NYNKEDEJONG Maximale celstraf voor cartoonjihadist Amsterdam CS Zit niet met de ellende! Heeft de vorige eigenaar de auto slecht onderhouden? carfax.nl 6 Column klimaatakkoord is, als hij niks aan de Hollandse veestapel gaat doen. De stikstofuitstoot moet omlaag, en die beslissing hou je niet tegen met een paar trekkers. De maatregelen zijn nu mis schien van tafel, maar er komen nieuwe maatregelen voor terug. Dan kun je weer met je John Deere naar een provinciehuis rijden, of hem bij het RIVM op de stoep par keren om aldaar onderzoekers te intimideren omdat ze weten schappelijk bewijs hebben dat je niet aanstaat, maar daar gaat het probleem niet mee weg. Ik geloof dat iedereen gebaat is bij een eer lijk verhaal en eerlijk beleid. Geen beloftes doen die je niet waar kunt maken. Niet de boeren het gevoel geven dat ze de strijd hebben ge wonnen, als ze over een tijdje on herroepelijk weer geconfronteerd zullen worden met nieuw land bouwbeleid dat hen niet aan zal staan. De stikstofuitstoot moet omlaag. Dat hou je niet tegen De rechtbank sprak gisteren het vonnis uit. S., een Afghaanse vluchteling die in Duitsland zijn asielprocedure afwachtte, werd in augustus 2018 woedend toen hij via internet ontdekte dat Wilders een wedstrijd wilde organiseren met cartoons over de profeet Mo hammed. Hij kocht een mes, nam de trein naar Amsterdam en stak twee willekeurige personen neer op het Centraal Station. De slachtoffers waren Amerikaanse toeristen op doorreis. Enkele se conden na de steekpartij werd S. neergeschoten door de politie, die hem al in de smiezen had en hem juist wilde aanhouden. Volgens de persrechter is er sprake van een hogere straf dan geëist, om dat in dit geval geen tbs opgelegd kon wor den. S. weigerde na melijk grotendeels mee te werken aan het onderzoek naar zijn psychische ge steldheid, waardoor de deskundigen geen diagnose konden stellen. Volgens de rechtbank heeft S. zijn daden willens en wetens ge pleegd en toont hij geen enkel be rouw. De man heeft gezegd dat hij het zo weer zou doen. ,,Het her halingsgevaar is erg groot. Daar om wil de rechtbank de maat schappij zo lang mogelijk be schermen en legt het de hoogst mogelijke straf op.'' Ook zal S. zijn volledige straf moeten uitzitten en wordt hij niet, zoals gebruike lijk, na het verstrijken van twee derde van de straf vrijgelaten. De steekpartij werd op camera beelden vastgelegd. S. heeft ook bekend en was duidelijk over zijn motief: de Nederlandse bevolking moest worden gestraft voor de vrijheid die de PVV-leider krijgt om de profeet Mohammed te be ledigen. Volgens de rechters is daarmee terrorisme bewezen. Trekkers zover het oog reikte. Daaromheen: fietsers die verbaasd hun weg probeer den te vinden tussen de gepar keerde Deutzen en Massey Fergu sons. Voor het provinciehuis van Overijssel leek het net de feesttent van Aaipop, of Roekrock, of Rock by Rein of Rock by Hindrik of hoe die feesten bij ons in de buurt ook werden genoemd. En ook dit protest van de boeren hielp. Want de provincie Overijssel trekt de stikstofregels in. Net als de provincies Dren the en Gelderland. Dat hadden al die boeren afgekeken van hun Friese collega's, die vrijdag Leeuwarden volledig platlegden en net zo lang wachtten tot ge deputeerde Kra mer de stikstof- regels op schortte. Giste ren bleef hij erop hameren dat er alsnog iets aan het probleem gedaan moet worden en dat de boeren heus niet hadden gewon nen. Een boodschap die een beetje verloren ging in het lawaai van toeterende boeren die hun over winning vierden. kostbare dingen zijn, maar anders zou ik er eentje aanschaffen om achter de hand te hebben voor als ik eens moet protesteren tegen het een of ander. Dit is ook een gratis tip voor al die kli maatdrammers, onder- wijsstakers en zwarte- pietactivisten. De boeren hebben ge wonnen. Althans, zo voelt het voor ze. Maar premier Rutte kan niet in Europa blijven roe pen hoe be langrijk het dinsdag 15 oktober 2019 GO @nynke rekkers Jawed S., de man die uit woede om de cartoonwedstrijd van Geert Wilders vorig jaar twee mensen neerstak op het Centraal Sta tion in Amsterdam, moet 26 jaar en 8 maanden de cel in. Het is de maximale straf voor zijn terreurdaad. Ruben Koops Amsterdam Het is dat ik weet dat trekkers VEHICLE HISTORY REPORTS ■~V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6