loopban. Calvin Stengs smaakmaker »Jumbo-Vi 22 'Ik neem een moment om mijn gedachten op orde te brengen. Bedankt aan iedereen die geeft om de wereld'. De Tour de France van 2020 is voor klimmers en brengt voor Jumbo-Visma dilemma's met zich mee. Wie wordt uitgespeeld? Dumoulin, Roglic of Kruijswijk? En gaat sprinter Groenewegen wel mee? &TR'°Na< Kort Contract Nominatie voor De Ligt Matthijs de Ligt (20, foto) maakt kans om voor het tweede jaar op rij te worden geko zen tot Golden Boy, de meest talentvolle voetballer van Europa. Hij behoort met PSV'er Donyell Malen tot de twintig overge bleven kandidaten. Justin Kluivert viel af bij de laatste schifting, evenals Feyenoorder Luis Sinisterra. De Ligt en Malen hebben concurrentie van onder anderen Joao Félix (Atletico Madrid), Ansu Fati (FC Barcelona), Kai Havertz (Bayer Leverkusen) en Mason Mount (Chelsea). Uitleg over VAR in stadions Het publiek in de eredivisiestadions wordt voortaan bij inmenging van de VAR (foto) geïnformeerd over de ingreep. Op de scher men verschijnen teksten als 'check mogelijk hands' of 'doelpunt afgekeurd - buitenspel'. Alleen FC Emmen, Fortuna Sittard en RKC Waalwijk beschikken nog niet over ge schikte videoschermen. IdOELPUNT CHECK I OVERTREDING AANVALLER I' >VAR Zware kluif voor FC Twente De voetbalsters van FC Twente staan van daag voor een bijzonder zware opdracht. De Nederlandse kampioen neemt het in de achtste finales van het toernooi om de Champions League op tegen VfL Wolfsburg, een grootmacht in het vrouwenvoetbal. Bij het Duitse Wolfsburg speelt onder andere international Dominique Bloodworth. Flitsen Quote van de dag Vertrek Record Als Steven Kruijswijk naar links draait in zijn rode stoel in het Palais des Congrès kijkt hij recht in het gezicht van Chris Froome. En daar achter ziet hij Egan Bernal. Die aan blik kan zomaar eens de voorbode zijn van de strijd aankomende zo mer in de Tour de France. Jumbo- Visma heeft in 2020 ook Tom Du- moulin in de gelederen en de ploegleiding heeft meermaals aan gekondigd de hegemonie van Ineos te willen doorbreken. Dat zal moe ten gebeuren op de 29 beklimmin gen die in het gisteren gepresen teerde parkoers zijn opgenomen. Kruijswijk heeft al aangegeven na zijn derde plek van afgelopen zo mer achter Bernal en Geraint Tho mas graag naar de Tour te willen. En Kruijswijk is niet de enige die zich erop verheugd. Ook viervou dig winnaar Froome, die in Parijs nog moeilijk liep door zijn horror- crash in juni, laat weinig ruimte voor twijfel. Froome is ervan over tuigd dat hij weer op zijn oude ni veau kan komen en wil zich met een vijfde eindzege in het rijtje scharen met recordwinnaars An- quetil, Merckx, Hinault en Indu- rain. Ook titelverdediger Bernal ziet bij de presentatie dat het parkoers hem op het lijf geschreven is en de kans is groot dat hij op 27 juni in Nice naast Froome aan de start staat. Ineos heeft nog een aantal troe ven in handen. Richard Carapaz, die voor Movistar de Giro won, rijdt volgend jaar voor de Britse ploeg. Ook Geraint Thomas, winnaar van de Tour in 2018 en afgelopen zomer tweede, kan goed uit de voeten op het klimmersparkoers. De vraag is wie Jumbo-Visma daar tegenover stelt als het daad werkelijk de strijd met Ineos aan wil gaan. Met Vuelta-winnaar Primoz Roglic en Kruijswijk had de Nederlandse ploeg al twee klasse mentsrenners van wereldklasse, Dumoulin is de derde. Vaak is door Alles gaan we tegen het licht houden. Er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden. En ook naar Parijs de ploegleiding aangegeven dat vol gend jaar in grote ronden twee kopmannen voor het klassement zullen starten om de kansen op succes te vergroten. Gezien het parkoers is het niet uitgesloten dat zowel Roglic, Kruijswijk als Dumoulin meegaan naar de Tour, zegt sportief directeur Merijn Zeeman. ,,Wie van de drie? Alle drie kan ook.'' Zeeman twijfelt er niet aan dat ook Dumoulin zich staande kan houden in het Franse klimmersbal. ,,Tom is ook goed op die steile hellingen. Dan denk ik bijvoorbeeld aan het WK van 2018 in Oostenrijk. Toen ging hij ook met de besten mee die steile muur op. Als het met dit parkoers een wedstrijd wordt die moeilijk te controleren is, dan moeten wij ons daar tegen wapenen. Zorgen dat het wél te controleren is en misschien moeten we er juist wel met alle drie heen gaan. Daar zullen we goed over na moeten denken.'' Vast staat dat vanaf de eerste etappes in Nice het gevecht bergop los zal barsten. Tour-directeur Christian Prudhomme verwacht dat na een heuveletappe met vlakke aankomst de eerste gele trui nog om de schouders van een sprinter komt. Maar etappe twee met 4.000 Het beeld kon nauwelijks treffen- der na afloop van de wedstrijd Jong Noorwegen - Jong Oranje. Terwijl de regendruppels naar beneden kletterden, zijn ploeggenoten haas tig de kleedkamer opzochten, vatte tweevoudig doelpuntmaker Rick van Drongelen het duel in één pak kende oneliner samen. ,,We zijn rustig gebleven, zijn niet in paniek geraakt, hebben er vier gemaakt, en zijn daardoor goed op weg met el kaar.'' Vrij vertaald: Ook 'lelijke' wed strijden moet je winnen. En lelijk was de interland van gisteravond in het plaatsje Drammen. Althans, in die zin dat de Noren er nooit een vermakelijke ontmoeting van wil den maken op het kletsnatte kunst- veld. Achterover leunen, traineren, STAND Groep 7 g afwachten; meer liet de gastheer niet zien aan de paar honderd toe schouwers op de tribune. Des te knapper was het van de Neder- woensdag 16 oktober 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Tennisster Bibiane Schoofs heeft op het WTA-toernooi van Luxemburg in de eerste ronde verloren van Elise Mertens: 6-0, 6-3. FC St. Pauli heeft de Turkse voetballer Cenk Sahin (25) op non-actief gezet. De middenvelder betuigde op Instagram steun aan de Turkse operatie tegen de Koerden. De WK-kwalificatiewedstrijd Noord-Korea- Zuid-Korea in Pyongyang eindigde in 0-0. De Austra lische wielren ner Adam Han sen (38) heeft zijn contract bij Lotto-Soudal met een jaar verlengd. Daar mee begint de renner die twintig grote rondes op rij reed aan zijn tiende jaar in Belgische dienst. Nico Verhoe ven (58, foto) vertrekt aan het eind van dit seizoen bij Jumbo-Visma. De oud-be roepsrenner werkte sinds eind jaren ne gentig als ploegleider voor de ploeg. Cristiano Ronaldo (34) heeft een nieuwe mijlpaal bereikt. Hij scoorde in het verloren EK- duel met Oekraïne (2-1) de 700ste tref fer in zijn lange loopbaan Puzzelen op klimparkoers van de Tour Daan Hakkenberg Rotterdam/Parijs -Merijn Zeeman (40) w -Lewis Hamilton stopt even op Instagram. Hij heeft genoeg ellende gezien O a 0) Jong Noorwegen j Jong Oranje De vraag is niet óf, maar wan neer Calvin Stengs aansluit bij het grote Nederlands Elftal. Ook gisteravond was de AZ-speler weer de grote man bij Jong Oranje, dat met 0-4 won van Jong Noorwegen. Met negen punten uit drie duels hebben de Nederlandse talenten de maxi male score behaald in de EK- kwalificatiepoule. Dennis van Bergen Rotteram Gisteren Cyprus - Wit-Rusland 1-1 Noorwegen - Nederland 0-4 Stand gespeeld w v pt (v-t) 1 Nederland 3 3 0 0 9 (13-3) 2 Portugal 3 2 0 1 6 (8-4) 3 Wit-Rusland 4 1 2 1 5 (12-4) 4 Noorwegen 3 1 1 1 4 (3-6) 5 Cyprus 4 1 1 2 4 (4-8) 3 0 0 3 (0-15)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22