Stichting: 'Zet beeld Kees Keijzer in VanWoelderenpark' IN DE REGIO Eerstelijnszorg onder druk 6 Ir MIJN DORP, MIJN STAD Inwoners van de gemeente Veere moeten er rekening mee houden dat het steeds moeilijker wordt in het eigen dorp of stadje een huis arts te hebben. Ook zal er vaker ge reisd moeten worden om een tand arts te kunnen bezoeken. En het wordt er niet makkelijk op om goed gekwalificeerde wijkverpleegkun digen aan huis te krijgen. De eerstelijnszorg in de ge meente Veere staat onder druk, zo blijkt uit een onderzoek in op dracht van de gemeente. Nu zijn er al vier kernen - Aagtekerke, Ga- pinge, Meliskerke en Vrouwenpol der - waar geen huisarts is. De prak tijken in Domburg, Serooskerke en Veere zoeken elk iemand die daar wil werken als huisarts. Volgens de notitie van de gemeente kan dat een probleem worden, omdat er landelijk een grote vraag is naar af gestudeerde huisartsen. Zij kunnen daardoor kiezen waar ze aan de slag willen. Vaak besluiten ze dan ook daar te blijven waar ze al wonen en studeren. Als ze al bereid zijn naar Veere te verhuizen, willen ze vooral aan de slag in een groepspraktijk, zodat ze zelf hun werkuren kunnen bepalen. Voorrang De gemeente kan weinig doen om huisartsen naar Veere te krijgen. Wel wordt geadviseerd daar waar het kan in actie te komen en mee te werken, bijvoorbeeld door een bouwaanvraag voor een groeps- praktijk met voorrang te behande len, en meewerken aan een project als bijvoorbeeld 'de vakantiedok ter', door een recreatiewoning be schikbaar te stellen zodat artsen van buiten Zeeland samen met hun gezin een tijdje in Veere kunnen verblijven. Binnen de gemeentegrenzen van Veere zijn er in nog vier kernen (solo)tandartspraktijken. Ook dat is geen vanzelfsprekendheid, omdat pas afgestudeerde tandartsen het liefst werken in een groepspraktijk. De verwachting is dat op termijn het aantal kernen waar nog een tandarts actief is, zal afnemen. De gemeente krijgt het advies ook hier mee te denken en mee te werken als tandartsen met plannen komen voor (gezamenlijke) huisvesting. Personeelstekort De wijkverpleging kampt nu al met een flink personeelstekort. Dat wordt opgevangen door mensen met een tijdelijk contract. Volgens het onderzoek is het maar de vraag of dat nog lang lukt; het salaris is laag, de werkdruk hoog en het werk zwaar. ,,De wijkverpleging is momenteel geen populair beroep." De gemeente wordt geadviseerd om ook voor wijkverpleegkundi gen van buiten Zeeland zomers een vakantiehuis beschikbaar te stellen, zodat ze Veere leren ken nen en misschien besluiten te ver huizen. Dat idee doet de Stichting Van- Woelderenpark B en W van Vlis- singen aan de hand. In het Nolle- bos en Westduinpark staan al di verse beelden. Een beeldhouw werk van Keijzer kan bij dragen aan een heuse kunstroute in het Vlis- singse stadspark, verzekert voor zitter J ean Marie van Isacker. Sinds de gewezen taxateur van kunst en antiek een paar jaar terug aan de Burgemeester van Woelderenlaan kwam wonen, is hij gegrepen door het park én diens naamgever. Van Isacker ontpopte zich de af- Eén groeisculptuur heeft iets weg van een telescoop. Dat past prima in het park gelopen jaar als houtvester, hove nier en beschermer van het park en als heemkundig voorvechter van de burgemeester die het Nollebos liet aanleggen. Zo ruimde hij om gevallen bomen op, kapte grote be renklauw die wandelaars be dreigde en ruimde door de hitte gesneuvelde vissen op. Ook wees hij de gemeente op beschadiging van het beeld Het Paar en het ver wisselen van man en vrouw bij het terugplaatsen van dat kunstwerk van Jan Haas. ,,Eén groeisculptuur heeft iets weg van een telescoop. Dat past prima in het park en biedt wande laars veel meer gelegenheid om het rustig te aanschouwen dan voor- bijrazend verkeer over de Sloe- weg", betoogt Van Isacker. Van hem hoeven niet per se alle drie beelden in het 'Van Woelderen- park', de naam die zijn stichting prefereert, te staan. ,,Bij het voor malige Bethesda-ziekenhuis hoor den ze misschien nog bij elkaar, maar intussen kunnen de beelden prima op zichzelf staan. De twee andere werken mogen van mij wel aan de Sloeweg komen." B en W hadden het voorstel van de stichting gisteren nog niet on der ogen gehad, maar zullen de brief later bespreken. Rondleiding Lezing Jacob Cats Open repetitie woensdag 16 oktober 2019 WA Leegloop huisartsen Veere dreigt De zorg aan de inwoners van de gemeente Veere staat onder druk waardoor ze in de toe komst vaker buiten de eigen kern hulp moeten zoeken. Emile Calon Domburg Een van de drie opgeknapte Groeisculpturen van Kees Keij- zer moet een plek krijgen in het Vlissingse Nollebos. Het 'prach tige beeld' is daar veel meer op zijn plaats dan in een weitje langs de Sloeweg. René Hoonhorst Vlissingen -Jean Marie van Isacker FOTO GEMEENTE VLISSINGEN OOSTKAPELLE Werkgroep Landgoed Wandelingen Oostka- pelle houdt vandaag en 23 oktober een rondlei ding met gids door Oostkapelle. De tocht duurt circa anderhalf uur. Het vertrek is om 13.30 uur bij InfoKnoop- Punt 't Wachtertje. Kos ten bedragen 2 euro. Tot 18 jaar 1,50 euro. Zie ook wroostkapelle.nl. MIDDELBURG De Heemkundige Kring Walcheren verzorgt van daag een lezing over Jacob Cats. Cats was jurist, advocaat, groot grondbezitter en staats man. De lezing wordt gegeven door Jaap Cle ment en heet Zinnige Beelden met zin. De le zing vindt plaats in het Betje Wolff auditorium in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en begint om 20.00 uur. Toegang voor leden van de Heemkundige Kring is gratis. Niet-leden beta len twee euro. VLISSINGEN Philharmonie 50 Plus houdt vandaag een open repetitie. Philhar- Jacob Cats. monie 50 Plus bestaat bijna twintig jaar en staat onder leiding van dirigent Bram van Over- beeke. Het is een orkest voor ouderen die een strijk- of blaasinstru- ment kunnen bespelen of thuis zijn op het slag werk. Belangstellenden zijn van 15.00 tot 16.30 uur welkom in het res taurant van het Arsenaal in Vlissingen. AAGTEKERKE Gym zaal, 17.30-18.30 uur: Pilates; 19.00-21.00 uur: Badminton; ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden, 13.00-17.00 uur: The matentoonstelling Herinneringen aan de Tweede Wereldoor log Historische Scheepswerf C.A. Meerman, 13.00 - 17.00 uur: Expositie; DOMBURG Hof Dom burg, 10.00-16.00 uur: Braderie en markt; GRIJPSKERKE Nim- merdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend; Dorpshuis, 13.30- 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+; MIDDELBURG Het Palet, 09.30-11.15 uur: Linedance; Kruitmo- lenlaan 125, 09.45 12.00 uur: Koffie-in- loop; Kruitmolen, 10.00-12.00 uur: Bowlen 50+; Koude- kerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM; ZB, 14.00 uur Kinderfilm, vanaf 6 jaar De megagrote peer; Poppentheater Parabel, 15.00 uur: Voorstelling vanaf 4 jaar; Schouwburg, 20.00 uur: A Tribute to Creedence Clear- water Revival; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30 16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelac tiviteit voor senioren; Kooi aan de Vroon- weg, 15.30 uur: Wan delexcursie; SEROOSKERKE Het Oude Brandspuithuis, 13.00-17.00 uur: Van Burenhulp naar Vei ligheidsregio; SINT-LAURENS Van Cittershof, 14.00 16.00 uur: Koersbal; VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+. Een van de drie Groeisculpturen van Kees Keijzer, die de ge meente langs de Sloeweg wil plaatsen. De Stichting VanWoelde- renpark ziet het werk graag in het Nollebos verschijnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38