Lagere dwangsom Middelburger IN DE REGIO OmfcMOnnrr m r w, 6 10.000stuks in Vlissingen J|) MIJN DORP, MIJN STAD SHIT! MET DANK AAN DE SPREEUWEN Drie jaar geleden vond ook zo'n on derzoek plaats. De resultaten zijn te vinden via waarstaatjegemeente.nl. Als Vlissingen met de uitkomsten van toen het beleid inderdaad heeft aangepast, moet uit de nieuwe en quête verbetering zichtbaar wor den. De Burgerpeiling van 2016 De uitkomsten worden gebruikt bij het beleid voor de komende jaren werd uitgevoerd onder 7000 Vlis- singers. Zij gaven voor alle inspan ningen van de gemeente een 6,21. De uitkomsten worden bij elke vraag afgezet tegen het landelijk ge middelde. En gemiddeld geven mensen hun gemeente een 6,64 als totaalcijfer. Drie jaar geleden scoorde Vlissin- gen vaak net iets slechter dan ge middeld. Dat gold bijvoorbeeld voor de buurt als leefomgeving, de burenhulp, de groene omgeving. De verschillen waren echter klein. En op sommige punten deed Vlis- singen het ook iets beter. Er was dan misschien minder groen, maar het werd wel beter onderhouden. En de buurt ging er wel sneller op vooruit dan inwoners in andere ge meenten merkten. De resultaten van de nieuwe Bur gerpeiling, die ook weer onder 7000 willekeurig gekozen Vlissin- gers plaatsvindt, worden in januari van het volgend jaar verwacht. De gemeente gaat de uitkomsten ge bruiken voor maatregelen in de ko mende jaren. 'De uitkomsten stel len de gemeente in staat om priori teiten te stellen en met inwoners in gesprek te gaan over verbeteracties en hoe buurtbewoners en organisa ties daarbij kunnen helpen', stelt het gemeentebestuur Vlissingen. De samenwerking werd door inwo ners eerder met een 5,41 gewaar deerd. Landelijk geven inwoners een kleine voldoende (6,09). Ondernemerspeiling Volgens Vlissingen is in 2016 ook een Ondernemerspeiling gehou den. De resultaten daarvan zijn echter niet te zien in waarstaatjege- meente.nl. Lessen van toen en ver gelijkingen met de nieuwe enquête zijn daarom niet te maken. Onder nemers die dit jaar meedoen, kun nen zich uitspreken over onder meer de bedrijfsomgeving, de be reikbaarheid, de contacten met de gemeente en de gemeentelijke dienstverlening. De gemeente wil met de reacties het beleid verbete ren zodat ondernemers 'op een prettige en succesvolle manier kun nen blijven ondernemen in Vlis- singen'. Vorig jaar kwam de gemeente er achter dat De Visser Poolse werk nemers illegaal onderdak gaf aan de Koudekerkseweg. Omdat de campinghouder niet op tijd andere huisvesting had gevonden liep de dwangsom op tot 15.000 euro. Dit bedrag wilde Middelburg vorde ren, maar de rechtbank haalde 10.000 euro van het bedrag af om dat de Polen eerder verhuisd zou- den zijn dan de gemeente aangaf. Dat blijkt uit een rapport van een handhavingsambtenaar van 14 april 2018. Daarin staat dat de Po len niet werden aangetroffen. De gemeente ging in augustus niette- Campinghouder gaf illegaal onderdak aan Poolse werknemers min in hoger beroep naar de Raad van State en baseerde zich op een bezwaarschrift van De Visser van 15 april 2018. Daarin vroeg hij om uitstel van de dwangsom. De Raad van State gaat echter uit van het rapport van de handhaver. Daarin staat dat de Polen er op 14 april niet waren en daarmee is de kous af. Uit de uitspraak volgt dat de campinghouder een dwangsom van 5.000 euro moet betalen voor illegale huisvesting. Daar komt nog een dwangsom van 15.000 euro bovenop voor een dierenhok dat hij niet op tijd had afgebroken. De buren hadden geklaagd over stank in hun tuin waarna de ge meente tegen De Visser optrad. De dwangsom voor het dieren- hok eist Middelburg volgens de Raad van State wel terecht op zo dat De Visser in totaal 20.000 euro moet aftikken. Lichtpuntje voor de campinghouder is dat hij geen hoveniersbedrijf heeft. Ook daar over hadden de buren geklaagd. De Raad van State geeft ze op dit punt ongelijk. AAGTEKERKE Expositie Vogels Lasloods WSp i i Jfc' f J donderdag 17 oktober 2019 Enquête over wonen en werken Voel je je thuis in je buurt? Ben je eenzaam? Is de stad goed be reikbaar? Bij tienduizend Vlis- singers valt volgende week een enquête op de deurmat. De ge meente peilt daarin de mening van inwoners en ondernemers. Maurits Sep Vlissingen De gemeente Middelburg mag geen dwangsom van 10.000 euro invorderen van de Middel burgse minicampinghouder Jan de Visser wegens het illegaal huisvesten van enkele Polen. Dit vindt de Raad van State. Jan van Ommen Den Haag Anne-Marie Vermazen exposeert vandaag, morgen en zaterdag in Aagtekerke. Ze toont di verse schilderijen in Ga lerie BANK. Van 12.00 tot 17.00 uur is de expo sitie te bewonderen. ARNEMUIDEN In Arnemuiden wordt vandaag, morgen en za terdag een internatio nale vogeltentoonstel ling gehouden. Er doen meer dan duizend kana ries, parkieten, tropi sche- en Europese vo- gels mee in de wed strijdklasse en er wor den vogels te koop aan geboden. Dhr. L. Quist, districtsvoorzitter van de NBvV regio Zeeland, verricht de officiële ope ning vandaag om 19.30 uur. Belangstellenden zijn vanavond welkom van 19.30 tot 22.00 uur, morgen van 10.00 tot 22.00 uur, en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur welkom in verenigings gebouw de Arne, Rader- macherstraat 32 in Ar- nemuiden. VLISSINGEN Stichting Wings to Vic- i 1 - Vogels. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA tory en stichting Fes- tung Walcheren houden morgen en zaterdag een evenement voor jong en oud in het kader van 75 jaar Slag om de Schelde. Het evenement onder de naam 'War, Wings Concrete' vindt plaats in en rondom de lasloods in Vlissingen. De opening is morgen om 13.00 uur. Zie ook wingstovictory.nl. BIGGEKERKE 't Klok- uus, 09.30-12.00 uur: Inloopochtend; GRIJPSKERKE Dorpshuis, 09.30 11.30 uur: Handwerk- club; Nimmerdor, 10.00-11.00 uur: Klik Tik internet voor beginners; 11.00 12.30 uur: Digicafé; MELISKERKE Dorps- huis'Ons huis', 09.30 11.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG Markt plein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; 't Zwin 1, 10.00-12.30 uur: Gratis inloop spreekuur Budget- coach Zeeland; De Klepperhoeve, vanaf 13.00 uur: Activitei ten; Gymzaal, 13.00 14.00 uur: Sport Beweegles voor vrouwen; Kruitmolen, 14.00-16.00 uur: Bowlen 50+; Schouwburg, 20.00 uur: Oudejaarsconfe rence van Claudia de Breij; OOSTKAPELLE Terra Maris, overdag: Ken nismaking met beeld houwen; Kantine Voetbalvereniging, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandel tocht; SINT LAURENS De Osseberg, 14.00 17.00 uur: Expositie 'Verrassend papier'; VEERE Kerkstraat 6, 10.00-12.00 uur: Kof fie Korenmaat; P van natuurcamping Het Veersche gat, 10.30 uur: Wandelexcursie van Staatsbosbe heer; VLISSINGEN Mercu- riusweg 19, 10.00 12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; De Burgerij, 11.00 12.00 uur: Sport- en spelactiviteit 50+; WESTKAPELLE Vuur toren, 18.00-20.00 uur: Foto expositie. VLISSINGEN Er wonen natuurlijk alleen nette mensen in het centrum van Vlissingen. Maar de eigenaar van een aan de Hendrik straat geparkeerde zilvergrijze bolide zal hoogstwaarschijnlijk zonder er bij na te den ken hartgrondig 'shit' roepen als hij zijn voer tuig ziet. Dat Vlissingen bol staat van de her denkingen deze maand, 75 jaar na de Slag om de Schelde, wist-ie vast wel. Maar het jaar lijkse spreeuwenbombardement was de auto bezitter vergeten. Mooi gezicht als squadrons spreeuwen tijdens de schemering een vlieg- show geven rond de toren van de Sint Jacobs- kerk. Maar dat ze hun lading excrementen de hele dag in het stadshart droppen, vinden be woners toch wat minder. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34