klikt het niet." Volgens Vette is Pennings niet alleen verantwoordelijk voor de magere resultaten. ,,We moeten allemaal goed in spiegel kijken", verwijst hij onder meer naar de keuzes van het bestuur. ,,Hebben we wel de juiste trainer aange steld?" Ook de spelersgroep dient volgens hem de hand in eigen boe zem te steken. Hollemans deelt die gedachte. ,,We moeten zeker naar onszelf kijken. Er waren onderling irrita ties en er was weinig acceptatie vermogen naar elkaar toe en rich ting de staf. Als je op dit niveau speelt, hoort daar een bepaald ge drag bij." Schouders eronder De middenvelder hoopt dat het vertrek van de trainer een veran dering teweegbrengt. ,,Ik heb ge loof en vertrouwen in deze spelers. We moeten ervan doordrongen zijn dat we de schouders eronder moeten zetten." Ondanks de huidige positione ring kan Goes in de optiek van Ba- rends dit seizoen 'moeiteloos' meedraaien in de middenmoot. ,,We willen koste wat kost derde divisionist blijven. De voetbalver eniging Goes komt bovenaan te staan, daarna het team en als laat ste het individu." REACTIE donderdag 17 oktober 2019 GO Ruud Pennings tijdens de voorbereiding op het seizoen met Goes. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Len Wolters Goes - Hugo Barends Ruud Pennings baalt dat hij geen omwente ling teweeg kon brengen als trainer van Goes. Na een evaluatie tussen het bestuur van de club en de spelers legde de Vlissin- ger zijn taken neer. ,,Als het niet werkt, heeft het geen zin om door te gaan." Op initiatief van Ruud Pennings vond er dinsdagavond een gesprek plaats tussen de beleidsbepalers van de derdedivisionist en de spelersgroep. De trainer was bewust niet aanwezig bij de ontmoeting. ,,Er speelde iets binnen de selectie", merkte de Vlissinger op. Na de terugkoppeling van het gesprek legde de oefenmeester zijn taken neer. ,,In het belang van de club is het beter dat ik vertrek. We moeten elkaar niet in de weg zitten." De ex-trainer van onder meer Halsteren, Vlissingen en Hoek wist op voorhand dat hem een lastige klus te wachten stond. „Maar ik wilde er niet voor weglopen." Suc cestrainer Rogier Veenstra en 'bepalende spelers' als Erwin Franse, Roycel James en Klaas van Hecke vertrokken. De switch van de derde divisie op zon dag naar de derde divisie op zaterdag maakte de uitdaging alleen maar gro ter. „In mijn ogen ligt het niveau op zaterdag hoger." Door de geringe beschikbaarheid aan buitenspelers koos de oe fenmeester tijdens de voorbe- Ruud Pennings. foto theo AALTEN/ORANGE PICTURES reiding en de start van het seizoen voor een aanpak met twee spitsen. Voorgaande jaren acteerde Goes het gros van de tijd juist in een 4-3-3-systeem. ,,Ik had geen andere keuze. Hierdoor konden we niet voortborduren op het voorgaande sei zoen." Pennings neemt de club niks kwalijk op dit gebied. „Goes is in korte tijd op een steeds hoger niveau komen te voetballen. Op dit niveau terechtkomen is mak kelijker dan je er handhaven. Er had eigenlijk doorgeselec teerd moeten worden. Dat is niet gelukt, mede doordat po tentiële basisspelers andere keuzes maakten." De Vlissinger legde de bovenstaande con statering naast zich neer. ,,Het is zoals het is. Je moet nooit achteraf zeuren." Som mige spelers bleven juist hangen in het ver leden, ervoer Pennings. ,,Op mentaal en so ciaal vlak was er onvrede over de ver nieuwde aanpak. Hoe ga je met veranderin gen om die je eigenlijk niet wilt? Dat vormde een pijnpunt." Doordat de resultaten uitbleven en de wrij ving toenam, beëindigde Pennings de sa menwerking. ,,Ik wil dat spelers zelf oplos singen bedenken. Vorig seizoen werd er misschien meer voorgekauwd. Beide aan pakken kunnen werken. Ik hoop dat Goes een trainer vindt die wel aansluit bij deze groep. Ook hoop ik dat ze zich zullen hand haven in de derde divisie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41