IJzendijke pakt herdenking groots aan met tientallen activiteiten Terneuzen ondertitelt raadsvergaderingen gyenempnten technic 7 SANROBI 35-JARIG JUBILEUM Van het plaatselijke rondje rond de kerk tot het Bloemencorso in Zundert. Sanrobi zorgt overal voor licht, geluid en beeld. Het Zuiddorpse bedrijf bestaat 35 jaar en zet vrijdag en zaterdag de deuren open. ,,We verwachten heel veel volk." Sanrobi is niet te missen als je Zuiddorpe bin nenrijdt. Een groot ledscherm staat op het erf. ,,Het is de kleinste dat we hebben", zegt eigenaar Sander de Theije. ,,Zes vierkante meter. We hebben er ook van twaalf en vijftien vierkante meter. Dit scherm gaat om 19.15 uur uit, anders is de hele straat verlicht." De 42-jarige Sander heeft op 1 januari het bedrijf overgenomen van zijn vader en naamgever Fred die. ,,Sanrobi is een samentrekking van Sander, mijn broer Robin en moeder Irene. Zijn eigen naam paste er niet lekker bij." Freddie helpt af en toe nog mee in het be drijf in licht-, geluid- en beeld techniek. Ook Sanders vrouw Mi riam (39) zit in het bedrijf. Sanrobi zorgt voor haarfijn ge luid, goede beelden en helder licht bij tal van evenementen en hangt in menig winkelstraat de sfeerver lichting op. ,,Tot in Rotterdam. Van begrafenissen tot housepar- ties - we doen alles." In de loods liggen tientallen speakers en me ters aan draden. Ook ligt er een Reynaert de Vos die onderdeel is van de sfeerverlichting in de win kelstraten van Hulst. ,,Die hing in de Frans van Waesberghestraat, maar is er door een vrachtwagen af gereden. Die kan dus weg." Pronkstuk Het pronkstuk is de lijnbus die aan de finish staat van wielerkoersen, en die ook als jurywagen of kassa wordt gebruikt. ,,We verhuren 'm van Friesland tot Frankrijk", zegt Sander. ,,Er is zoveel vraag naar, dat het niet lang zal duren voordat we een tweede aanschaffen." Sanrobi begon in 1984 met al leen een geluidsinstallatie op de wielerronde van Zuiddorpe en de meimarkt in Koewacht. ,,Nu zijn we de grootste van de regio", zegt Sander. ,,We hebben namelijk al les", vult Miriam aan. ,,Alles voor Op de bloemencorso van Zundert hangt wel vijf kilometer van onze geluidskabels licht, geluid en beeld, maar ook podia en hoogwerkers. We kun nen het ook zelf vervoeren. Onze klanten hoeven geen andere par tijen in te huren." Evenementen Het bedrijf is in de zomer bijna elke dag bezig. Na het seizoen staat het in weekenden op evenemen ten en doordeweeks hangt Sanrobi sfeerverlichting op. Ook grote eve nementen als de Visserijfeesten in Breskens, Rescue Vlissingen, de vliegshow in het Belgische Peer en de Kustmarathon staan in het klantenbestand. Sander: ,,Het Bloemencorso in Zundert is de grootste. Daar staan we al zeventien jaar. We beginnen een week van tevoren, daar hangt vijf kilometer aan geluidskabels. Er komt 150.000 man op af." Zóveel man zal er niet naar de open dagen op vrijdag en zaterdag komen. ,,Maar ik verwacht wél veel volk", zegt Sander. Vrijdag is voor genodigden. Za terdag gaat de deur aan de Hoofd weg Noord om 14.00 uur voor ei- dereen open. Optredens zijn er van Zangeres Sandra, André Boot en Dex Dylan. Ze staan uiteraard op het podium van Sanrobi. Ook voor het geluid hoeft het bedrijf niemand in te huren. ,,Zo kunnen we mooi laten zien wat we alle maal kunnen!" Er arriveren zaterdagochtend mi litaire voertuigen op het 17 Okto ber Plein, en er wordt een herden king gehouden voor alle overleden IJzendijkse oorlogsslachtoffers. Vervolgens start om 12.30 uur een bevrijdingsrit door de streek. In museum Het Bolwerk is een ten toonstelling en een film te zien en in café Hofzicht worden er zater dagmiddag interviews met oogge- tuigen vertoond op film. Op zon dag wordt er op de boerderij van familie De Dobbelaere aan de Isa- De tocht voert letterlijk naar het verleden, met foto's en allerlei informatie bellaweg een herdenking gehou den voor militairen die er omkwa men bij een explosie. 's Middags is er een expositie te bezoeken in de schuur van de boerderij en om 13.00 uur zijn er parachutisten rond de boerderij te zien. Tussen alle activiteiten door is er beide da gen een wandelroute. Daar kan men zich van 12.00 tot 15.00 uur voor inschrijven bij Hofzicht. De tocht voert letterlijk naar het ver leden; met informatie en foto's wordt uitgelegd hoe de situatie in het stadje was vóór en na de be vrijding. In Cadsandria is een au thentiek noodhospitaal ingericht, en in het opgezette kampement is een zendamateur bezig. Op het terrein van de scouting is op zater dagmiddag ook een kinderpro gramma. Verder zullen op zater dag militaire voertuigen van de 13 Lichte Brigade uit Oirschot door de regio rijden en enkele demon straties geven. Voorlopig vindt de ondertiteling 'pas' achteraf plaats, maar, laat raadsgriffier Joost de Jong weten, 'we hebben inmiddels ook een of ferte aangevraagd om dit live te doen'. De raadsvergadering van 26 sep tember is als eerste ondertiteld. Vanaf september 2020 zijn alle ge meenten hiertoe verplicht. Terneu- zen loopt daar dus een jaar op voor. Het uitzenden van vergaderin gen van raadscommissies en ge meenteraad betaalt zich uit. Neem de raadsvergadering van 2 juli, daar keken live 171 mensen naar en ach teraf 755. De Jong: ,,Toen we eind 2017 met het uitzenden van beelden van de vergaderingen begonnen op onze website, hadden we dit abso luut niet verwacht." De overigens taalkundig niet vlekkeloze ondertiteling kan wor den ingeschakeld door bij het ach teraf raadplegen van Terneuzense raadsvergaderingen naast de volu meknop 'cc' aan te klikken. woensdag 16 oktober 2019 VL Al jaren groot in licht, geluid en beeld Bob Maes Zuiddorpe - Sander de Theije, eigenaar IJzendijke staat komend week end volledig in het teken van de bevrijding. Stichting IJzendijke Bevrijd pakt dat groots aan. Sophie Stockman IJzendijke Terneuzen heeft een Zeeuwse primeur. Als eerste gemeente in Zeeland zijn vergaderingen van raadscommissies en de ge meenteraad op de website on dertiteld om doven en slechtho renden van dienst te zijn. Harmen van der Werf Terneuzen www. Miriam en Sander de Theije van Sanrobi. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54