12 NIEUWS Politie: veel te druk voor vakantie SONGFESTIVAL INFLUENCER In tien jaar tijd is William Lee Adams, bedenker van wiwibloggs, uitgegroeid tot 's werelds invloedrijkste Songfestival- watcher. Niet voor niets sleept ons nationale toerismebureau de 37-jarige Amerikaan als eerste heel Nederland door. Die neus. Die ogen met die wimpers. Dat massieve lijf dat zich onbekommerd laat aaien en omarmen. Songfestivalblogger William Lee Adams - zo'n type dat zijn verha len graag met rollende ogen en bulderende lach vertelt - raakt vanavond in zijn driesterrenhotel kamer (uitzicht: station Almere- Centrum) niet uitgesproken over het wonderlijke hoogtepunt van zijn recente reis door 'un explored' Holland. Cow hugging. Dat zoiets bestaat. Dat zo'n dier dat toelaat. De emotie die het lo smaakt. ,,Ik ben geen zweverig type, maar toen ik in die ogen van die koe keek, had ik een connection, een soul connection. En heb ik de hamburger die ik 's avonds aange boden kreeg direct afgeslagen. Sterker, ik heb sindsdien geen beef meer aangeraakt. Ik zou het niet kunnen, niet als ik aan die ogen denk, those beautiful eyes." Adams raakt ook niet uitgepraat over die andere tripjes die toeris- mebureau NBTC speciaal voor hem heeft georganiseerd, in aan loop naar het Songfestival in mei in Rotterdam. De kanotocht door de Utrechtse gracht, 'een bijna- Jullie Nederlanders zijn bescheiden. Ik vind alles mooier dan voorgesteld dood-ervaring'. Het wadlopen dat hij 'als stadsjongen met een aange boren hekel aan modder' toch ge daan heeft. De 'tsunami-achtige' oversteek naar de Marker Wadden. Het warme onthaal in het hotel in Almere-Centrum. ,,Hoe gepassio neerd de mensen hier over de his torie van hun provincie vertellen. PrSchtig." Dat Adams als eerste influencer' kosteloos door de toerismepromo- tors op sleeptouw wordt geno men, is geen toeval. Sinds hij naast zijn andere journalis tieke werk in 2009 met 'wiwibloggs' begon, geldt de 37- jarige Amerikaan (in middels getrouwd met een Brit en ge- emigreerd naar Enge land) als dé interna tionale Songfestival autoriteit. Iemand die zich op zijn site aan elk nieuwtje en rod del laaft en over alles een vrolijke én vileine mening heeft. Ja, als Adams koe knuffelen de jetset vindt, zouden tienduizenden vol gers dat best eens met hem eens kunnen zijn. ,,Ik zal je wat opbiechten. Ik ben in het verleden héél vaak in Neder- EVENEMENTEN V*v> donderdag 17 oktober 2019 GO 'Het is hier exotischer Eefje Oomen -William Lee Adams U bent onderdeel van de cam pagne om te laten zien dat Ne derland meer is dan Amsterdam. Heeft die campagne kans van sla gen? Agenten die in het voorjaar van 2020 vrij willen nemen, moeten dat van de korpsleiding nu al aangeven. Voor 15 december krijgen ze te horen of het ver lof wordt toegekend. Die maatregel is ge nomen vanwege een groot aantal evene menten dat tussen 18 april en 18 mei op de agenda staat. Het Songfestival in Rotterdam, de Invic- tus Games in Den Haag, de Grand Prix met Max Verstappen in Zandvoort. En dan zijn er nog Bevrij dingsdag, de beker finale voetbal en Ko ningsdag. Bij alles is grootschalige poli tiebegeleiding nodig. De politie kan nu al nauwelijks zijn taken vervullen, omdat er aan alle kanten aan de politieteams ge trokken wordt. Zo moeten regionale eenheden tientallen politiemensen inle veren voor het be waken en beveiligen van bedreigde per sonen, zoals de fa- milies van kroonge tuigen. ,,Het kan niet meer allemaal tege lijk'', zegt voorzitter Rob den Besten van de Centrale Onder nemingsraad van de politie. ,,Als je als gezag grote evene menten binnenhaalt, zul je keuzes moeten maken. De tijd van én én is voorbij.'' De korpsleiding pro beert agenten die niet op verlof kun nen te helpen met een 'inzetbrief', om op een ander mo ment vrij te nemen. William Lee Adams: ,,Laat de wereld zien wat voor leuks hier allemaal te doen is.'' foto guus schoonewille

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12