5,5 en 5 jaar cel voor 'oberschoppers' Bloedeloze Koreaanse voetbaloorlog 399,- 5-daags All-inclusive muziekspektakel Noord-Nederland NIEUWS 13 Kartel vermoordt veertien agenten Veertien politieagenten zijn vermoord in de westelijke staat MichoacSn in Mexico. Dat maakte de federale regering maandag bekend. Het is een van de ernstigste aanslagen op veiligheidstroepen sinds presi dent Andrés Manuel López Obrador afgelopen december aantrad. Het ministerie van Openbare Veiligheid zei op Twitter dat de aanslag op de agenten plaats vond in de gemeente Aguililla in het westen van MichoacSn. De staat is al lang toneel van gewelddadige oorlogen tussen drugskartels. Beelden op sociale media toon den beschoten en brandende politieauto's en lichamen van politieagenten. Op de foto's waren ook berichten te lezen die worden toegeschreven aan het krachtige Jalisco New Generation Cartel (CJNG). De teksten waren achtergelaten op voertuigen en waarschuwden de politie geen rivaliserende drugsbendes te ondersteunen. MichoacSn is al jarenlang een bolwerk van de CJNG. Onethische mensen konden zo op illegale wijze mijn vader beschadigen Arrestaties om aanslag minister Indonesië De Indonesische politie heeft 27 mensen opgepakt sinds de minister van Veiligheid Wi- ranto vorige week werd neer gestoken op het eiland Java. Het zou gaan om militanten die banden hebben met terreur organisatie Islamitische Staat (IS). Wiranto raakte gewond. Direct na de aanval donderdag werden een 31-jarige man en zijn 21-jarige vrouw gearres teerd. Zij zouden lid zijn van Jamaah Ansharut Daulah, een beweging die is gelinkt aan IS. Weer vluchten geschrapt 'Mogelijk nog geen deal' Politiechef keert niet terug Het Openbaar Ministerie had in de ochtend een straf van tenminste 9 en 8 jaar geëist en sprak van poging tot moord op de ober. Het hof ging daar echter niet in mee. Het oordeelde wel dat de broers de ober een schadevergoeding van bijna 70.000 euro moeten betalen. Ook mogen de broers tien jaar Tsjechië niet meer in. „Ze zijn opgelucht dat het geen hogere straf is'', aldus een advocaat van de broers. ,,Maar we denken dat een deel van het letsel door de val komt die de ober voor het ge vecht maakte. Daarom overwegen we cassatie.'' Hij gaat dat met de broers bespreken. In cassatie wordt alleen naar procedurele fouten ge keken, de zaak wordt niet opnieuw behandeld. Als de straf onher roepelijk is, kunnen Armin en Arash N. ervoor kiezen hun straf in Nederland uit te zitten. Eerder dit jaar werden de broers door de rechtbank in eerste in stantie nog veroordeeld tot gevan genisstraffen van zes en vijf jaar voor het toebrengen van zwaar let- sel bij de ober en voor ordeversto ring. Het OM én de broers gingen in beroep tegen het vonnis. Armin N. (29) kreeg gisteren op nieuw de zwaarste straf opgelegd. Er wordt hem ook nog een ander geweldsdelict verweten: een vechtpartijtje in een disco de avond voor het incident met de ober. Hij vertelde het hof dat hij veel spijt heeft. „Ik ben erg teleur gesteld in mezelf dat ik hierin ben terechtgekomen." De 32-jarige Arash N. erkende dat hij 'buiten sporig' en 'impulsief heeft gerea geerd. Maar, benadrukte hij: „Ik ben dit gevecht niet begonnen en kan daar dus niet verantwoordelijk voor worden gehouden.'' De broers waren vorig jaar april met een groep van zeven vrienden in Praag om het vrijgezellenfeest van een van de mannen te vieren. Twee vrienden kregen ruzie met het personeel van een restaurant omdat ze op het terras bier dron ken dat ze zelf hadden meegeno men. Die daaropvolgende ruzie liep uit de hand. De toegesnelde ober Miroslav Vitek werd zo zwaar in elkaar Ik ben erg teleurgesteld in mezelf dat ik hierin ben terechtgekomen getrapt, dat hij onder meer een ge broken oogkas, een gebroken kaak en een verbrijzelde enkel opliep. Het gaat nog altijd niet goed met hem, hij heeft niet meer kunnen werken sinds de mishandeling. De historische wedstrijd in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang werd uiteindelijk zonder publiek gespeeld. De verwachtingen waren hooggespannen. Voor het eerst sinds 1990 speelden de twee Ko rea's, die officieel in oorlog zijn met elkaar, weer op Noord-Kore- aanse bodem tegen elkaar. Des tijds ging het in Pyongyang om een vriendschappelijke wedstrijd, die door Noord werd gewonnen. Gisteren ging het om kwalificatie voor het WK voetbal in Qatar. Pas vanochtend werd duidelijk dat de wedstrijd in het Kim Il- sungstadion achter gesloten deu ren zou worden gespeeld. In de aanloop naar de wedstrijd ne- geerde Noord-Korea stelselmatig alle verzoeken van Zuid-Korea om supporters, journalisten en een televisieploeg mee te mogen nemen voor een verslag. Mensen die niet tot de spelersgroep of begeleidingsstaf hoorden, kregen geen visum. Wel was FIFA-voor- zitter Gianni Infantino aanwezig. De site van de krant Pyongyang Times rept met geen woord over de wedstrijd. woensdag 16 oktober 2019 GO MEXICO-STAD Hunter Biden, de zoon van de voormalige vicepresident van de VS Joe Biden, betreurt dat hij niet inzag wat zijn baan bij een Oekraïens gasbedrijf voor consequenties kon hebben. JAKARTA BARCELONA Reizigers op lucht haven El Prat in Barcelona onder vinden ook vandaag hinder van protest acties. Een woord voerder zegt dat er 45 vluchten zijn ge annuleerd. Gisteren werden ook al zo'n 110 vluchten ge schrapt. De beto gers uiten hun on genoegen over de veroordeling van Catalaanse separa tistenleiders tot ja renlange gevange nisstraffen. DUBLIN Op de Europese top van donderdag en vrijdag ligt mogelijk nog geen brexitre- geling voor discus sie klaar. Dat zei de Ierse minister van Buitenlandse Zaken Simon Coveney tegen Ierse media. DEN HAAG De weggestuurde Leidse politiechef Fatima Aboulouafa keert niet terug in het team Leiden en binnen de eenheid Den Haag. Er is 'on voldoende basis' voor verdere samen werking, meldt de politie. Volgens de politie ontstond de afgelopen weken een onwerkbare situatie in het team nadat directe colle ga's het vertrouwen in de teamchef op zegden. De Nederlandse broers Armin N. en Arash N. die vorig jaar een ober in Praag toetakelden, zijn gisteren in hoger beroep veroordeeld tot celstraffen van respectievelijk 5,5 en 5 jaar. Het hof acht zware mishan deling bewezen. Elisa Heisen Rotterdam/Praag M Armin (geblokt shirt) en Arash N. komen aan bij de recht bank. FOTO EPA -Armin N. PYONGYANG De beladen voet balderby tussen Noord- en Zuid- Korea is gisteren geëindigd in een bloedeloos gelijkspel (0-0). Vertrek op 11 november Allerlaatste plaatsen! v.a. slechts Altijd al gedroomd van een muziekspektakel met uw favoriete artiesten? Feest mee met Jannes, Django Wagner, Ruth Jacott, George Baker en de Moeflons band, die in ons hotel komen optreden! Hotel De Bonte Wever in Assen staat garant voor een gezellig en goed verzorgd verblijf. Er is vertier voor iedereen en de all-inclusive- formule van dit hotel maakt deze reis compleet, 's Avonds na het diner zullen de artiesten samen met u De Bonte Wever volledig op zijn kop zetten. Boek dit gezellige muziekspektakel bij Bolderman Excursiereizen! BIJ DE PRIJS INBEGREPEN: Bolderman servicelijnen naar De Bonte Wever in Assen v.v. h/ Optredens van Ruth Jacott, George Baker, Jannes en Django Wagner, Muziekband de Moeflons en Piano Paul 4 overnachtingen in het 4* Hotel De Bonte Wever in Assen o.b.v. all-inclusive Dagelijks een goed verzorgd ontbijt/dinerbuffet 3x lunchbuffet in het hotel Wifi in het hotel gratis Tol-en parkeergelden/Toeristenbelasting Bij Bolderman ff f_f -feï* Brochure en (0318) 58 09 58 aanbetalen niet verplicht! "Off f fffW ff fit boekingen: www.bolderman.nl Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vöpüo Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13