Kinderen niet naar school I -0\ GELDIG' Samsung <128GB> Galaxy A50 5 Bij dorpsschool niets bekend over gezin Dat meldde burgemeester Roger de Groot van de gemeente De Wolden in een persconferentie. De kinderen die wel ingeschreven stonden, beschikten over een BSN-nummer. Aan de hand van die gegevens hadden autoriteiten gealarmeerd kunnen worden via de Leerplichtwet. In Nederland is er voor leerlin gen een volledige leerplicht vanaf 5 jaar tot en met het schooljaar waarin ze 16 worden. Volgens de eigenaar van café De Kastelein, waar de 25-jarige man binnen stapte, zei de jongeman dat 'hij hulp nodig had en nooit naar school was geweest'. Ouders mogen hun kinderen wel thuisonderwijs geven als zij bij de gemeente een beroep heb ben gedaan op vrijstelling van de inschrijvingsplicht, vaak bij be zwaren tegen de levensbeschou welijke richting van de scholen in de buurt. Dat gebeurt bijvoor beeld met enige regelmaat door streng gelovige gezinnen. Een medewerker van christe lijke basisschool De Arendsvleu gel geeft aan dat er in het dorp niets bekend is over het gezin. 12:45 T/MrPI.17SBPt 1 GB Data 200 min/sms CD woensdag 16 oktober 2019 GO ongelooflijke verhaal eruit Een deel van de vijf jongvol wassenen in de boerderij in Ruinerwold stond niet inge schreven bij de burgerlijke stand. Instanties doen onder zoek. Marcia Nieuwenhuis Den Wolden LAATSTE 9,00 voor je abonnement €7,00 voor je toestel nel AAGSTE ♦Alleen geldig i.c.m. nieuwe abonnementen! Bergen op Zoom Breda Dordrecht Etten-Leur Goes Middelburg Oosterhout Roosendaal Rotterdam Terneuzen Tilburg Vlissingen Waalwijk Barendrecht Let op! Geld lenen kost geld n-Jf" ••''vCv;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5