'Ons doel is mensen op een creatieve manier te vermaken' IN DE REGIO 6 Eerst nieuw plan binnenstad De laatste tariefsverhoging dateert van 2018. Dit jaar bleven de kosten voor het parkeren gelijk. Aangezien de gemeente het beleid voert dat de tarieven elke twee jaar met het in flatiepercentage worden verhoogd, zouden ze in 2020 weer moeten stijgen, maar het college ziet daar van af. De bezetting is er 's avonds beter, omdat je er nu per keer slechts 1,90 betaalt In het stadskantoor wordt gewerkt aan een nieuw plan voor de bin nenstad, wat de opvolger moet worden van het masterplan dat de afgelopen twintig jaar is uitgevoerd. Bijde totstandkoming van het nieuwe plan zal parkeren zeker een thema zijn. ,,Daarom lijkt het ons nu, mede gezien de leegstand, niet het moment om de parkeertarieven te verhogen'', zegt Meeuwisse. Zo'n verhoging is bovendien niet echt noodzakelijk, omdat het zoge heten 'parkeerbedrijf goed boert. Het parkeren levert de gemeente elk jaar een winst van anderhalf miljoen euro op. ,,Daar doen we weer andere belangrijke dingen van'', aldus de wethouder. Parkeergarage Ondertussen denkt de gemeente na over manieren om de 'Parkeer garage Centrum' aan de Westwal aantrekkelijker te maken voor be zoekers van de binnenstad. Ten op zichte van enkele jaren geleden ma ken automobilisten vaker gebruik van de garage, maar dat heeft nog niet geleid tot meer inkomsten, omdat de tarieven in de avonduren zijn verlaagd om de garage aantrek kelijker te maken. 's Avonds (be halve op donderdag) en 's nachts kost parkeren er maar 1,90 euro, on geacht de parkeerduur. Overdag is dat het bedrag dat per uur moet worden afgetikt. ,,De bezetting in de avonduren is nu beter'', zegt de wethouder. ,,Waar mensen soms lang rondjes bleven rijden over het parkeerterrein aan de Koepoort, dat 's avonds gratis is, kiezen ze nu sneller voor de garage.'' Door het inzetten van nieuwe technologieën hoopt de gemeente dat de garage in de toekomst nog voller komt te staan. Belparkeren kan er nu bijvoorbeeld nog niet. Verder wordt gedacht aan kente kenherkenning, het online reserve ren en kortingsacties in combinatie met het bezoeken van een winkel. Het parkeersysteem dateert van 2010 en wordt in 2022 vervangen. Hoewel de mannen van Wereld van Verschil zelf ook best een plaatje kunnen draaien, zijn ze bij Dubbelspoor verantwoordelijk voor één van de twee podia. Zij be naderen de artiesten die ze er wil len hebben, en kleden de boel aan. Sinds het ontstaan van de groep hebben ze dat bij meer feesten ge daan, zoals Steenbergen Live en Bassrulers. Op dat laatste festival begon het collectief een paar jaar geleden, vertelt Martin de Waal (36): ,,In een tuintentje van drie bij drie meter met een stel boxen erin. Stonden we daar met technomu- ziek op een festival met alleen maar hardere stijlen. Het was echt 'een wereld van verschil'." Vermaken Het vriendencollectief, opgericht in 2016, bestaat verder uit Barry de Jong (40), Benny Leeuwenhaag (37) en Vincent van der Male (29). ,,Ons doel is mensen op een crea- We kiezen altijd voor een aankleding die je nergens anders ziet tieve manier te vermaken", legt Vincent uit. ,,En ze laagdrempelig kennis te laten maken met nieuwe, elektronische muziek." Martin vult aan: ,,Als je gaat stappen, kom je vaak in een mooie, chique en tourage terecht, waar iedereen er op zijn best uit ziet. Wij proberen daar een tegengeluid aan te bieden en kiezen altijd voor een aankle ding die je nergens anders ziet. Met heel veel tierlantijntjes zoals fotolijstjes en lampenkappen. Een oude piano hebben we eens ge bruikt als dj-booth." Alle vier werken ze, het houden van de feestjes doen ze er naast. ,,Zonder commercieel belang", zegt Vincent. ,,We komen aan met onze bus vol spullen die we in kringloopwinkels of op Markt plaats hebben gevonden. We ver sieren de boel en maken er een feestje van." Kinder-doe-dagen bij Stoomtrein Inloopochtend de Vroone Inloopsoos Vrouwengilde MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 15 oktober 2019 Goes: tarief parkeren blijft gelijk BE Wereld van Verschil, met van links naar rechts Benny Leeuwenhaag, Barry de Jong, Vincent van der Male en Martin de Waal. foto wereld van verschil Hoewel het eigenlijk tijd is om ze weer te verhogen, blijven de par keertarieven in Goes volgend jaar ongewijzigd. ,,We werken aan een nieuw plan voor de bin nenstad en willen dat proces nu niet belasten met hogere kosten voor de automobilisten'', zegt wethouder Loes Meeuwisse. Rob Paardekam Goes - Loes Meeuwisse, wethouder Op een feestje van Wereld van Verschil kun je alles verwach ten. De formatie bestaat uit vier Tholenaren en mag invulling geven aan zijn eigen podium bij het Dubbelspoorfestival op 26 oktober in Roosendaal. Michiel Bouwman Tholen -Martin de Waal GOES Stoomtrein Goes-Bor- sele houdt tijdens de herfstvakantie extra ac tiviteiten ter afsluiting van het rijseizoen. Tradi tiegetrouw vinden van daag, morgen, zondag en volgende week dins dag en woensdag de 'Kinder-doe-dagen' plaats. Tijdens deze dagen kunnen kinderen spelen in en om de trein. De Kinder-doe-dagen worden gevolgd door een Halloweenexpress op 25 en 26 oktober. Alle treinen vertrekken vanaf het museumter- rein van de SGB in Goes Zie destoomtrein.nl. KAPELLE In de Vroone vindt van daag een inloopochtend plaats waar vragen ge steld kunnen worden over onderwerpen als erfenis, eenzaamheid, afscheid, wilsbeschik king, testament en uit vaart. Drijvende krach ten achter de ochtenden zijn drie ondernemers uit Zeeland die hun ex pertise hebben gebun deld. Na vandaag zijn er inloopochtenden op 14 en 28 november. Stoomtrein Goes-Borsele. foto marcelle davidse GOES Vrouwengilde Goes houdt morgen een in- loopsoos in de Magdale- nazaal (Singelstraat 5). De soos wordt elke eer ste en derde woensdag van de maand gehouden tussen 14.00 en 16.00 uur. Koffie of thee kost 1,50 euro. GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; Wijkcen trum De Spinne, 09.30-11.30 uur: Spreekuur Maat schappelijk werk; vanaf 10.00 uur: Kin- der-doe-dagen bij Stoomtrein Goes- Borsele; Centrum 't Westlicht, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Erasmuspark, vanaf 14.00 uur: Activiteiten voor se nioren; Bibliotheek, 14.00-15.30 uur: Taalcafé; 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband; HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten onder begeleiding; KAPELLE Sportcen trum Groene Woud, overdag: Zwem4 daagse; C.D. Vereek- estraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; De Vroone, 19.30 uur: Bijbellezing; KRUININGEN Rei- merswaalhal, over dag: Springkussen- festijn; Markt, 13.00 17.00 uur: Week markt; Hof Cru- ninghe, 14.00 uur: Wandelgroep 'Elke stap telt'; Ons Dorpshuis, 14.00-16.30 uur: Activiteitenmiddag voor senioren; RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 13.45-16.30 uur: Koersbal senioren; WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51