c* een -*J, A Werknemers gemeente Veere lijden onder juridische strijd Van Leeuwen T J ^^1 j i.y - i- If. W w'&%J i Het duurt nooit lang of de jaarlijkse voetbaldagen die de Stichting internationals Royston Drenthe, John van Loen en Peter Houtman Voetbalschool in Sint-Philipsland in de herfstvakantie houdt, zijn van- de partij. Ze - geven training aan 150 voetballertjes in de leeftijd volgeboekt. Voor de vijftiende editie, die deze week op de velden van zes tot twaalf jaar. Onder hen Laurissa' Elenbaas, die eens even van Noad'67 gehouden wordt, zijn onder anderen oud- lekker uithaalt bij het schieten - op doel. >v Beide partijen voeren al vele jaren een juridische strijd over het ge meentelijk kampeerbeleid. Maar ze treffen elkaar ook heel vaak bij be- zwarencommissies, rechtbanken en Raad van State over tal van kwesties. Enkele maanden geleden lichtte de secretaris de Veerse raadsleden tijdens een besloten bijeenkomst in over de impact die Van Leeuwen heeft op de ambtelijke organisatie. Een deel van de notulen van die vergadering is nu openbaar. Daar uit blijkt dat de Veerse ambtenaren als gevolg van de vele procedures erg terughoudend zijn om zaken op papier te zetten. Dat komt omdat via de Wet Openbaarheid Bestuur (WOB) alles openbaar kan worden wat ze met elkaar delen. Ook in terne mails. In een toelichting zegt de secretaris dat als je weet dat alles openbaar kan worden, je als ambte naar terughoudend wordt om vrij uit je gedachten te spuien. Dat zorgt er volgens hem ook voor dat de ambtenaren steeds meer voor vei lige opties kiezen. ,,We worden minder innovatief, minder ver nieuwend. Want we moeten alles juridisch goed dichttimmeren. Een vernieuwend idee voor bijvoor beeld het kamperen bij de boer, dat zit er echt niet meer in." Ik hoor van goede ambtenaren die vertrekken omdat ze dat gedoe rond Van Leeuwen niet meer willen meemaken Hij ziet ook dat ambtenaren ver trekken naar andere gemeenten. ,,Doorstroming hoort erbij. Maar ik hoor nu ook van goede ambtenaren dat ze vertrekken of willen vertrek ken omdat ze niet meer met dat ge doe rondom Van Leeuwen te ma ken willen hebben. Ze zijn geen ambtenaar geworden om continu te maken te hebben met juridische procedures." Aangifte Volgens een woordvoerder van de gemeente zou Van Leeuwen ook dreigen met aangifte tegen ambte naren en hen onheus bejegenen. ,,Hij zegt publiekelijk dat ambtena ren liegen. Ze voelen zich door hem aangetast in hun eer en goede naam maar kunnen zich als ambtenaar publiekelijk niet verdedigen." In een reactie zegt Van Leeuwen dat hij nooit dreigt met aangiften. ,,Ik doe het of doe het niet." Zo deed hij recentelijk aangifte tegen wet houder Marcel Steketee (DTV) en het volledige college van burge meester en wethouders. ,,Want hij zei namens hen tijdens een pers conferentie dat het bedrijf van mijn zus, minicamping De Heksenketel, geen toeristenbelasting betaalt. Dat is smaad en laster. En is ook nog eens strafbaar omdat belastingge gevens vertrouwelijk zijn." Buitengewoon ernstig Van Leeuwen vindt het verder heel vreemd dat het college en de raad accepteren dat ambtenaren nu minder op papier zetten. ,,Het werk moet toch te controleren zijn. Dat is nu niet meer het geval. Dat is buitengewoon ernstig." Hij wijst er ook op dat hij gebruik maakt van de Wet Openbaarheid Bestuur om duidelijkheid te krijgen over het beleid. ,,Ik maak daar geen mis bruik van." 1% I woensdag 16 oktober 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 'A.i -•■■■ FOTO MARIEKE MANDEMAKER r Ambtenaren durven niet meer Veerse ambtenaren vertrekken of dreigen te vertrekken, zijn te rughoudend met het bedenken van vernieuwende ideeën en vertrouwen steeds minder zaken toe aan het papier. Dat is een gevolg van de niet aflatende juridische strijd tussen de ge meente en juridisch adviseur Bram van Leeuwen, aldus ge meentesecretaris Jo Stein- busch. Emile Calon Domburg -Jo Steinbusch, gemeentesecretaris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33