TISSOT 27 EK BAANWIELRENNEN De EK baanwielrennen beginnen vandaag in Apeldoorn. De absolute top meldt zich, inclusief alle grote Nederlandse namen. Wat kunnen we verwachten? Hassan weer genomineerd EK in schaduw van WK en Spelen Voor de wereldtop in het baanwiel rennen draait het de komende negen maanden maar om één ding: de Olympische Spelen in Tokio. De Nederlandse baanploeg wil daar beter scoren dan drie jaar geleden in Rio, waar Elis Ligtlee voor de enige medaille zorgde. Vóór Tokio staan eind februari volgend jaar ook nog de WK in Berlijn op het pro gramma. Kortom: de EK van ko mende dagen heeft aan prestige in geleverd, maar is ook een goed meetmoment. Olympische fiets Jarenlang werkte fietsfabrikant Koga aan een nieuwe baanfiets voor de Nederlandse wereldtop. Medio mei was daar het eindresultaat, een fiets die onder anderen de team sprinters aan een gouden medaille in Tokio moet gaan helpen. Uit eer dere testen van Koga bleek al dat de nieuwe Olympi sche fiets een halve se conde tijd winst op de teamsprint op zou kun nen leveren. Harrie Lavrey- sen, onderdeel van het team dat eerder dit jaar wereldkampioen werd op de sprint, was toen al bui tengewoon positief: „Met deze fiets hadden we nu het wereldrecord ge had." Vanaf vandaag zien we de fiets, die komende zaterdag pas een Sifan Hassan (foto) maakt kans om tot beste atlete van de wereld te worden geko zen. De Nederlandse (26) behoort tot de elf kandida ten die de internationale at- letiekfederatie IAAF heeft bekendgemaakt. Hassan werd vorige week ook al ge nomineerd als Europees at lete van 2019. Hassan bouwde deze zomer een enorme erelijst op. Ze liep Europese records op verschillende afstanden, een wereldrecord op de Engelse Met de nieuwe Olympische fiets hadden we nu het wereldrecord al gehad -Harrie Lavreysen (22) mijl, won de finales van de Diamond League op 1500 en 5000 meter en veroverde op de WK in Doha als eerste at lete ooit goud op de 10.000 meter én 1500 meter. De winnares wordt 23 novem ber bekend in Monaco. naam krijgt, voor het eerst in actie op het grote podium. Wereldkampioenen in de buurt We zien in Apeldoorn genoeg we reldkampioenen aan de start. Eer der dit jaar behaalde de equipe maar liefst zes gouden medailles tijdens de WK in Pruszków, Polen. Zo werd Harrie Lavreysen wereld kampioen sprint en deed hij dat met landgenoten Roy van den Berg, Jeffrey Hoogland en Matthijs Büchli dunnetjes over op de teamsprint. Laatst genoemde was eveneens de beste op de keirin, Jan-Willem van Schip mocht zich wereldkam pioen puntenkoers noemen. Bij de vrouwen waren er twee gouden medailles voor Kirsten Wild. Een daarvan won ze op het omnium, de andere in de koppelkoers met Amy Bertens in actie tegen Kanepi Reuzensprong van Cori Gauff Pieters. Ruim een jaar geleden op de EK in Glasgow behaalde Neder land vijf Europese titels. Wild was goed voor twee gouden medailles. Bij de mannen reden Hoogland, Büchli en het sprintteam naar Eu ropese titels. Terug in Apeldoorn Apeldoorn was begin maart vorig jaar nog het decor van de WK baan- wielrennen. De Nederlandse equipe was destijds goed voor twaalf medailles, waarvan vijf keer goud. Vooral Kirsten Wild bewaart goede herinneringen aan de WK in in eigen land. Met wereldtitels op de scratch, de puntenkoers en het omnium pakte de gisteren 27 jaar geworden Wild drie gouden me dailles in eigen land. Bij de mannen zorgden Jeffrey Hoogland en we derom het sprintteam (Nils van 't Hoenderdaal, Harrie Lavreysen, Jef frey Hoogland en Matthijs Büchli) voor de regenboogtruien. Havik winnaar Putte-Kapellen SELECTIE^ UITSLAGEN woensdag 16 oktober 2019 GO Goed meetmoment top Jesse van Someren Apeldoorn ATLETIEK Harrie Lav- reysen ver slaat Jeffrey Hoogland in de finale van de individuele sprint tijdens het WK in het Poolse Prusz- ków in maart van dit jaar. FOTO COR VOS Sifan Hassan op het WK. FOTO RONALD HOOGENDOORN TENNIS Kiki Bertens neemt het in de tweede ronde van het toer nooi in Moskou op tegen Kaia Kanepi, de Estse nummer 109 van de wereld. Bertens speelde pas één keer eerder tegen Kanepi: ze verloor in 2012 in Seoul. Moskou is voor Ber- tens de laatste moge lijkheid om zich te plaatsen voor de WTA Finals, waar de beste acht in actie komen komen. TENNIS Tienersensatie Cori Gauff (foto) heeft een reuzensprong ge maakt op de wereld ranglijst. De 15-jarige Amerikaanse steeg met stip naar plek 71 na de titel Linz. In ja nuari was ze nog num mer 313. WIELRENNEN Piotr Havik heeft de zege gegrepen in de Sluitingsprijs Putte- Kapellen. De 25-jarige renner van BEAT Cy cling Club verraste na 184 kilometer de sprinters in Kapellen met een late aanval. Achter Havik werd de Nieuw-Zeelander Luke Mudgway tweede, de Belg Lio nel Taminiaux werd derde. Voor de Neder lander Havik is het de derde overwinning van dit wielerjaar. NEDERLANDSE PLOEG Vrouwen Shanne Braspennincx, My- lene de Zoete, Kyra Lamberink, Amy Pieters, Amber van der Hulst, Steffie van der Peet, Kirstie van Haaften, Lau- rine van Riessen, Bente van Teeseling en Kirsten Wild. Mannen Theo Bos, Matthijs Büchli, Roy Eefting, Yoeri Havik, Jeffrey Hoogland, Harrie Lavreysen, Sam Ligtlee, Roy Pieters, Wim Stroetinga, Roy van den Berg en Jan-Willem van Schip. De EK beginnen vanmiddag vanaf 14.30 uur met kwalifi caties voor de teamsprint en de ploegenachtervolging, zowel bij de mannen als de vrouwen. Het complete programma van de EK baanwielrennen is te vinden op www.ekbaanwielrennen.nl. TENNIS Moskou (Rus). ATP. Mannen, eerste ronde: Seppi (Ita) - Garin (Chl,5) 3-6, 7 6, 7-6, Roeblev (Rus,6) - Boeblik (Kaz) 6-1, 3-6, 6-4, Mannarino (Fra,7) - Dzum- hur (Bos) 7-6, 6-0, Kecmanovic (Ser,8) - Dubrivnyy (Rus) 6-1, 7-5, Karlovic (Kro) - Bedene (Slo) 6-4, 6-7, 7-6, Chardy (Fra) - Jarry (Chl) 6-4, 6-2, Koekoesjkin (Kaz) - Donskoj (Rus) 6-4, 6-3, Rosol (Tsj) - Londero(Arg) 6-7, 7-6, 6-3. Ismaning (Dui). Challenger. Mannen, tweede ronde: Vanni (Ita) - Griekspor (Ned,4) 6-4, 7-6, Masur (Dui,15) - Sels (Ned) 5-7, 6-4, 6-4. Moskou (Rus). Vrouwen, eerste ronde: Jastremska (Oek,5) - Kasatkina (Rus) 6-1, 6-4, Sevastova (Let,6) - Sa- snovitsj (WRu) 6-1, 7-5, Aleksandrova (Rus,8) - Cepelova (Slw) 6-1, 6-4, Koe- dermetova (Rus) - Jabeur (Tun) 6-3, 6 3, Gratsjeva (Rus) - Tomljanovic (Aus) 6-3, 6-2, Muchova (Tsj) - Koeznetsova (Rus) 6-2, 6-3, Kalinskaja (Rus) - Pota- pova (Rus) 6-0, 3-6, 6-4, Flipkens (Bel) - Vichljantseva (Rus) 6-3, 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27