Mural maakt van anonieme Goese gymzaal een opvallend gebouw IN DE REGIO 6 BEVELANDEN EN THOLEN Molens Kapelle vervangen MIJN DORP, MIJN STAD De acht nieuwe windturbines moeten voldoende duurzame stroom op gaan wekken voor 24.000 tot 30.000 huishoudens. De huidige twaalf masten leveren nu nog stroom voor ongeveer 2830 huishoudens. Wel zullen de nieuwe windturbines een stuk ho ger zijn dan de oude. De tiphoogte zal uitkomen op 180 meter. In de oorspronkelijke plannen van februari dit jaar werd nog ge sproken over tien nieuwe turbines. Die plannen zijn inmiddels aange past. Nu gaat het aantal windmo lens terug van twaalf naar acht. Voor de acht windmolens trek ken drie partijen samen op: Zeeu- wind, Windforce-11 en E-Connec- tion. Zeeuwind wil, volgens het Ka- pelse college, de tien molens tussen de kassen in de Willem-Annapol- der en 's-Gravenpolder vervangen door vier nieuwe masten. Wind- force-11 werkt aan de realisatie van twee volledig nieuwe masten. Dat windpark, ten oosten van de kas sen, heeft de naam Landmanslust gekregen. E-Connection neemt, net zoals nu al het geval is, het windpark Ka- pelle-Schore voor zijn rekening. Dat park bestaat op dit moment uit twee masten en dat zal ook na de vernieuwing zo zijn. Wel verande ren de twee turbines bij het gemaal van Schore van locatie. Waar de nieuwe exemplaren precies komen te staan is nog niet duidelijk. Daar voor moet eerst duidelijkheid ko men over de dijkverzwaring. Om diezelfde reden staat de uitvoering van windpark Kapelle-Schore ook als laatste op de planning. Slagschaduw Voordat de uitvoering plaats kan vinden wordt door de initiatiefne mers eerst nog een volledige MER- procedure doorlopen, laat het col lege weten. Daarin zullen ook on derwerpen als slagschaduw, geluid, natuur en veiligheid meegenomen worden. Voor de informatiebijeenkomst van maandag 21 oktober (van 19.00 tot 21.00 uur in de Heyzon) krijgen overigens ook de inwoners van 's- Gravenpolder een uitnodiging, laat Gert-Jan van Riet namens de dorpsraad weten. ,,En komende vrijdag worden wij al bijgepraat over de plannen van Zeeuwind, de exploitant van de tien molens in de Willem-Annapolder. Wij worden door de gemeente goed bij de plan nen betrokken." Eerder dit jaar ontstond er name lijk onrust in 's-Gravenpolder na de bekendmaking van de plannen voor hogere windmolens vlak naast het dorp. De Borselse politiek heeft er destijds op aangedrongen om de inwoners van 's-Gravenpolder te betrekken bij de plannen. Op de gymzaal is de eerste mural van de Goese Polder verschenen. Het kunstenaarsduo Karski Beyond - dat enkele weken gele den ook al een grote muurschilde ring maakte in de Appelstraat in Goes-Zuid - heeft het kunstwerk met de hulp van drie bewoners ge maakt. De drie kwamen als de grootste talenten bovendrijven tij dens een workshop in wijkge- bouw De Spinne. De mural op de gymzaal is een cadeautje van de Culturele Raad aan de jarige Goese Polder. De wijk bestaat vijftig jaar. De schilde ring valt zo goed in de smaak bij de meeste wijkbewoners dat ze al openlijk laten blijken graag meer van dit soort kunst te willen. Wim Bakker acht de kans groot dat die er ook komt. ,,Als we het geld weer bijeen kunnen krijgen, hopen we volgend jaar weer twee murals te kunnen laten maken. En het liefst het jaar erna weer twee.'' De Cul turele Raad hoopt dat de gemeente weer een duit in het zakje doet. Waar de toekomstige muur schilderingen komen, houdt Bak ker nog even in het midden. De We hopen volgend jaar weer twee murals te kunnen laten maken Goese Polder is nadrukkelijk in beeld, maar Goes-Zuid is toch ook weer in de running, hoewel van die wijk eerder werd gezegd dat hij qua murals wel vol was. ,,We kij ken in principe overal", legt Bak ker uit. ,,Ook naar het centrum. Het is maar een ideetje, hoor, want ik weet niet of het mag. Maar zou het niet mooi zijn om op een kale muur aan het Kolveniershof iets te maken als de bibliotheek daar straks zit?" Kinderactiviteit Spelen en springen Luchtkussens H Veel meer stroom uit turbines woensdag 16 oktober 2019 BE De mural op de gymzaal aan de Thorbeckelaan in Goes. fotos ernesta verburg De tien windmolens in de Wil- lem-Annapolder en de twee tur bines bij Schore staan op de rol voor vervanging. Kapelle is in middels zo ver met de plannen voor acht nieuwe molens dat er komende maandag (21 oktober) een informatiemarkt wordt ge houden. Willem Adriaansens Kapelle Hij stond er anoniem bij. ,,Een klomp steen'', aldus Wim Bak ker van de Culturele Raad. Maar in een week tijd is de gymzaal aan de Thorbeckelaan in Goes omgetoverd tot een op vallend kunstwerk waar nie mand meer omheen kan. Rob Paardekam Goes -Wim Bakker, Culturele Raad Roelof Schierbeek aan het werk. KAPELLE Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt vandaag een activiteit voor kinde ren van 5 tot en met 10 jaar. Deelnemers maken een kunstwerk met sier- appeltjes en ander fruit. Het duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Deelname kost 6,50 euro per per soon, dit is inclusief ma terialen en een glas ap pelsap. Begeleidende volwassenen betalen 4,50 euro, inclusief mu- seumbezoek en een consumptie. Aanmelden kan via administratie@ fruitteeltmuseum.nl of 0113-344904. THOLEN Jongerenwerk Tholen houdt morgen weer het Speel Springspekta- kel. Van 09.30 tot 12.00 uur wordt de activiteit gehouden in De Welle- vaete, Sint Annaland en van 15.00 tot 17.00 uur bij De Meulvliet in Tho- len. De kosten bedragen 1,50 euro per persoon. KAPELLE In Kapelle wordt van daag en morgen een spring- en luchtkussen evenement gehouden. Springkussen. Kinderen kunnen spelen op opblaasbare attrac ties zoals stormbanen of een opblaasbaar voet balveld. Daarnaast is er een knutselhoek, een peuterplaats en zijn er Oudhollandse spellen. Geïnteresseerden zijn beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur welkom in sportcentrum Groene Woud. Deelname kost zes euro per kind. COLIJNSPLAAT Voorstraat 45, 12.00 17.00 uur: Maritieme leestafel; GOES Inloophuis Oase, ochtend: In loop; Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur: In loopspreekuur voor vragen over de com puter; 13.00-14.00 uur: Spreekuur van wijkagent; Biblio theek, 10.00-11.30 uur: Digitaal Café; Centrum 't Westlicht, 10.00-12.00 uur: In loop; Albert Plesman- weg 23, vanaf 10.00 uur: Kinder-doe- dagen bij Stoomtrein Goes-Borsele; Mag- dalenazaal, 14.00 16.00 uur: Inloopsoos Vrouwengilde Goes; 'S-GRAVENPOLDER Bibliotheek, 09.30 11.30 uur: Gratis ba siscursus Klik en Tik; HANSWEERT Maria- Oord, 10.30 uur: Digi Inloop; HEINKENSZAND 't Kunstuus, 13.00 18.00 uur: Schilde rijen en keramische objecten; KAPELLE Sportcen trum Groene Woud, overdag: Zwem4- daagse; De Vroone, 09.00-11.30 uur: Houtsnijden; 13.00 17.00 uur: Biljarten; 19.15 uur: Bridge; De Vroone, vanaf 10.00 uur: Inloopochtend met vragen over erfe nis, testament en uit vaart; KORTGENE De Stadsweide, 14.00 16.00 uur: Senioren middag Even d'r uut; KRABBENDIJKE Kibeo Sandberg- straat, 10.00-11.30 uur: Mamacafé; KRUININGEN Den Inkel, 14.00-17.30 uur: Zwembadspelletjes middag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51