Dure Lamborghini uit trouwstoet gecrasht Meer lichamen gevonden na verwoestende tyfoon Japan Een klassieker met dampende seks Sjimmie leek veel op de oude Zwarte Piet 9 wm we Volgens omstanders naderde de Lamborghini, met een waarde van rond de 3 ton, op hoge snelheid het kruispunt. De politie heeft direct een 23-jarige man uit Zaltbommel aangehouden en beide auto's zijn voor onderzoek in beslag genomen. ,,De verdachte zit vast en wordt ge hoord'', laat de politie weten. ,,De 30-jarige vrouw is voor controle naar het ziekenhuis gegaan.'' De verkeerspolitie doet samen met de Verkeers Ongevallen Ana lyse onderzoek naar de toedracht van het ongeval. De verhuurder van de witte Lamborghini is er flink ziek van. ,,Deze auto was pas driekwart jaar oud. Toen ik hoorde wat er was ge beurd, sprongen de tranen in mijn ogen'', zegt Dolf Meijers van Mei- jers Autobedrijf in Utrecht. Volgens Meijers was de zeldzame en gloednieuwe Lamborghini verhuurd aan een bruidspaar dat zondag een feest hield. Toen een medewerker naar de feestlocatie kwam om de auto weer op te halen, bleek het voertuig ergens verderop tegen een lantaarnpaal te zijn ge crasht. ,,Wie de auto bestuurde, weten we niet'', aldus Meijers. ,,Maar deze meneer zat in ieder geval heel erg fout. Hij heeft veel te hard gereden en hij had moeten stoppen op het kruispunt, dan was dit allemaal niet gebeurd.'' De borg, 4500 euro, is het bruids paar in ieder geval kwijt, zegt de verhuurder. Verder zal het een zaak zijn van de verzekering van het au tobedrijf. ,,Wel wordt het nog een ding om uit te zoeken wie er achter het stuur heeft gezeten. Want al leen de personen die het huurcon tract hebben getekend, zijn gerech tigd om er in te rijden.'' COWE! Net zoals het klassieke verhaal De Negerhut van Oom Tom veran derde in De Hut van Oom Tom. Hoewel het boek een aanklacht is tegen de slavernij, werd het woord neger De storm heeft een spoor van vernieling achtergelaten in grote delen van het noorden van Japan. Meteorologen zeggen dat op som mige plekken binnen twee dagen ongeveer 40 procent van wat er jaarlijks aan regen valt naar bene den is gekomen. Op 21 locaties zijn dijken doorgebroken en veel wegen zijn ondergelopen. Ook staan veel huizen onder water. Meer dan 110.000 reddingswer kers zijn ingezet om mensen in nood te helpen. Het openbare le ven in Japan was flink ontregeld door de storm. Veel treinen reden niet en ook honderden binnen landse vluchten werden ge schrapt. ,,Het is onze voornaamste taak om ondersteuning te bieden aan degenen die zijn getroffen", zei premier Shinzo Abe. Hij geeft aan dat de schade groot is en dat zeker 30.000 mensen niet naar hun huis terug kunnen. De autoriteiten waarschuwen mensen voorzichtig te zijn bij ri vieren en alert te zijn op moge lijke aardverschuivingen. Volgens Weerplaza viel in Ha- kone, bij Tokio, in 24 uur tijd 922,5 millimeter regen. Dat is een nieuw record voor Japan en is meer dan gemiddeld in een jaar in Nederland valt. ,,Nederland krijgt gemiddeld ongeveer 850 millime ter. Op de gemiddeld natste plaats, op de noordelijke Veluwe, valt jaarlijks ongeveer 950 milli meter", aldus Weerplaza. Volgens het weerbureau heeft Hakone geen wereldrecord. ,,Op 7 januari 1966 viel op La Réunion 1825 millimeter.'' dinsdag 15 oktober 2019 PC Turks Fruit is een boek uit de jaren 60, de jaren van de sek suele bevrijding. Maar als je nu, met #MeToo in het achter hoofd, naar die tijd kijkt, ging het vooral om de seksuele be vrijding van de man'', zegt Sliggers. Een passage uit de klassieker, die op talloze leeslijsten van middelbare scholieren staat en heeft gestaan: 'Ik naaide de ene meid na de andere. Ik sleepte ze naar mijn hol en rukte ze de kleren van het lijf en ramde me een ongeluk. Dan werkte ik ze de deur uit na een haastig glas drank. Soms drie op een dag. Grote tieten, hangend als zak ken brij met spenen om aan te zuigen. Kleine verschrompelde tietjes, te zielig om te strelen.' Sliggers: ,,In de literatuur van die periode is de vrouw soms een object en daar deden schrijvers als Jan Wolkers en Jan Cremer aan mee.'' De curator verbaasde zich om deze reden ook over andere boeken: neem de populaire, ro mantische boekjes uit de Harle quin- en Bouquet-reeks. ,,In bijna alle relaties die daarin voorkomen zit geweld, de vrouw moet ergens om smeken. Hoe kan dat?'' De Lamborghini kwam tot stilstand tegen een paal. foto anp Een peperdure, gehuurde Lam borghini Huracan, die onderdeel was van een trouwstoet, is afge lopen weekend in Maasdijk op een busje en een lantaarnpaal gebotst. De auto raakte daarbij zwaar beschadigd. Rianne de Zeeuw-Heus Maasdijk Een van de deelnemers van de trouwstoet viel de 30-jarige bevei ligingsbeambte die het busje be stuurde aan en spuugde haar meer dere keren in het gezicht. OP ZOEK NAAR DE ZWARTE ia RIDDER <3 kt lis»"" Wie naar de vroege versies van de mega- populaire kinderstrip Sjors en Sjimmie kijkt, ziet in Sjimmie de Zwarte Piet van ooit: donkerzwart, dikke, rode lippen, grote oorringen,krom pra tend. ,,Het paste helemaal in de stereotypen van toen: Afrika, een beetje eng continent, waar je maar beter niet heen kon gaan, je belandde er anders nog in een kookpot.'' In de loop van de decennia ver anderde Sjimmie sterk van uiterlijk: hij kreeg haar, een normaal ge zicht en een gelijk waardige rol aan Sjors. „Voortschrijdend in zicht.'' in de titel op een gege ven moment toch als racistisch ervaren. De roman beschrijft hoe slaven lijden onder de slavernij en verkocht kunnen worden aan een slechte meester. Daarbij werden ouders en kinderen vaak van elkaar gescheiden. Maar in 2012 ver scheen nog het kinder reisboek Suriname, here we come waarin als 'leuk weetje' onder meer stond dat 'het in Suriname heel normaal is om vreemd te gaan, de meeste mannen in Suriname hebben min stens één buiten vrouw'. Nadat er ophef over was ontstaan, was het boek in 2018 niet meer leverbaar. Uitgeverij Kluitman haalde het uit de handel en liet in een verklaring weten dat 'een aantal passages mensen heeft ge kwetst. Dit is nooit de bedoeling geweest'. TOKIO Reddingswerkers in Japan hebben gisteren tiental len lichamen gevonden van mensen die om het leven zijn gekomen door tyfoon Hagibis. Het dodental is opgelopen tot 56. Nog zeker vijftien mensen wor den vermist en honderden ande ren zijn gewond geraakt. Check Qmusic.nl of de Qmusic app.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9