II College Goes: Duurdere kaartjes en drankjes in 't Beest geen goed idee Smalle entree moet verkeer weren in Kolveniershof 7 VAKANTIEPARK B-LOCATIE DOET HET GOED Grote jongens als Landal en Roompot zagen niets in zijn plan voor een luxe vakantiepark aan de rand van Colijnsplaat. En dus besloot Evert van de Beek het zelf te doen. Met succes. Het lijkt op het oog misschien alsof Parc Ganuenta, het luxe resort naast de jacht haven van Colijn splaat, geen hardloper is. Waar an dere vakantieparken binnen mum van tijd uit de grond worden ge stampt, gaat het bij Ganuenta alle maal op het gemakje. Sinds het be gin van de bouw in 2008 zijn on geveer 40 van de 77 luxe recreatie woningen neergezet. En toch is ei genaar en ontwikkelaar Evert van de Beek meer dan tevreden. En hij niet alleen. De huiseige naren ook. Ze bepalen zelf of en hoe vaak zij hun woning verhuren aan vakantiegangers. En dat bevalt zo goed, dat zeker zes mensen hebben besloten om naast een huis ook nog een appartement te kopen. Van de Beek laat de nieuwste aanwinst zien: het Raadhuis, met negen appartementen verdeeld over drie verdiepingen. De verblij ven op de bovenste etage hebben een uitzicht waar je u tegen zegt. Aan de ene kant lonkt het einde loze blauw van de Oosterschelde, aan de andere kant wuift het groen van de inlaag geruststellend heen en weer. „De grote recreatiebedrijven noemden dit een B-locatie", zegt Van de Beek. „Het is één van de re denen waarom ze niets zagen in mijn project. Ik dacht dan ook dat ik in de maling werd genomen toen ik eerder dit jaar werd ge vraagd als spreker op een congres voor de recreatiebranche. Maar nee, ik moest komen vertellen hoe ik het voor elkaar heb gekregen om op een B-locatie luxe vakantiehui zen te bouwen die het jaarrond goed doen in de verhuur." Ruimte en luxe Het geheim zit hem in een combi natie van factoren. Ruimte en luxe zijn bij Parc Ganuenta twee be langrijke pijlers. Iedere woning heeft een sauna, sommige huizen zijn voorzien van een inpandig zwembad en met een speciale Ga- nuenta-app kunnen huiseigena- De kopers zijn allemaal mensen die het thuis zeer goed voor elkaar hebben ren en huurders broodjes of bood schappen bestellen in het dorp. „Ik zeg altijd: als het de hele week re gent, moeten de gasten nog steeds een heerlijke vakantie hebben. Dat is lastig in een klein huisje waar je je kont niet kunt keren en waarin niets te beleven valt." Aan die luxe zit wel een prijs kaartje. Wie een huis op Parc Ga- nuenta wil kopen, moet flink in de buidel tasten. De goedkoopste wo ningen gaan vanaf vier ton. „De kopers zijn allemaal men sen die het thuis zeer goed voor el kaar hebben en datzelfde willen ze op hun vakantieadres", licht Van de Beek toe. „Ik noem het altijd in getogen sjiek. Je zult hier geen Fer rari's of Porsches zien, geen op smuk of een uit de hoogte-hou ding. Het is eerder: kijk mij eens gewoon gebleven zijn." En laat dat nu heel goed samen gaan met de nuchtere Colijnspla- tenaren. „Ik ben oud-burgemees ter Henny van Kooten nog altijd dankbaar", zegt Van de Beek. „Géén slagbomen, zei hij. Zorg dat je verbinding maakt met het dorp. Een gouden tip. Iedereen kan en mag hier op het terrein rondlopen. En andersom zoeken de woningei genaren of -huurders het dorp op. Ze halen broodjes bij de bakker, beleg bij de supermarkt en 's avonds eten ze een hapje bij de restaurants." Niet de grootste Kortom: Ganuenta groeit en bloeit. En nee, dat smaakt wat Van de Beek betreft niet per se naar meer. „We willen niet het grootste jongetje van de klas worden. Wel het beste." GOES In het Kolveniershof komen nog veel te veel gemo toriseerde voertuigen die daar helemaal niks te zoeken heb ben. Het Kolveniershof - dat deel uitmaakt van het winkel gebied - is elke dag tussen 11.00 en 18.00 uur (op donder dag tot 21.00 uur) een voetgan gerszone. Alleen chauffeurs met een ontheffing mogen dan vanaf de Westwal (bij Al bert Heijn) de straat inrijden. Het gaat om onder meer taxi busjes en leveranciers van winkels. In het deel van de straat waar het in dit geval om gaat, zijn onder meer Blokker en Etos gevestigd. De praktijk leert dat ook veel voertuigen zonder ontheffing de straat in rijden. Dat zorgt volgens de gemeente voor hinder en een onveilig gevoel bij andere ge bruikers. Als het aan burge meester en wethouders ligt, wordt de ingang van de straat versmald, zodat het veel min der aantrekkelijk wordt om er in te rijden. Op dit moment wordt gewerkt aan het ont werp voor de nieuwe entree. Het college hoopt de werk zaamheden in 2020 te kunnen uitvoeren. De kosten worden geschat op 15.000 euro. Het is geen goed idee om de kaart jes en drankjes bij Podium 't Beest in Goes duurder te maken. Dat zeg gen burgemeester en wethouders. Ze houden vast aan een verhoging van de subsidie. Als het aan het college ligt, krijgt de culturele voorziening aan de Beestenmarkt vanaf volgend jaar 300.000 euro per jaar aan subsidie. Dat is 25.000 euro meer dan nu het geval is. In de gemeenteraad toon den de fracties van SGP/CU en CDA zich eerder kritisch over de verhoging. Ze vroegen zich onder meer af of er wellicht nog rek zit in de prijzen voor de drankjes en de kaartjes voor concerten en film voorstellingen. Directeur Anita Berrevoets van 't Beest gaf eerder aan dat die prijzen al marktconform zijn en nu zeggen ook B en W dat een verhoging geen reële optie is. Filmprojector Het college antwoordt dit op vra gen van de SGP/CU-fractie. Die wilde nog eens goed uitgelegd zien waar de extra subsidie voor nodig is. B en W leggen uit dat er jaarlijks een kleine 40.000 euro extra nodig is om het 'meerjaren onderhouds plan' te kunnen uitvoeren. Het gaat om de vervanging van onder meer de filmprojector, een deel van de audio-installatie, mengtafels en het geluidssysteem. Het college bena drukt dat niet het hele bedrag dat nodig is, wordt vergoed met de ex tra subsidie. 'De resterende 15.000 euro moet 't Beest zelf vinden.' B en W willen de subsidieverho ging aangrijpen om prestatieafspra ken te maken met 't Beest. Ze den ken dat het aantrekken van een bre der publiek voor meer inkomsten kan zorgen. In november wordt duidelijk of de gemeenteraad de subsidieverho ging steunt. Het pand van 't Beest (eigendom van de gemeente) is en kele jaren geleden grondig ver bouwd. dinsdag 15 oktober 2019 Ganuenta groeit en bloeit in Colijn Ellen Smaardijk-Jobse Colijnsplaat Evert van de Beek bij 'zijn' Parc Ganuenta in Colijnsplaat. Op de achtergrond de nieuwste aanwinst: het - Evert van de Beek, parkeigenaar Raadhuis. foto johan van der heijden Rob Paardekam Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 52