Jeugd van Kerkwerve krijgt een voetbalkooi 7 DUBBEL AFSCHEID ORGANIST EN ZONDAGSSCHOOLJUF De een vulde de Zierikzeese Gasthuiskerk 48 jaar met mooie orgelmuziek, de ander bracht de kinderen van de Driekoningenkerk in Noordgouwe 53 jaar lang bijbelverhalen bij. Kees Fierloos en Nellie Nelisse namen vorige week afscheid, na samen meer dan honderd jaar. Kijk." Kees Fierloos laat drie zware muziekboe ken op zijn marmeren vloer ploffen. ,,Johann Sebastian Bach. Dat speelde ik dan." Als kind al, fluistert zijn vrouw. Kees knikt. ,,We waren van de zwaardere kerk, dus we hadden een traporgel thuis. Daar zat ik al tijd achter. Mijn vier broers ook hoor, maar die waren niet zo ge passioneerd als ik. Ik heb het me zelf aangeleerd. Daarna ben ik les sen gaan nemen bij Adriaan Kou semaker." Lijsters Fierloos (84) was zo goed dat hij organist werd van de Maria Mag- dalenakerk in Goes. ,,Dat heb ik ruim vijftien jaar gedaan. Daarna vroegen ze me van de Gasthuis- kerk in Zierikzee. Daar hadden ze een nieuw orgel, betaald met geld van het Nationale Rampenfonds. Een prachtig orgel. Ik ben er nooit meer weggegaan." Dat lag niet alleen aan het orgel. Fierloos heeft een bijzondere band met de bezoekers van de Gasthuis- kerk. ,,Dat zijn net lijsters. Ze be ginnen gewoon predes op juiste moment met zingen. Psalm 89, Psalm 84Deze mensen zingen zo graag. Daar werd ik elke zondag zo blij van." Vorige week kroop Fierloos er, na 48 jaar, voor het laatst achter het orgel. ,,Dat was wel even gek. Maar het is ook fijn om voortaan op zondag twee keer naast mijn vrouw te kunnen zitten, in plaats van één." Jozef Ook Nellie Ne lisse (76) heeft voortaan alle tijd op de Dag des Heeren. Zij stopte vorige week na 53 jaar juffrouw te zijn geweest op de zondagsschool van de Drieko ningen in Noordgouwe. Met haar stopte ook de school. ,,We hadden nog maar zes kindjes, waarvan er twee gaan verhuizen. Dan houdt het helaas op." Niet dat de schwung eruit was. Integendeel. ,,Het is altijd reuze Dat jongetje rende de gang door en vloog me om mijn nek. zo ontroerend. Echt, wat zal ik ze missen gezellig geweest. Ook toen we er nog dertig hadden. Ik vertelde de kinderen bijbelverhalen en we speelden spelletjes die daarmee te maken hadden. Hadden we het over Jozef, dan deden we Mispoes. Vonden die kinderen prachtig!" En zij niet alleen. ,,Toen ik klein was, wilde ik juffrouw worden", vertelt Nelisse. ,,Maar van Bruinisse naar Middelburg, dat was een wereldreis! Met de zondags school is de droom alsnog in vervulling gegaan. Al voelde ik me ook oma. Laatst, toen ik ging col lecteren voor de kankerbestrij ding, stond ik aan de deur bij één van mijn leerlingen. Dat jongetje rende de gang door en vloog me om mijn nek. Zo ontroerend. Echt, wat zal ik ze missen." Zaterdag a.s. 19 oktober SNUFFELMARKT MIDDELBURG KERKWERVE De jeugd van Kerk- werve staat te trappelen, de teke ningen liggen op tafel en de dorps raad, voetbalclub en bedrijven en vrijwilligers zijn klaar voor actie. Het is wachten op groen licht van uit de gemeente om te kunnen be ginnen aan de bouw van een voet- balkooi aan de Verseputseweg. De gemeente beoordeelt de aan vraag in de komende weken. In de speeltuin bij het dorpshuis speelt de jongste jeugd, maar daar is geen plek om te voetballen voor oudere jeugd. Die kunnen wel voetballen op Sportpark De Vospit, dat niet af gesloten is. Maar de velden mogen of kunnen niet altijd bespeeld wor den. Bij het voetbalveld lagen vroe ger tennisbanen. Die werden niet meer gebruikt en zijn een paar jaar terug verwijderd. De ondergrond ligt er nog wel. Op enkele meters afstand ligt een kleine skatebaan en staat een bankje. De ideale locatie voor een voetbalkooi, vindt ook Gérard van Wanrooij, voorzitter van WIK'57: ,,Zo laat je merken ook iets voor de jeugd te doen. De laat ste jaren komen er veel jonge ge zinnen op Kerkwerve wonen. Hoe meer jeugd er kennismaakt met voetbal, des te beter voor de aanwas en de toekomst van WIK'57. En het is een mooie aanvulling voor het complex." woensdag 16 oktober 2019 Met Nellie stopt ook zondagsschool Nellie Nelisse was 53 jaar juffrouw op de zondags school in Noordgouwe. FOTO 'S MARIEKE MANDEMAKERS Wendy Wagenmakers Burgh-Haamstede Kees Fierloos zat 48 jaar achter het orgel van de Gasthuiskerk in Zierikzee. -Nellie Nelisse Op de markt, toegang GRATIS, van 09.00-17.00 UUR. INFO: 0118-62 47 36 tij SCHETSMARKTEN@ZEELANDNET.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50