Vleua wierook Boerin Bertie naar Den Haag Goesenaren maken het vaakst bezwaar tegen WOZ-taxatie 2 JAN VAN DAMME Column De kerkdeur staat open. Een man knielt ervoor, heel toepasselijk. Verfkwast in de aanslag. Hij heeft een mooi blauw gekozen. Het is Terhole, gis terochtend, in het voorbijgaan. oosten. Bij de jonge boerin Cyn thia. Ze wil een eerlijke vleesfok kerij beginnen. Muffin, haar eerste dikbil Belgisch blauw, staat in de schuur. De boerin is boos op 'die lui in Den Haag en Brussel' en hoopt dat 'de burger' eindelijk weer zal vallen voor aardappels en vlees van eigen bodem. omdat zeker is dat het goed zal ko men met de boeren. Maar omdat Cynthia haar mannetje staat en met een heerlijke Brabantse tong val aan het behoud werkt van een levenswijze die we allemaal hoog zouden moeten houden. Want wat er anders gebeurt reali seer ik me in Terhole. De kans dat ze daar nog echt kerken is heel klein. Net als in zovele Zeeuwse dorpen en stadjes zijn de godshui zen in de verkoop of, beter gezegd, in de uitverkoop gegaan. Nu her bergen ze restaurants, uitdrage rijen, architectenbureaus, apparte menten en nog meer van dat moois. binnen. Ik zie het kooltje dat we als misdienaar aan het gloeien moesten krijgen. De pastoor schept er wat mirre op. Een volle kerk prevelt hem na, een regel met zegen en God in den Hoge. De wierook vult het middenschip. De pastoor doopt zijn kwast in de em mer met wijwater, iedereen krijgt minstens een druppel toege- zwaaid.Is dit een pleidooi voor een nieuwe geloofsopleving? Ik dacht het niet. Maar wat ik wel hoop is dat we de ontspannen saamhorig heid van dat oude dorpsleven niet helemaal kwijtraken. eens 'huj' naar elkaar. Daar heeft niemand last van. Koop dat kaarsje in de boerenwinkel. Doe er met een een paar kilo uien en aardap pels bij. Dan rijden er straks geen tractors meer in optocht door Den Haag. Steek eens een kaarsje aan, roep eens 'huj' naar elkaar DE STELLING Vandaag: Een schone straat begint bij jezelf Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters MOS STEEDS VEEL VERZEKERINGSFRAUDE Kapelse Syriër Al K. 18 november voor de rechter Corrie Kalisvaart Vrouw van Nu 2019 Hulst Inbrekers komen niet ver met buit De bekendste boerin van ons land, die bij Renesse woont, is vandaag één van de naar verwachting vele duizenden landbouwers die in Den Haag hun stem laten horen tegen de strenge stikstofregels van de overheid. ,,We zijn het dichtstbe volkte industrieland van Europa, en we hebben de strengste regels. Waar zijn we dan mee bezig?" Bertie zag eerder deze week de onrust in Groningen, waar boze boeren het provinciehuis enterden en binnenstormden. Volgens haar 'gebeurden er aan twee kanten din gen die niet goed te praten zijn'. ,,Ik zag agenten ook iemand in het ge zicht slaan die gewoon stond te pra ten en ze sloegen met knuppels op mensen die met de handen in de zakken stonden." Overigens gaat Bertie niet met de tractor naar Den Haag. ,,Ik ben al leen thuis, dus ik ga - heel laf - met de auto. Tja, de dieren moeten ook eten, hè." Vaak vinden inwoners dat de ge meente de waarde van hun huis te hoog heeft getaxeerd. Dat is nadelig omdat diverse belastingen, zoals de onroerendezaakbelasting, geba seerd zijn op de WOZ-waarde. In vijf Zeeuwse gemeenten waren er over 2018 meer ingediende be zwaren dan over 2017: Goes, Hulst, Reimerswaal, Schouwen-Duive- land en Vlissingen. In de andere ge meenten is het gedaald of stabiel gebleven. In Goes steeg het aantal bezwaar makers van 2,2 naar 2,7 procent. Ook in Vlissingen (2,0 procent), Schou- wen-Duiveland (2,0 procent) en Sluis (2,1 procent) zijn er, naar ver houding, veel protesten. In Borsele halveerde vorig jaar het aantal bezwaren: van 2,6 naar 1,3 procent. Alleen in Middelburg is dat, met 1,2 procent, nog minder. Ook in Tholen en Veere leiden de WOZ-taxaties tot relatief weinig procedures. 4 dagen uitwaaien op Vlieland in een top beoordeeld hotel woensdag 16 oktober 2019 Ik was in het Zeeuws-Vlaamse Opgewekt neem ik afscheid. Niet Een vleug wierook dringt de auto Steek eens een kaarsje aan, roep Reageer op pzc.nl Gisteren: Provincie Zee land houdt te recht vast aan de stikstofregels 3241 reacties ÏSIE SESTOLEN TELEFOON/ IS t>AT HET NUMMER WAARMEE U EELT? SCHIPHOL De Syriër Ahmad al K., die op 21 mei in Kapelle werd aangehouden op verdenking van betrok kenheid bij oorlogs- en terroristische misdrijven, moet op maandag 18 no vember voor de rechter verschijnen. De zitting vindt plaats in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol. Al K. stond 3 september ook al voor de rechtbank omdat hij een verzoek had ingediend om te worden vrijgelaten. Dit om steun te bieden aan zijn twaalfjarige dochter die wordt behan deld tegen kanker. De rechtbank wees dit ver zoek toen af. ZAAMSLAG Vrouw van Nu 2019. Deze titel mag Corrie Kalis vaart-Dekker uit Zaam- slag een jaar lang dragen. De landelijke ver eniging Vrouwen van Nu (VvN) telt 45.000 leden en zet ieder jaar één dame in het zonnetje van wege haar inzet voor de vereniging. Kalisvaart- Dekker geeft trainingen over onderwerpen als omgaan met kritiek en spreken in het open baar. Daarnaast is ze eindredacteur voor het Zeeuwse gedeelte van het VvN-magazine. Ook is ze vraagbaak en ver trouwenspersoon voor het regiobestuur. Een 30-jarige man uit Papendrecht en een 38- jarige Dordtenaar zijn in de nacht naar dinsdag opgepakt voor diefstal bij een bedrijf aan de Hogeweg in Hulst. Een beveiliger probeerde ze tegen te houden, maar werd bijna omvergere den. De beveiliger zag de mannen rond 03.30 uur en tipte de politie. Agenten zagen de auto rijden en konden de in brekers na een korte achtervolging in West- dorpe aanhouden met de 29 cilinders in de laadbak. De beveiliger doet aangifte van po ging tot doodslag. Boerin Bertie gaat vandaag naar Den Haag om te protesteren, maar ze laat haar tractor thuis. foto ernesta verburg Niet alleen de boze boeren, maar ook de politie zat fout bij het uit de hand gelopen boeren protest in Groningen. Dat vindt boerin Bertie Steur, die vandaag zelf ook naar Den Haag gaat om te protesteren. Renesse Inwoners van de gemeente Goes maken in Zeeland het vaakst bezwaar tegen de WOZ- waarde van hun huis. In 2018 kwam 2,7 procent van de huis houdens met een koopwoning in het geweer. Dat blijkt uit cijfers die datadienst LocalFocus heeft opgevraagd bij de Waarderings kamer. Rolf Bosboom Goes Hotel DoniaState Vlieland 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet U Rituals producten in de badkamer V Bagagevervoervan boot-hotel en v.v. U Beoordeling op Zoover: 8,9! U Nabij strand en dorp gelegen hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506 J Kijk op de site bij /video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2