Van Drongelen leidt Jong Oranje naar zege Goedkoop onderzoekt hoe hoog de lat ligt Romy de Rijke (14) is een groeibriljant ZEELAND 11 'Ik ben heel blij met Yarick' trale verdedigingsduo samen met Perr Schuurs. Na een half uur spe len koos Van Drongelen de juiste positie om bij een vrije trap van aanvoerder Teun Koopmeiners de 0-1 in de touwen te werken. Na de pauze verdubbelde Cal vin Stengs de score met een schit terende uithaal. Dani de Wit kopte in de 67ste minuut de 0-3 binnen. Het slotakkoord was ver volgens weer voor Van Drongelen, die met een snoeihard schot de eindstand op 0-4 bepaalde. ,,Dit is zeker geen stap terug voor mij", zei Goedkoop za terdag, nadat RWA met 20-15 verslagen was. „Natuurlijk is Fortis korfbaltechnisch minder ver dan TOP en het niveau waarop we spe len anders. Maar als je mij een ploeg geeft die ambitie heeft en ergens voor wil gaan, krijg je mij wel en thousiast." Die gedrevenheid is in het hui dige team zeker te zien. In de eerste zes speelrondes heeft Fortis vier maal gewonnen, één keer gelijkge speeld en één keer verloren. Dat laatste gebeurde tien dagen geleden tegen KCR. Goedkoop: ,,Voor de wedstrijd van vandaag heb ik de ploeg wel gewaarschuwd: twee misstappen achter elkaar kun je je niet veroorloven. Ik heb ze verteld over de vorige zaalcompetitie. Toen liet Fortis na twee tegenslagen ook het hoofd hangen en ging het sei zoen als een nachtkaars uit. Zoiets wil ik nu voorkomen. Gelukkig heeft het team dat goed opgepikt: we waren vandaag vooral in de eer ste helft heel geconcentreerd." De titelstrijd gaat waarschijnlijk tussen Merwede, KCR en Fortis, dat daarmee voor het eerst in jaren weer van zich doet spreken. Met een aan tal routiniers en flink veel talenten heeft Goedkoop een team waaraan hij kan bouwen. ,,Wat ik vandaag heb gezien, is een team dat met lef durft te korfballen. Na de onder schepping van de bal in de verdedi ging werd-ie snel de aanval in ge pompt en daar was het héle vak ge richt op scoren. Ik zie graag dat ze sneller handelen dan voorheen - dat langzame opbouwen moet eruit - en dat ze snappen dat er drie aanval lers in een vak staan, die ook alle maal in stelling worden gebracht" Goedkoop coacht in Oost-Sou- burg nadrukkelijk meer dan in Ar- nemuiden. Zijn luide stem schalt vaak over het sportpark. ,,De meeste spelers hebben hun handen nog vol aan hun eigen tegenstander. Het overzicht ontbreekt dan nog, ze le zen de situatie nog onvoldoende. Nou ja, dan help ik ze daar toch bij Ik zie gewoon wat eerder wat er gebeurt." In de loop der tijd gaat dat, zo hoopt de coach, enigszins veranderen. „Er moet eigen lijk een baas binnen de lijnen komen", stelde Goedkoop. ,,Tim Crucq neemt die rol in het ene vak al aardig op zich. In het andere vak probeert Juul van der Linde het te doen. Het is nog wennen, hoor. Ze Wat ik vandaag heb gezien, is een team dat met lef durft te korfballen - Arco Goedkoop zijn nooit eerder op die verantwoor delijkheden aangesproken. Zij moe ten straks meer de boel gaan stu ren." Misschien wel de lastigste speler om te coachen, is Remco Crucq. De 35-jarige routinier ging min of meer zijn eigen gang tegen RWA. Nor male ballen gooide hij zelden, het moest allemaal gekunsteld. En soms was hij in de verdediging zijn tegen stander compleet kwijt omdat hij meer bezig was met het onder scheppen van ballen. Goedkoop: ,,In de rust moesten we erom lachen. Niemand kwam binnen bij Remco. Zijn medespelers niet en ik ook niet. Maar goed, dat vergeef je zo'n ou dere speler. Het is zijn drive. Maar hij moet natuurlijk wel in dienst van het team spelen. In de tweede helft deed-ie dat gelukkig weer." BARENDRECHT De er varen Jack van den Berg werd in 2018 met Katwijk kampioen van de tweede divisie, maar degradeerde afgelopen seizoen met Ba- rendrecht uit diezelfde di visie. De start van dit sei zoen is weinig rooskleurig. Wat vindt Van den Berg van zijn jonge, Zeeuwse middenvelder? ,,Ik ben heel blij met Yarick'', zegt de 60-jarige trainer. „Te gen Hoek speelde hij za terdag één van zijn betere wedstrijden van dit sei zoen. Yarick speelt tot nu toe iedere wedstrijd. Aan de andere kant: als hij nu, met de vele blessures die we hebben, niet zou spe len, zou hij een probleem hebben.'' Dorst heeft veel loopver mogen en werkt altijd hard, zegt zijn trainer. ,,Hij heeft nog wel wat punten waar hij aan moet werken. Zijn handelingssnelheid moet omhoog, vind ik. En aan de bal moet hij soms betere keuzes maken. Als een medespeler om de bal roept, betekent het niet dat je die bal altijd moet spe len. Dat moet je alleen doen, als het de beste keuze is. Yarick kan op meerdere posities uit de voeten, dat is een voordeel. Hij is nu 21 en kan en moet echt nog wel stappen ma ken.'' Barendrecht was vervolgens nog steeds groot, maar Dorst paste zich snel aan en speelde in zijn eerste jaar veel. ,,Vorig seizoen heb ik best stappen gemaakt. Dit seizoen moet ik dat weer doen. Al is het voetbal nu al twee seizoenen vooral gericht op verdedigen. We hebben een hartstikke leuke groep, met goede mensen eromheen, bij een mooie club. De trainer heeft heel veel er varing en gaat wel eens uit zijn dak als het hem niet bevalt. Tot nu toe speel ik alles en daar ben ik blij mee. Maar als team moet het echt beter.'' Na het duel van zaterdag riep een aantal spelers al naar Dorst: 'Tot volgend seizoen hè!' Zijn naam is ook al gevallen bij Kloetinge, de club waar vader Emiel in het verle den speelde. ,,We zullen wel zien hoe het allemaal loopt en of ik hier blijf of niet'', reageerde Yarick Dorst. ,,Ik ben nu alleen met dit sei zoen bezig. Dat we zo slecht pres teren, daar baal ik echt enorm van. Wat kun je er tegen doen? Nieuwe spelers halen is niet aan de orde. A We moeten het doen met de groep die er nu staat en hopen dat veel jongens snel terug komen. Doorgaan en pun ten pakken. En ja, ik moet ook proberen mezelf in de kijker te spelen.'' woensdag 16 oktober 2019 GO wéér verdedigen' Met twee treffers eiste Rick van Drongelen gisteravond een hoofdrol op bij Jong Oranje. De verdediger uit Axel tekende voor zowel de openings- als de slottreffer in de met 0-4 ge wonnen EK-kwalificatiewed- strijd in en tegen Noorwegen. Menno Kole Drammen De speler van HSV vormde gedu rende negentig minuten het cen Van Drongelen viert zijn ope ningstreffer met Myron Boadu. FOTO BSR AGENCY Met Arco Goedkoop heeft Fortis een toptrainer in huis gehaald. De Oostkapellenaar bracht eer der TOP Arnemuiden naar de ereklasse. Nu wil hij bij de Sou- burgse eersteklasser kijken hoe hoog de lat ligt. Roeland van Vliet Oost-Souburg Arco Goedkoop, fanatiek coachend bij Fortis-RWA. FOTO RUBEN OREEL OOST-SOUBURG Met de pas veertienjarige Romy de Rijke heeft Fortis een groeibriljant in huis. Zij mag nog bij de B-aspiran ten spelen, maar Arco Goedkoop haalde haar afgelopen zomer al bij de selectie. ,,Bij de vereniging stonden ze er even van te kijken, maar ik meende dat het goed was voor haar ontwikkeling als ze deze stap al zou maken." Dat veertienjarigen in een stan daardteam korfballen, is zeer uit zonderlijk. Invallen gebeurt vaker, maar De Rijke staat nu 'gewoon' in de basis bij de Souburgers. De lange speelster, die in november vijftien wordt, korfbalt met ver trouwen en is degene die in haar vak de vrije ballen opeist. Zater dag kreeg ze er tegen RWA drie en benutte ze er twee. Goedkoop: ,,Belangrijk vind ik ook dat ze het mentaal allemaal al aan kan. Ze blijft in de wedstrijden van begin tot einde overeind." Het Zeeuwse talent is vorige week opgenomen in de voorse lectie van Nederland onder 17 jaar. Ze traint daarvoor voorlopig mee in Zeist. Over een paar weken valt een deel af. Eerder al zat De Rijke al bij de districtsselectie in Dor drecht. MARTIN HULSMAN/ ORANGE PICTURES Yarick Dorst draait tijdens het duel met Hoek weg bij aanvaller Robin Nelis. foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43