II Asielzoekerscentrum sluit over een maand Goes investeert in digitaal alternatief parkeerkraskaart 7 GOES EEN JAAR BURGEMEESTER SNUFFELMARKT MIDDELBURG Pakweg anderhalf jaar geleden stond ze voor de keus: terug naar de zorg of verder in het openbaar bestuur? Margo Mulder koos voor het laatste en hengelde met het burgemeesterschap van Goes al snel een mooie vis binnen. f e nieuwe burge- H meester' is ze het Bafgelopen jaar veelvuldig ge noemd. Maar dat stempel 'nieuw' mag er nu wel af, vindt Margo Mulder (50). Ze is ruim een jaar in functie en heeft het idee dat ze in die tijd optimaal is ingeburgerd. Dat ze al in Goes woonde vóór ze op 12 september vorig jaar werd geïnstalleerd, heeft daar zeker aan bijgedragen. Mul der steekt in dat kader de loftrom pet over haar echtgenoot Paul. ,,Hij is op de achtergrond heel belang rijk geweest door de hele logistiek te regelen. We vonden gelukkig al snel een tijdelijke woning.'' In een poging Goes en z'n inwo ners goed te leren kennen, bracht de toen nog kersverse burgemees ter in het begin zo weinig mogelijk tijd in haar werkkamer door. Ze ging overal langs waar ze langs kon gaan en de gemeenteraadsleden werden voor een kennismaking niet uitgenodigd op het stadskan toor. ,,Nodig mij maar uit op een plek die voor u belangrijk is, heb ik tegen ze gezegd.'' De bezoekjes aan 100-jarige inwoners of jubile rende echtparen leverden ook een schat aan informatie op. ,,Deze mensen vertellen vaak prachtige verhalen over het Goes van vroe ger. Maar vergis je niet: ook over hoe het nu zou moeten gaan, heb ben ze nog een stevige mening. En die hoor ik graag. De motivatie om dingen te doen, haal ik graag uit de inwoners.'' Mulder (lid van de PvdA en op gegroeid in Hendrik-Ido-Am- bacht) was tot mei 2018 acht jaar lang wethouder in de Brabantse gemeente Heusden. Een functie die ze na de lokale verkiezingen van dat jaar bewust neerlegde. Het was tijd om weer iets anders te gaan doen. Ze besloot haar oude stiel van klinisch psycholoog niet terug op te pakken. ,,Je kunt in dat vak veel betekenen, hoor. Maar uiteindelijk is het toch alleen maar 'de zorg' waar je mee bezig bent'', legt ze uit. Mulder wilde doorgaan in het openbaar bestuur, waarvan ze de veelzijdigheid had leren waarderen. Ze had als wethouder vele portefeuilles, waaronder die van financiën, middenin de crisis. Verenigingsleven Mulders wens om niet lang thuis te hoeven zitten werd vervuld, want krap twee maanden nadat ze was afgezwaaid in Heusden werd ze voorgedragen als nieuwe burge meester van Goes. Een gemeente die haar aansprak vanwege onder meer haar rijke culturele- en ver enigingsleven ('Er is hier ontzet tend veel te doen'), maar ook haar economische bedrijvigheid. ,,We zijn de gemeente met de meeste werkgelegenheid van Zeeland.'' We zijn de gemeente met de meeste werkgelegenheid van Zeeland Met het benoemen van deze kwa liteiten is volgens Mulder ook meteen één van de grote uitdagin gen voor de toekomst benoemd. ,,Dat zoveel mensen gebruikma ken van deze stad, legt druk op on der andere de veiligheid en het verkeer. Gelukkig wordt daar hard aan gewerkt met onder meer de nieuwe afslagen van de A58 en de spooronderdoorgang.'' Een nog betere samenwerking met andere overheden in Zeeland is een on derwerp waar ze zelf de komende jaren de tanden in zet. Als de plicht van het burge meesterschap even niet roept, ver toeft Mulder graag bij het Goese Sas of langs de vesten. Het zijn zo maar een paar locaties die ze in een paar seconden uit haar mouw schudt. De lijst met mooie plekjes van Goes is wat haar betreft nog veel langer. Daarbij vergeet ze ook nadrukkelijk de dorpen niet, die volgens haar allemaal hun eigen charme hebben. ,,Al tijdens de sol licitatieprocedure hebben Paul en ik een fiets gehuurd op het station en zijn we ze allemaal langsgere- den. Het was een prachtige tocht." Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Zaterdag a.s. 19 oktober GOES Het einde van de 'be- zoekers-parkeerkraskaart' in Goes komt nabij. De gemeente wil volgend jaar 24.000 euro investeren in een digitaal al ternatief. Goesenaren die wo nen in een deel van de stad waar moet worden betaald voor een parkeerplaats, kun nen nu nog kraskaarten bestel len voor hun gasten. Per adres mogen jaarlijks honderd kaar ten worden gekocht a 67 cent per stuk. Met zo'n kaart - waarop datum en dagdeel kunnen worden opengekrast - mogen bezoekers één dagdeel parkeren. In plaats van maximaal 100 dagdelen krijgen bewoners straks 400 parkeeruren per jaar voor hun bezoekers. Dat staat ongeveer gelijk aan el kaar. Bezoekers kunnen digi taal worden aan- en afgemeld. Volgens Loes Meeuwisse, wet houder, is dat eerlijker dan het huidige systeem, want nu is iemand z'n hele kaart voor een dagdeel kwijt, ook al duurt het bezoek korter. Overigens blij ven de kraskaarten nog wel even bestaan. Wie met het nieuwe systeem echt niet overweg kan, mag bezoek ook per telefoon aan- en afmelden. Het asielzoekerscentrum aan de Albert Plesmanweg in Goes sluit over een maand definitief de deu ren. Volgens een woordvoerder van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) ligt er geen plan om verlenging aan te vragen. Sluiting op 19 november is pre cies wat het COA en de gemeente vorig jaar hebben afgesproken. Maar in het verleden is het cen trum meerdere malen langer opengebleven dan was voorzien. Daar is nu dus geen sprake van. Het azc heropende in november vorig jaar de deuren, drie maan- den nadat de laatste bewoners wa ren vertrokken. De woningen wa ren toch weer nodig, vanwege de plotseling verhoogde instroom van vluchtelingen. Burgemeester en wethouders stemden in met de heropening, maar lieten er toen al geen mis verstand over bestaan dat het echt maar voor een jaar zou zijn. De opvang van asielzoekers in de hui dige vorm is volgens het college planologisch niet meer mogelijk na 19 november. Het Goese azc is open sinds 2011. Destijds werd gezegd dat de semipermanente huizen maxi maal vijf jaar mochten blijven staan. woensdag 16 oktober 2019 Mulder voelt zich helemaal ingeburgerd Rob Paardekam Goes Burgemeester Margo Mulder, hier bij de Grote Kerk in Goes, is nu een jaar actief in Goes. foto marcelle davidse -Margo Mulder, burgemeester m Op de markt, toegang GRATIS, van 09.00-17.00 UUR. INFO: 0118-62 47 36f j SCHETSMARKTEN@ZEELANDNET.NL Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52