O 0 O Goes en Pennings uit elkaar II 10 ZEELAND TOP en Oppe per direct uit elkaar Winnend debuut Imke Verstraeten Bouwens in basis bij winnend Oranje -21 Twee Zeeuwen naar etappekoers China Middenvelder Yarick Dorst (21) is in de derde divisie matig gestart met zijn ploeg. ,,Dit hebben we vorig seizoen ook meegemaakt." ZEEUWSE TROEF VAN BARENDRECHT^ Korfbalvereniging TOP Arnemuiden heeft de samenwerking met hoofdtrainer Kees-Jan Oppe beëindigd. De spelers van het eerste team van TOP hebben in overleg met de tech nische commissie collectief het vertrouwen in een verdere samenwerking met Oppe opge zegd. De club neemt per direct afscheid van de trainer. Edwin Coppoolse en Leon van Belzen, nu trainers van het tweede team, zullen de taken tijdelijk overnemen. De Technische commis sie beraadt zich momenteel over een defini tieve oplossing voor de rest van het seizoen. Imke Verstraeten debuteerde maandagavond in het Nederlands hockeyteam voor speelsters tot 16 jaar. De pas 14-jarige speelster uit Hulst was met haar ploeg met 5-0 te sterk voor de leeftijdsgenoten van België. De oud-speelster van Rapide uit Hulst is momenteel aan haar tweede seizoen bezig bij de Belgische club Brasschaat Dragons, waar ze in de Onder 19 speelt en ook al met het eerste vrouwenteam meetraint. Nadat ze in de districtsselectie van Zuid-Nederland had gespeeld, werd ze eerder dit jaar geselecteerd voor Oranje onder 15. Na de zomer stroomde ze vervroegd door naar de Onder 16, waar Verstraeten bij de jongste speelsters hoort. Cambuur Willemijn Bouwens was gisteren basiskracht bij Nederland onder 21 jaar, dat het EK in Tsje chië opende met een klinkende zege (22-6) op Engeland. De Arnemuidse korfbalster, die van bondscoach Kees Vlietstra rugnummer 1 heeft gekregen, bleef het gehele duel staan en scoorde één keer. Vandaag treedt Oranje aan tegen het thuis land, morgen is Catalonië de tegenstander. Daarna volgt de knock-outfase. Vlietstra be schikt over een selectie van acht vrouwen en acht mannen. Hij zal in pouleduels waar schijnlijk rouleren en zoeken naar het sterkste team voor de halve finale en de finale. Twee Zeeuwse wielrenners geven van 17 tot en met 22 oktober acte de présence in de Gree- Tour of Guangxi. Antwan Tolhoek (25) uit Yerseke vertegenwoordigt de kleuren van Team Jumbo-Visma en Brian van Goethem (28) uit Sluiskil rijdt namens Lotto-Soudal. Het is de derde editie van de Chinese etappe koers, waarin beide Zeeuwen debuteren. Lotto Soudal won met Tim Wellens het eind klassement in 2017 (vóór Bauke Mollema), maar de Belg is dit jaar niet van de partij. Vorig jaar won de Italiaan Gianni Moscan van Team Ineos het algemeen klassement. Team Jumbo- Visma won met Dylan Groenewegen in beide voorgaande edities een etappe. Rijk Janse Rijk Janse, de keeper van Sparta onder 19, trainde dinsdagavond voor het eerst mee met de A- selectie van Sparta onder leiding van Henk Fraser. Janse is oud keeper van Kloetinge en JVOZ. Scheffers Het vertrek van Pennings volgt op een magere competitiestart. Goes won het openingsduel, maar wacht inmiddels al zeven competitieduels op een volgende overwinning. De club heeft wel het hoofdtoernooi van de KNVB beker gehaald. Daarin speelt het later deze maand tegen de profs van SC Cambuur. Pen- competitiestart stapte naar ASWH. Zelf zat Pen- nings de afgelopen seizoenen bij hoofdklasser Halsteren. .M Na iets meer dan een kwartier voet ballen, keek Yarick Dorst zaterdag middag enigszins vertwijfeld rich ting het scorebord. De cijfers waren hard en veelzeggend: 0-3. Ook te gen Hoek had Barendrecht zaterdag weinig in te brengen en verloor uit eindelijk met 0-4. Voor de derdedi visionist was het de vijfde neder laag van het seizoen, waardoor het opnieuw moet vrezen dat het de gradatievoetbal gaat spelen. ,,Dit hebben we vorig seizoen helaas ook al meegemaakt", aldus Dorst. Voor de uit Bruinisse afkomstige middenvelder, die tegenwoordig met vriendin Sarah in Goes woont, kan het zelfs al het derde jaar op rij worden dat hij met zijn ploeg in de onderste regionen van de ranglijst te vinden is. In het seizoen 2017 2018 streed hij met Bruse Boys te vergeefs tegen degradatie uit de eerste klasse, vorig seizoen ge beurde in zijn eerste seizoen bij Ba rendrecht precies hetzelfde in de tweede divisie. En nu, één niveau lager, is de Zuid-Hollandse ploeg opnieuw in het rechterrijtje terug te vinden. Eersteklasser ,,De laatste drie, vier weken is het al een drama'', zegt Dorst. ,,Vorige week dinsdag speelden we een oe fenwedstrijd tegen RVVH. Je pro beert er het beste van te maken, maar bij de rust stonden we met 2 0 achter. Tegen een eersteklasser hè. Dat mag niet.'' Een paar dagen later was het te gen Hoek bij rust 0-3 en tekende de vijfde nederlaag van het sei zoen zich af voor Barendrecht. Dorst: ,,Dit hebben we vorig sei zoen ook al meegemaakt. Het zal toch niet weer gebeuren, is wat veel mensen binnen de club volgens mij denken. Als je zo dramatisch opent als wijtegen Hoek deden, dan wordt het heel lastig om een goed resultaat te boeken.'' Goed, dat Barendrecht nu in het rechterrijtje bivakkeert, daar zijn ook wel weer aanwijsbare redenen voor. ,,We missen echt een aantal bepalende spelers. Delano a Cohen is nu weer begonnen met trainen, Ramy Salem viel tegen Hoek weer in en Daniel Esajas is na een zware operatie aan zijn knie ook op de weg terug. Onze aanvoerder en be ste speler Danny Monster missen we al een tijd door een hernia. Dat vang je niet zomaar op. We missen kwaliteit, ervaring en een beetje pit.'' Zelfheeft Yarick Dorst tot nu toe iedere wedstrijd gespeeld. Tijdens het seizoen 2017-2018 trainde hij maandenlang mee bijBaren- drecht, dat toen nog werd ge traind door Adrie Poldervaart. De stap van Bruse Boys naar Die blessures, dat vang je niet zomaar op. We missen kwaliteit, ervaring en een beetje pit woensdag 16 oktober 2019 GO KORFBAL HOCKEY KORFBAL WIELRENNEN Tickets voor de KNVB-beker- wedstrijd tus sen Goes en Cambuur Leeu warden zijn te bestellen via: https://vvgoes. eticketsys- teem.nl/bestel- len. De wed strijd vindt plaats op dins dag 29 oktober om 19.45 uur. 9 Davy Scheffers uit Zierikzee is tijdens DAM-X als negende geëindigd in de wedstrijd die meetelt voor het Europees Kampioen schap freestyle windsurfen. Vorig jaar won Scheffers de wedstrijd nog. a (O 'Het is hier vooral GOES Goes en zijn trainer Ruud Pennings zijn gisteravond uit el kaar gegaan. Dat meldden bron nen binnen de club. De Zeeuwse derdedivisionist bevestigde dat na de training. nings was bezig aan zijn eerste sei zoen bij de club. Hij was de opvol ger van Rogier Veenstra, die over Het vertrek van trainer Ruud Pennings volgt op een magere Ruud Pennings is geen trainer meer bij Goes. foto j. van der heijden Verstraeten na haar debuut in Oranje. Barry van der Hooft Barendrecht - Yarick Dorst (21)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42