O) CD O Rik Impens zit nog steeds op troon 10 ZEELAND René Scholts verder bij Bruse Boys Meppelder is weer de beste van Europa Zeeuws veldritduo naar wereldbeker Auke Bovenberg: Van kruisband tot kruising Aanvoerder van Tholense Boys beleeft na een jaar blessureleed een rentree om van te dromen. In de slotfase volleert hij zijn ploeg naar 1-1. t Voetbalvereniging Bruse Boys maakt het sei zoen af met René Scholts als hoofdtrainer. Hij nam zaterdag tegen Oostkapelle/Domburg al de honneurs waar na het vertrek van Carlos de Jonge. De 55-jarige Scholts heeft zijn sporen vooral verdiend in het voetbal in Zuid-Hol land. Hij speelde zelf jarenlang in de eerste elftallen van Doto (Pernis) en NTVV (Nieuwe-Tonge). Bij die laatste club startte hij in 1999 zijn trainerscarrière bij NTVV. Vervolgens had hij VVOR (Rotterdam), Hei- nenoord, De Jonge Spartaan, 's-Gravendeel, SC Amstelwijck en laatstelijk Bolnes onder zijn hoede. Heinenoord loodste hij in 2015 naar de hoofdklasse. Nina Meppelder uit Kattendijke is in Sarajevo voor de vierde keer Europees kampioen taek wondo geworden. In de halve finale versloeg ze de Poolse Kola- nowska, in de finale trok haar Poolse oppo- nente zich terug vanwege een blessure. Zon der ervoor te hoeven vechten, kon de Zeeuwse de titel daardoor bijschrijven. In de teamwed strijd greep Meppelder met Nederland de bronzen medaille. Ze werd in Bosnië-Herze- govina gecoacht door Nanne Boonstra. Later deze maand doet ze mee aan het wereld kampioenschap wako, een vorm van kickbok sen. In 2015 won ze daarin de wereldtitel. Bouwens Shirin van Anrooij. foto bsr agency VELDRIJDEN Veldrijdster Shirin van Anrooij uit Kapelle is opgenomen in de nationale selectie voor de derde wereldbeker in Bern. Die wordt ko mende zondag gereden. Ze is één van de tien Nederlandse vrouwen die door bondscoach Gerben de Knegt zijn ge selecteerd. Voor de eerste twee wereldbekers, vorige maand verreden in de Verenigde Sta ten, was een kleinere groep geselecteerd waar Van Anrooij niet bij zat. In de Nederlandse onder 23-selectie bij de mannen is Tim van Dijke uit Colijnsplaat op genomen voor de wedstrijd komend week einde in Zwitserland. Records Scheffers Na bijna een jaar gedwongen toe kijken bij je eerste invalbeurt met een scoren, in de laatste seconden nog wel en met een fraaie volley in de kruising. Zijn trainer Kees de Rooij noemde het een scenario voor een jongensboek. Auke Bovenberg zelfheeft het over een droom die uitkomt. ,,Er gaat op zo'n moment zoveel door je heen. Alles wat je hebt meegemaakt, schreeuwt zich een weg naar buiten.'' Eigenlijk was het nog niet de be doeling dat hij zijn rentree in het eerste elftal zou maken, na de kruisbandblessure die hem zo lang aan de kant hield. Minuten maken bij het tweede, dat was de bedoe ling. Maar de wedstrijd van de re serves werd afgelast en De Rooij vroeg hem voor de bank. Vertrouwde plaats De partij tegen Duiveland verliep moeizaam. De lijstaanvoerder keek lang tegen een 0-1 achterstand aan en de eerste nederlaag van het sei zoen leek in zicht. Tot overmaat van ramp viel rechtsback Lennard Marsman geblesseerd uit. Dat was het moment dat De Rooij hem aan keek en Bovenberg besefte dat zijn moment er aan kwam. Na wat om zettingen nam hij zijn vertrouwde plaats in het centrum van de defen sie in. Bovenberg heeft een patent op Alles wat je hebt meegemaakt schreeuwt zich een weg naar buiten late gelijkmakers en rook nu ook zijn kans. ,,We waren zo veel ster ker, dwongen steeds corners en vrije trappen af. Bij spelhervattin- gen waag ik me altijd wel naar vo ren. Ik zat er al een tijdje op te vlas sen.'' Weer stond de 25-jarige verdedi ger op de juiste plek, om het zo be langrijke punt voor zijn team te redden: 1-1. En toen? ,,Ik wist zelf niet welke kant ik op wilde, zoveel vreugde voel je. Mijn broertje Lau- rens was al gewisseld en zat op de bank. Iets in me zei die kant op te rennen. Iedereen zoekt je op, alle wissels kwamen het veld al in ge rend. Voor je het weet lig je on derop, in een stapel die steeds gro ter wordt.'' Hersteltrainer De emoties gierden rond, bij alle betrokkenen. ,,Iedereen gunt het je. Ze weten wat je er voor hebt ge daan.'' In het gejuich van Boven berg was het hele verhaal van de in Breda woonachtige speler te horen. ,,Elke keer weer opnieuw naar de club, zonder dat je kan spelen. Op een gegeven moment ga je het veld op, met de hersteltrainer. De jon gens zijn verderop bezig, op het zelfde veld, en jij bent daar in je eentje druk met je eigen oefenin gen. Zo'n revalidatie is vooral in mentaal opzicht zwaar.''' Broertje Laurens maakte eerder dit seizoen al zijn rentree, na de zelfde blessure. Pas tegen Klundert waren de rollen nog omgedraaid. ,,Laurens scoorde en rende naar mij toe, tussen de supporters langs de kant.'' Er is nog meer goed nieuws: sinds drie maanden is Bovenberg vader van een zoontje. Lachend: ,,We zijn op weg naar de volwassenheid.'' Binnenkort hoort ook de episode in Breda tot het verleden. ,,We hebben een huis in Tholen gekocht. Begin volgend jaar verhuizen we weer te rug.'' Quote van de dag 'Ruben de Jager is de tandarts van Hoek' VLISSINGEN Rik Impens is nog niet van plan zijn leidende positie op te geven in het PZC-topscorers- klassement. De aanvaller van Hoek tilde zijn totaal zaterdag tegen Ba- rendrecht (0-4-zege) naar 6 doel punten, goed voor 12 punten. Daarmee wurmde hij zich weer los van competitiegenoot Steve Schalkwijk, die net als zijn teamge noten tegen Excelsior'31 droog bleef staan. Hij bleef daardoor op 5 goals met 10 punten staan, net voor een andere Hoekenees Erwin Franse. De Zeeuwse spelers onder de derde divisie komen er echter aan. Zes spelers staan op 7,5 punten door hun 5 doelpunten. Kapelle, gedeeld koploper in de derde klasse, heeft zelfs twee ijzers in het vuur met Robin Boogaard en Reinier Goede mondt. Ibrahim Eryürük (HVV'24) is ook één van de achtervolgers; hij scoorde in elk competitieduel. Topscorer dinsdag 15 oktober 2019 GO VOETBAL TAEKWONDO -21 Korfbalster Wil- lemijn Bouwens van TOP Arne- muiden begint vandaag met het Nederlands team aan het EK onder 21 jaar. Dit toer nooi wordt ge houden in het Tsjechische Prostëjov. 2 Het Zeeuws- Vlaamse trio Johny de Witte, Jairo Jandroep en Orson Harms won in Antwerpen een drielandenwed- strijd bankdruk- ken. De Witte en Jandroep drukten zelfs Nederlandse records in hun leeftijdscatego rie. O Surfer Davy Scheffers uit Zierikzee kon zijn prestatie van vorig jaar niet herhalen bij Dam-X. Toen won hij het freestyle wind- surfevenement op het Greve- lingenmeer, nu eindigde hij op de negende plaats. 'Ik wist niet welke kant ik op wilde' Ben van den Aarssen Tholen Auke Bovenberg. foto leo ADRIAANSEN - Auke Bovenberg o a - PZC-sportverslaggever Rudy Boogert in de wekelijkse PZC Voetbal Vodcast in gesprek met presenta tor Juriën Dam. Kijk en/of luis ter op www.pzc.nl /sport 3e div zat 3e div zat 5 C 3e div zat; 4 3A zat jmbuhc-m: 3A zat Reinier Goedemondt Kapelle Robin Boogaard Kapelle 3A zat Patrijzen 3A zat Philippine SKNWK speler Rik Impens .i j At HVV'24 Ibrahim Eryürük Joey Walhout Bart van den Hemel nuannH> - iw jtr-xu nt Jarno van Nieuwenhuize 14 spelers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42