NIEUWS 13 Verbouwing Binnenhof jaar later land geweest. Wel vijftien, mis schien zelfs zestien keer. En al die keren ben ik Amsterdam niet uit geweest. Voor mij was Amsterdam Nederland en vice versa. En ik ben de enige niet. Dus, ja, er is nog heel wat missiewerk te verrichten en, ja, het Songfestival is daar een prima kans voor. De gemiddelde Songfestival-fan houdt erg van reizen én weet veel te weinig van Nederland. Zo vertelden Neder landers mij altijd dat Nederland heel klein was, maar bleef ik het gevoel houden dat het land heel groot was. Misschien door jullie 17de-eeuwse ontdekkingstochten? Nu ik op toer ga, ben ik verbijsterd dat alles écht dichtbij is. Dat je zó in Groningen bent én dat Gronin gen leuk is. Wat een energie. Wat een cafés. Wat een studenten. Ongelooflijk. Er is om drie uur 's nachts meer te doen dan in hartje Londen.'' ,,Echt? Dat hebben de Nederlan ders dan subtiel gedaan, want ze zijn een stuk bescheidener dan mensen in andere gastlanden. Neem Azerbeidzjan, 2012. De mensen daar hadden de neiging alles te overdrijven. Kregen we een ronkend verhaal over velden die door natuurlijk gas 'in lichterlaaie' stonden en was er ter plekke, na twee uur rijden, niet meer dan een waakvlammetje. Hier vind ik alles mooier dan voorgesteld.'' ,,Wat jullie je moeten realiseren: de gemiddelde toerist weet niks van Rotterdam. Ik wist er ook niks van. En mijn eerste indruk, toen ik 'Rotterdam 2020' ging googelen, was niet best. Akelig zelfs. Ik zat meteen midden in de Tweede We reldoorlog, de bombardementen, de nazi's. Wat ik zeggen wil: Rot terdam moet snel lawaai gaan ma ken, een hele hoop lawaai, om de wereld te laten zien wat voor leuks er te doen is. En maak het de Song- festival-fans makkelijk, want die zijn lui. Die willen een bord 'volg deze route voor een goed restau rant'. En: ze zijn niet origineel. Ze willen zijn waar anderen zijn. Weet je wat als een dolle werkt? Een paar fotogenieke plekken creëren. Als de eersten daar foto's van posten, volgt de rest vanzelf.'' ,,Nooit. En ik ben er nog niet uit genodigd. Is dat raar? Best raar, ja. Misschien dat ze me eerst alle an dere kanten van Nederland willen laten zien? Maar ik kom graag. Laat je dat de mensen weten?'' ,,Ik had Moldavië leuk gevonden. Zo'n land waar je nooit komt, met WMi - bonus - een goede wisselkoers. Maar ik begin Nederland ook exo tisch te vinden. Wie had bijvoor beeld gedacht dat die Friezen weer een heel ander volkje zijn dan de Flevolanders? En het is goed dat de show na Israël neerstrijkt in een land zonder controverse. Jullie meest heikele kwestie: wordt het Rotterdam of Maastricht?'' ,,Ik vond het liedje Calm after the Storm van Ilse DeLange en Waylon eerst niks. Zo kalm dat het dood was, zeg maar. Maar het werd later zo'n fan-tas-ti-sche act dat ik het nu als een van de beste Eurovisie optredens ooit beschouw. Vond je niet dat die twee daar, op dat po dium, bijna de liefde met elkaar bedreven? Zo intiem, zo intens. Achteraf bleken ze elkaar te haten. Great acting. Ik vond Anouk met Bird ook fantastisch. Toen we haar vroegen hoe zij zich voorbereidde, zei ze dat ze maar wat lag te net- flixen op haar hotelkamer. WSt? Hoe nuchter, hoe Nederlands.'' ,,Shalalie, shalala. Sieneke. Met die, eh, machine?'' ,,Juist. Vreselijk natuurlijk. Neder land op zijn oubolligst. Toch is Sieneke in de Eurovisie-gemeen schap nog steeds populair. Fans moeten toch altijd weer een beetje lachen als ze aan Sieneke denken. Trijntje was ook erg. Dat liedje met die héle goede vraag. 'Why?' En dan hadden jullie nog die Joan Franka met die heel beledigende indianentooi. Wat was dat?'' ,,De show in Stockholm in 2016 was mega en toch had je als fan in de zaal het gevoel dat je dichtbij de artiesten stond. Dat was perfect gedaan. Het dieptepunt was Azer beidzjan. Een vreemde plek voor een feest met veel fans uit de LGBTI-gemeenschap. Ik had zelfs de neiging een vriend die er altijd heel flamboyant bij loopt te waar schuwen: doe alsjeblieft normaal. Dat probleem hebben we in Ne derland niet. Ik weet dat jullie er zelf soms anders over denken, maar Amerikanen en Britten be schouwen Nederland nog altijd als een progressief, tolerant land.'' ,,Zorg dat de kaartjes betaalbaar zijn: dan is het voor iedereen te doen. In Tel Aviv was het echt te duur: 400 euro voor één show. En zorg dat anderen de show op grote schermen in hun eigen stad kun nen zien, zoals in Portugal gebeur de. En misschien dat het konings paar een verbindende rol kan spe len? Dat het paar het podium op komt tijdens een van de instru mentale nummers? Dat zou ama zing zijn. Dat Willem-Alexander en Maxima figuurlijk aan het hoofd van de tafel met de hele Eu ropese familie aanschuiven.'' De grootscheepse verbou wing van het Binnenhof wordt met een jaar uitgesteld. Dat is een fikse tegenvaller voor het kabinet: de vertra ging kost extra geld. Hoeveel precies, wordt nog berekend. Het was de bedoeling dat het Binnenhof komende zomer zou worden ontruimd. De Tweede en de Eerste Kamer zouden dan naar tijdelijke on derkomens verhuizen. Dat is nu uitgesteld naar de zomer van 2021. Prinsjesdag wordt volgend jaar daarom nog in de Ridderzaal gehouden en niet op een andere locatie. De redenen voor het uitstel lopen uiteen. De stikstofcrisis speelt op, omdat bij de reno vatie stikstof wordt uitgesto ten, onder meer door vracht wagens die af en aan rijden. Die extra uitstoot moet wor den gecompenseerd, maar het is onduidelijk hoe. Verder stelt de Tweede Kamer extra eisen aan de beveiliging, moet er meer werkruimte komen voor ondersteuning van Ka merleden en is het lastig om in de tijdelijke huisvesting de ict op orde te krijgen. Boven dien zijn de levertijden van bouwmaterialen opgelopen. Journaliste Boersma klaagt Nederland aan Journaliste Ans Boersma, de ex van de uit Syrië afkomstige terreurverdachte Aziz A., stelt de Nederlandse Staat aanspra kelijk voor de schade die zij heeft geleden doordat zij be gin dit jaar Turkije werd uit gezet vanwege haar connectie met de zogeheten Balie-jiha- dist. De uitzetting gebeurde op basis van informatie van justitie. Boersma verloor haar werk als correspondent en zou 'reputatieschade' hebben opgelopen. Succestegen kinderporno Mr. Veronica als filmheld Internethulp schutter Halle donderdag 17 oktober 2019 GO dan ik dacht' U klinkt al een beetje gebrain- washed. Toch maakt ook gaststad Rotter dam zich zorgen dat de fans niet verder dan Amsterdam zullen kij ken. Was u zelf al in Rotterdam? Was u, eerlijk, niet een beetje te leurgesteld toen Nederland won? Er zijn vast exotischer bestem mingen voor een Songfestival routinier. William Lee Adams met onze winnaar Duncan Laurence. ...met Salvador Sobral, win naar namens Portugal in 2017. ...met Netta, de zangeres die won voor Israel in 2018. ...met Conchita Wurst, win naar voor Oostenrijk in 2014. Duncan heeft het Songfestival weer naar Nederland gehaald. Maar vroeg ik me af: wat is eigen lijk uw favoriete nummer vóór Duncan? En het gruwelijkste Nederlandse liedje? Draaiorgel. Welk gastland deed het goed en wat kan Nederland daarvan leren? Nederland wil een echt volks feest van het Songfestival maken, zoiets als de Oranjekoorts bij kampioenschappen. Hoe krijg je dat voor elkaar? Kijk op de site bij /video William Lee Adams vertelt wat Nederland moet doen DEN HAAG Natuurpark Grand Teton National Park in Wyoming, VS, gaat de circa 100 berg geiten in het park 'verwijde ren'. De dieren zijn 'migran ten' uit een naburige regio en verspreiden ziektes die dodelijk zijn voor dieren die wél in het park horen. DEN HAAG DOMPER -Y *•1'^ .7 Een harde windvlaag heeft de trotse koploper Solar Team Twente de overwinning in de 3000 kilometer lange World Solar Challenge in Australië uit handen geblazen. De auto Red E tolde en kwam op z'n kop in het zand. Coureur Evert van der Hoek bleef heel, meldt het team opgelucht. In Aus tralië leidt nu het team uit Delft. Vandaag is de finish. foto epa LONDEN De politie heeft in verschillende lan den honderden mensen opgepakt wegens deelname aan een wereld wijd kinderporno netwerk, dat ge bruikmaakte van geavanceerde technologie om de identiteit van ge bruikers te verber gen. Speurders uit de VS, Engeland en Zuid-Korea noemen het net werk een van de grootste ooit. DEN HAAG De Friese filmer Steven de Jong heeft de rechten verworven van het boek Mister Vero nica, de biografie over Rob Out. Hij wil op korte termijn een verfilming voor de bioscoop gaan maken. M'GLADBACH De Duitse politie heeft twee man nen in het vizier die op internet een manifest hebben verspreid van de dader van de aan slag in Halle. De politie doorzocht gisteren een wo ning in Mönchen- gladbach, waar de mannen van 26 en 28 jaar wonen. Het gaat om antisemi tische teksten en beschrijvingen van het wapenarsenaal van de dader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13