Auto's blijven door Perkstraat rijden IN DE REGIO 6 Nog geen standpunt gemeente Hulst BLOEDFANATIEK ZAALVOETBAL MIJN DORP, MIJN STAD W V Sinds minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) vorig jaar alle gemeenten liet weten dat het uitsterfbeleid voor woonwagen centra tegen de wet is, werken ge meenten aan nieuw beleid om de culturele identiteit van de woon wagenbewoners te waarborgen. Dat houdt ook in dat er mogelijk ex tra standplaatsen moeten komen. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten trekken in het woonwagen- vraagstuk sinds dit jaar samen op. Zo hebben ze in kaart gebracht hoeveel woonwagencentra er zijn, hoeveel standplaatsen en hoe lang de wachtlijst is. De gemeente Hulst telt momenteel zes woonwagen kampen met in totaal 54 plaatsen. Een paar maanden geleden stonden voor Hulst nog 14 namen op de wachtlijst voor een standplaats. Woonwagencentrum De Rape, in het buitengebied van Hulst, staat echter te boek als 'officieus cen trum'. Momenteel zijn er zes stand plaatsen en staan er negentien be woners ingeschreven. Het is een oud 'kamp'; in 1975 werd het ge opend met 24 standplaatsen. De toekomst van De Rape hing al vaker aan een zijden draadje. In 1995 was er voor het eerst sprake van dat het centrum zou sluiten. De discussie verstomde daarna even om in 1999 weer op te laaien. Hulst zou toen van het Rijk 1,3 miljoen gulden krijgen om het centrum te saneren, maar dit bleek bij lange na niet genoeg. Een nieuwe bestem ming voor het terrein had Hulst toen al wel; het zou een gemeente lijk gronddepot worden. Omdat het de gemeente niet lukte voor de be woners van De Rape vervangende standplaatsen elders aan te bieden en de bewoners er ook niet weg wilden, werd gekozen voor een tus senoplossing: bij verhuizing of overlijden, werd de standplaats op gedoekt. Groot onderhoud In 2009 koos Hulst ervoor een deel van De Rape te saneren. Een auto sloperij had de bodem vervuild. De schoonmaak kostte toen zeshon derdduizend euro. Na de bodemsa nering werd De Rape in principe met rust gelaten. Tot nu. Het woon wagencentrum ligt door het nieuw te vormen beleid weer onder een vergrootglas. ,,Burgemeester en wethouders hebben nog geen standpunt bepaald over de toe komst van De Rape", stelt een ge meentewoordvoerster. Wel wil Hulst er nog groot onderhoud uit voeren. De kozijnen en de deuren van de bergingen zijn zo slecht dat ze moeten worden vervangen. Hier is 18.000 euro voor uitgetrokken. Sluis is de eerste van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten die een concept voor een nieuw stand- plaatsenbeleid voorlegt aan de ge meenteraad. Het enige wat Hulst kan doen, is de situatie proberen te verbeteren met betere bewegwijzering. In Schone Polder zijn kritische vol gers van Plan Perkpolder ver enigd. De wegen in het plangebied zijn volgens de stichting verre van veilig. Want na de ontpoldering van de oostelijke Perkpolder in 2015 is er nogal wat veranderd. De ontsluitingsroute vanuit Terneu- zen, onder de Zeedijk langs, rich- ting de rijksweg is er niet meer. Ook de parallelweg die de Maria- dijk met de Kalverdijk verbond, is verdwenen. Automobilisten rijden nu noodgedwongen door de smalle, bochtige Perkstraat. Die Een extra kruispunt is te duur. Wel zal de bewegwijzering worden verbeterd weg is totaal ongeschikt voor grote verkeersstromen, signaleert Schone Polder. ,,De laatste drie jaar is de verkeersintensiteit naar de westelijke Perkpolder toegeno men door de aanwezigheid van Bar Goed, toename van het aantal grote campers richting camping Perkpolder en de grootte van land bouwvoertuigen", aldus voorzitter Charles Heiszler. Te duur De stichting heeft een oplossing in het hoofd. De oprit van onder de Zeedijk langs de veerhaven naar de rijksweg, kan weer open. Tot voor kort werd dat weggedeelte name lijk gebruikt door bouwverkeer. De gemeente kapittelt dat idee. Met 30.000 euro is het te duur en een extra kruispunt zou juist voor minder veiligheid zorgen. Boven dien zou de weg maar heel even open kunnen, omdat het hele ge bied op de schop gaat voor Plan Perkpolder. Wel gaat Hulst de be wegwijzering verbeteren. Uit de oude doos Joba van den Berg Oktoberfest woensdag 16 oktober 2019 Toekomst De Rape onzeker VL 'i—t— TERNEUZEN Als Jente Frusch van basis school De Driesprong in Hoek een doelpunt maakt, galmt er gegil en gejuich door de sport zaal van Vliegende Vaart in Terneuzen. SportPunt houdt jaarlijks zaalvoetbaltoer nooien voor jongens en meisjes uit de ge meente Terneuzen. De meiden waren gister- ochtend bloedfanatiek. Acht ploegen van zes basisscholen nemen het tegen elkaar op. De Terneuzense Irisschool en De Driesprong staan in de finale. De Irisschool komt als win naar uit de bus. Bij de jongens won maandag de Terneuzense basisschool De Steiger. FOTO BOAZ TIMMERMANS De toekomst van woonwagen centrum De Rape in Hulst is on zeker. De gemeente laat er nu nog groot onderhoud uitvoeren, maar heeft voor het voortbe staan op de lange termijn nog geen standpunt ingenomen. Sheila van Doorsselaer Hulst De verkeerssituatie rond Perk- polder zal voorlopig niet veran deren. Stichting Schone Polder hekelt al geruime tijd de veilig heid op de wegen, maar de ge meente gaat niets aanpassen. Bob Maes Perkpolder AXEL Aan-Z presenteert mor gen een middag in Axel met koor De Vrolijke Noot. Het koor brengt een selectie van num mers uit de oude doos. Denk aan: Daar bij die molen, Het kleine café aan de haven en Twee motten Iedereen is van 13.30 tot 16.00 uur wel kom in De Halle. De zaal is open om 13.00 uur. TERNEUZEN Tweede Kamerlid Joba van den Berg geeft vrij dag een lezing in Ter- neuzen. Joba van den Berg gaat in op de poli tieke actualiteit en op één van haar speerpun ten: zorg in de regio. Daarna is er gelegen heid om vragen te stel len. Belangstellenden zijn om 20.00 uur wel kom in hotel van Leuven, Hof te Zandeplein 19 in Kloosterzande. GRAAUW Stichting GraauwRock houdt vrijdag het Okto berfeest en zaterdag de herfstparty in Graauw. Het Oktoberfeest wordt gehouden op de voet balvelden van VV Joba van den Berg. foto cda Graauw, in een sfeer volle tent met muziek. Het feest begint om 15.00 uur met een pro gramma voor 55-plus- sers en een avondpro grammering van 20.00 tot 01.00 uur. De herfst- party begint zaterdag met de regionale band The Bright. Voor kaarten en meer informatie zie oktoberfestgraauw.nl. AXEL Streekmuseum Het Warenhuis, 12.30 uur open; 13.30 uur: Kinderworkshop bo demvondsten; BRESKENS Visserij museum, 10.00 uur: Expositie 11 septem ber 1944; EEDE Dorpshuis, 19.00 uur: Lezing Wil- fried Staelens; HULST De Lieve, 13.30 uur: Bingo; 19.00 uur: De Zonne bloem; Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie bezetting en bevrijding; Jongeren centrum Komma, 15.00 uur: Open; Pro- testantse kerk, 20.00 uur: Cabaret Janneke de Bijl; Tabakstraat 22, 17.00 uur: Kook- café; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 09.45 uur: Wandelclub; OOSTBURG Ledel- plein en markt, 08.30 uur: Weekmarkt; Jota, 10.00 uur: Ont moeting stichting de mentie vriendelijk; SAS VAN GENT Industrieel museum Zeeland, 12.30 uur: Open; SINT JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN Markt, 08.00 uur: Week markt; Portaal van Vlaanderen, 13.00 uur: Infocentrum open; 13.30 en 15.00 uur: rondleiding en rondvaart; Schoolmu seum, 13.30 uur: Ex positie Schoolkinde ren in de oorlog; Vliegende Vaart, 16.00 uur: Sporten voor jongeren met een beperking; Ter Schorre, 14.00 uur: Diamond painting Steunpunt Terneu- zen; De Zeemeeuw, 15.00 uur: Kinder bingo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53