O Zeeuwse eredivisionist bereikt weer een memorabele mijlpaal En natuurlijk is het weer tegen asv Lebo... ZEELAND 11 Salim Sandee maakte vrijdag het 500ste doelpunt van Groene Ster Vlissingen in de eredivisie. Hoe is de club zo ver gekomen en hoe komt de club nog verder? Salim Sandee stond er vrijdag vast niet bij stil, toen hij het één-twee tje met Nicky van Merriënboer af rondde met een schot in de dak van het doel. Zijn 3-3 voor Groene Ster Vlissingen tegen de ongesla gen koploper asv Lebo was echter het 500ste doelpunt van het Zeeuwse team in de eredivisie. Wie had dat gedacht in 2007 toen een stelletje vrienden oude tijden wilden laten herleven in Vlissin- JUBILEUMGOALS gen. Eind 20ste en begin 21ste eeuw zorgde een zaalvoetbalteam met de naam Groene Ster Maroc voor ver maak in de recreatieve competitie op Walcheren. Dit team hield op te bestaan, De attractieve, pleintjesachtige speelstijl zorgde voor heimwee. maar de naam en reputatie leefde voort. De attractieve, pleintjesach- tige speelstijl zorgde voor heim wee. In 2007 kreeg het team een doorstart met Groene Ster Vlissin gen. Een ambitieuze doorstart, want de kern van dat team haalde zes jaar later de eredivisie. En nu weer zes jaar later speelt het team nog steeds in de eredivi sie. Momenteel is de ploeg in de overgang. Van de pioniers uit 2007 is alleen Hoessein Bouzambou nog actief in het team. Er wordt nu ge- Jubileumdoelpunten bouwd aan een nieuwe kern, met jonkies die die allereerste spelers uit 2007 al op de pleintjes bewon derden. De tieners Youssef Ben Sellam, Nabil Azzanagui, Hicham Bou- zambou en Hamza Zariouh moe- 1. Said Bouzambou 99 9. Salim Sandee 23* ten de nieuwe Groene Sterren wor den van het eerste team. Zij moe ten het team een gezicht gaan ge ven dat over een jaar of zes het 1000ste doelpunt in de eredivisie maakt voor Groene Ster Vlissingen. dinsdag 15 oktober 2019 GO Groene Ster Vlissingen met tieners naar de 1000ste goal MSKMETAALHANDfcL i jon)iL inknor I Ja»w\or Groene Ster Vlissingen in 2017 in de Baskensburg. Rechts de productiefste spelers (vlnr): Salim Ben Sellam, Khalid el Hat- tach en Said Bouzambou. fotoruben oreel en paul ten hacken Rudy Boogert Vlissingen Het kon eigenlijk niet missen dat Groene Ster Vlissingen het 500ste doelpunt in de eredivisie tegen asv Lebo maakte. Die Am sterdamse tegenstander komt namelijk keer op keer terug bij monumentale momenten van de club. In september 2013 maakte Said Bouzambou bijvoorbeeld het al lereerste Groene Ster-doelpunt tegen AORC/Lebo Vastgoed, de voorganger van het huidige asv Lebo. Die debuutwedstrijd werd met 5-2 gewonnen. Maar ook het 100ste doelpunt, het 200ste, het 400ste èn nu het 500ste doelpunt werd gemaakt tegen de Amsterdamse ploeg. Al leen nummer 300 kreeg een an dere tegenstander, namelijk 't Knooppunt... ook uit Amsterdam. 100ste doelpunt: Soulimen Ka- hini* 200ste doelpunt: Etiënne Mallie 300ste doelpunt: Hoessein Bou- zambou 400ste doelpunt: Hoessein Bou- zambou 500ste doelpunt: Salim Sandee zijn enige doelpunt voor Groene Ster Vlissingen Said Bouzam bou is topscorer aller tijden van Groene Ster Vlis- singen in de ere divisie. De inter national, nu ac tief in België bij KK Malle-Beerse, staat op 99 doelpunten! 2. Khalid el Hattach 50 3. Salim Ben Sellam 47 4. Hoessein Bouzambou 46* 5. Josimar Pattinama 41* 6. Abdoe Abdenbi 32 7. Mourad Azzanagui 31* 8. Achraf Laabich 25* 10. Len Eversdijk 22 nog actief Groene Ster Vlissin- gen had 135 wedstrijden nodig om tot 500 doel punten te komen. De club is aan het zevende seizoen in de eredivisie bezig. Vier clubs is Groene Ster Vlissin- gen elk van zijn zeven seizoenen in de eredivisie tegen gekomen: asv Lebo, FC Marlène, Hovo- cubo en TPP (nu Feyenoord Futsal).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43